Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg mindenfele tunet...

Terhesseg mindenfele tunet nelkul?

Figyelt kérdés

Egy kis megnyugtatasra vagyom... a hetvegen 3 tesztem is pozitiv lett. Okt 29-en volt meg utoljara, szoval elmeletileg epp a 6. hetbe leptem. Eddig semmi hanyingerem nem volt, de meg csak emelyges sem, viszont a mult heten iszonyat milyen faradt voltam. Meg a konnyem is kicsordult... ilyet meg eletemben nem ereztem. Ez tartott kb 2-3 napig azota se semmi. Illetve most egy kis szedules mar par oraja, de azon is gondolkozom, hogy ez nem e az idegeskedes miatt van.


A problemam az, hogy ma elkezdtem barnazni. Egyaltalan nem eros, sot, most eppen nincs is. Olvastam, hogy ez lehet termeszetes, es persze olvastam az ellenkezojet is... foleg ezt, hogy oszinte legyek. Legalabbis magyar oldalakon.


Nem otthon elek, nem tudok elrohanni nogyogyaszhoz, itt nem is ugy kezelik a terhesseget, mint otthon. Legkozelebb pentekre kaptam idopontot, de azt csak a korzetihez... hogy mikorra jutok el ultrahangra a joegtudja.


Nyugtassatok meg, hogy volt masnal is mar ilyen, hogy picit barnazott, semmi mas tunet a pozitiv teszten kivul nem volt es megsem lett semmi baj. Jo lenne valami jot is olvasni, nem csak a sok remhirt!


Nagyon felek... 3 eve varunk erre, es mar papirunk is van arrol, hogy csak lombik lehet... ez most megis termeszetes uton tortent. Nem szeretnem elvesziteni...



2012. dec. 10. 16:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Magne B6 (nekem Béres 250 mg-os van, ebből 2x1-et kell szednem).

Hatóanyag: 1,6 mg piridoxin (1,9448 mg piridoxin-hidroklorid formájában), 250 mg magnézium (352,92 mg nehéz magnézium-oxid, 463,93 mg magnézium-citrát formájában) filmtablettánként.


Esetleg kérdezd meg a gyógyszertárban, mi az, amit émelygés-csökkentőnek + izomgörcsök megelőzésére ajánlanak, ha nincs beépítve a terhesvitaminba. Az a baj, hogy nekem ezek a számok önmagukban nem mondanak semmit, a felszívódást és az egymással való interakciót a patikusok tudják követni. De hátha valaki ért ezekhez itt mélységében!


Azért leírom, az én vitaminomban mennyi van ezekből (Gravida egyébként, heti 3-at kell szednem; az én orvosom nem javasolja napi szinten):

B6 vitamin (piridoxin, piridoxin-hidroklorid formájában: 2,6 mg); magnézium (nehéz magnézium-oxid formájában): 125 mg.

2012. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. dec. 11. 11:49
 13/34 anonim ***** válasza:
Nekem 500 mg-os magnéziumból kellett napi 2-t szedni, tehát összesen 1 grammot!
2012. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta? Abbamaradt a barnázás? Voltál orvosnál? Ittál palástfű teát és szedtél magnéziumot? Vagy mit csináltál? Írj, hogy mi van! Nagyon kíváncsi vagyok! Nagyon drukkoltam/drukkolok!
2012. dec. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Vegulis az itt megszokott terhes vitamint szedem csak, mast nem. Az az igazsag, hogy nagyon tuladagolni sem merek vitamint mert az sem jo. :-/ Ennek a tipusnak, meg a pasi fajtaja naggggyon meggyozott minjet, szal ennel maradtam.

Mult heten penteken megtudtam, hogy van itt egy hely, ahiva lehet menji korai uh-ra, ha gaz van. A korzeti is ezt javasolta, hozzateve, hogy mondja mazt erosen vereztem. Igy megvizsgaltak, es minden rendben volt. Mar a szivverese is latszott. Jovoheten otthon fogok menni, akkor mar javaban a 8. het masodik feleben leszek.

Nagyon sok tunetem tovabbra sincs, de kezdek ebbe beletorodni. Valahol azert halas vagyok, hogy mondjuk nincs hanyingerem es hanyom vegig a napot, ahogy masok csinaljak. Szoval probalom a pozitiv oldalat nezni es pozitivan gondolkodni.

Koszonom, hogy aggodsz. :)

2012. dec. 20. 13:14
 16/34 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Örülök, hogy az UH-on minden rendben volt! Figyeld meg, végig így lesz! :) A tüneteket pedig ne hiányold! Sokaknak semmi nincs. A hányinger meg nem is olyan kellemes dolog... :) Átéltem... :S :) De amúgy még lehet, hogy csak most fognak jönni. (Reméljük a hányingert leszámítva.) :)
2012. dec. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Örülök én is, hogy minden rendben van és szépen fejlődik a babád. :) Te nálam egy picit idősebb terhes vagy. :) Majdnem egy idős sorstársad. :)
2012. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm a kedves szavakat.

Utolsó, neked pedig boldog babavárást!

2012. dec. 21. 18:38
 19/34 anonim ***** válasza:
Voltál itthon is orvosnál? Mi volt? Írj! (Azóta is sokat gondolok rád!)
2012. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Pénteken voltam itt orvosnál. Előbb nem volt időpont Karácsony miatt. Mint kiderült jó is, hogy elmentem, mert hematómát állapítottak meg, ráadásul eléggé kiterjedt területen. Most fekvésre vagyok ítélve az első trimeszter végéig. Két hét múlva lesz egy kontroll UH, ahol megnézik, hogy változott e vérömleny mérete valamint, hogy a babával is minden rendben van e. Per pillanat az esély a vetélésre, vagy a magzat elhalására elég magas.

Viszont úgy néz ki ennek semmi köze a kinti barnázáshoz. Akkor még ez nem lehetett meg, különben már elvetéltem volna.

Szóval most folyamatos fekvés, rengeteg folyadék és extra magnézium, amit még a terhes vitaminom mellé kell szednem.

Amúgy se fájdalom, se vérzés nincs. Egy csepp sem.

2012. dec. 30. 13:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!