Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek bunkóság szólni?

Szerintetek bunkóság szólni?

Figyelt kérdés
Sokszor, amikor megyek a kórházba terhesgondozásra, rengetegen vannak, és ülőhely alig-alig akad, de az is inkább csak fél óra állás után. Viszont sokan férfiak elmennek a párjukkal a vizsgálatra, és elfoglalják a helyeket, nem zavartatva magukat, hogy 30 akárhány hetes terheseknek meg állniuk kell. Persze, ha előbb érkeztek, joguk van leülni, viszont ez egy terhesgondozó, ahova alapból terhes nők járnak, és nekik kellene elsősorban leülni. Mostmár egyre nehezebb nekem is sokat állni, és nem tudom, hogy bunkóság-e szólni, hogy adják át a helyet, ha maguktól nem teszik? Nem problémázni szeretnék, de kicsit kellemetlen a helyzet.. Ti mit tennétek?
2012. dec. 3. 16:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%
Jézusom Én azt hittem,hogy ez csak engem idegesít .Az a sok b............lat és alig van ülőhely ezek meg még hozzák azt a fél hülye urukat is .És tényleg nagyon sok kismama nem tud le ülni .(én meghalnék ha ilyen primitív lenne a férjem ja és én el sem viszem ilyen helyekre )!!!!!!!Inkább meg vár a kocsiba
2012. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is, hogy írtatok!

Igen, én is azért érdeklődök itt, mert én sem vagyok az a fajta, aki szólogatna ilyen miatt. Eddig szépen elálltam én is, nem is a sérelem a lényeg, csak az, hogy egy idő után már fizikálisan nem bírod, és nem tudsz annyit állni. Persze van, aki képes még 40 hetesen is állni, viszont vannak gerincproblémákkal küzdők is, akiknek már kisebb pocakkal is megerőltető az állás.

2012. dec. 3. 16:48
 13/25 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk terhesgondozáson, a védőnőknél van hogy 2-3 órát is állni kell.

Na de szék a nuku, esetleg kint a hidegben leülhetsz egy padra.

A te esetedben én eljátszanám a szédülést,tán csak lesz legalább egy valaki aki felajánlja a helyét.

2012. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Látod, máshol is ilyenek az emberek :) Nekem nincs azzal gondom, hogy hozza a párját, azzal se, hogy ott üljenek ha van hely, csak úgy tartom gáznak, amikor a kismamáknak meg állni kell. Sokszor van, hogy kismama adja át a másiknak a helyet, ahelyett, hogy egy fiatalember felpattanna!
2012. dec. 3. 16:52
 15/25 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, hogy egy terhesgondozóban ne legyen szék :S Nincs hely neki? Pedig ez elég alap lenne, hiszen bármikor rosszul lehet az ember, vagy fizikailag nem bír állni.
2012. dec. 3. 16:55
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

Az eszem megáll, hogy ennyien ezt tapasztaljátok. Nyugodtan szólj ilyen helyzetben, de akár ki is lehetne iratni (ott dolgozók engedélyével), hogy mit illik és mit nem. Férfiak álljanak szépen, mert ez a hely a várandósoké. Annyira alap, borzasztó, hogy nem evidens mindenkinek.

Nekem a BKV-n is inkább jó tapasztalataim vannak, szomorúan olvasom, hogy sokaknak nem.

2012. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

Anno amikor jártunk szülésfelkészítőre, szinte mindig állnia kellett min. 10 kismamának, mert apukák tök nyugisan beültek a párjuk mellé.

Az én férjemnek jutott egyedül eszébe,hogy szóljon a mellettünk álló kismaminak,hogy üljön le!

De a legszebb,hogy ezt kb. 5 kispapa hallotta és látta, mégsem jutott eszükbe, hogy a többi álldogáló terhesnek átadja a helyét.

Mondjuk a szülésznőnek is, aki tartotta az előadást, lehetett volna annyi esze,hogy megkéri a pasikat!

2012. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is hasonló a helyzet.mondjuk én még elég jól bírom az álldogálást,de majd ha nem megy,tuti szólok.a szomorú az,hogy nem csak az sztk-s uhon van így.a minap vérvételre vártam(persze már reggel dugig volt a kb.15méteres pad előtte).tőlem két méterre ült öt korombeli fiatal.előttük meg állt egy amolyan tipikusan aranyos dédis néni remegő kézzel,boton támaszkodva.vártam egy-két percet,hátha valamelyik észbekap,de inkább csak rötyögtek a nénin,hogy túl sok volt a reggeli pálinka,azért remeg stb.aranyos volt,majdhogynem leszidott,mikor odamentem hozzá és felkínáltam a helyem.azért sikerült nagynehezen leültetni. :)
2012. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem bunkóság, az a bunkóság, ha az apuka ül és nem jut eszébe felállnia (meg a terhes feleségének sem jut eszébe, hogy oldalba bökje csendesen, hogy adja át a helyét). Mondjuk én sem szólok ilyenkor, csak ha tényleg kellemetlen már fizikailag, de akkor gond nélkül.

BKV katasztrófa, volt olyan, hogy 5-6 hónapos terhesen én adtam át a helyemet egy láthatóan előrehaladottabb állapotban lévő kismamának....és tapasztalatom szerint nem csak a sokat szidott fiatalok nem adják át a helyet, hanem a középkorúak sem, se a nők, akiknek nagy része valószínűleg szintén volt már terhes, se a férfiak, akiktől ez alapvető udvariasság lenne. (Amúgy nem vagyok az, aki alapból elvárja, hogy átadják a helyet, de mondjuk azért 8.-9. hónapban már baromi fárasztó tud lenni állni, közben kapaszkodni hogy el ne ess, nagy tömegben vigyázni, hogy ne nyomjanak hozzá az üléshez pocakkal, stb.).

2012. dec. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%
Ezek szerint ezért nem mehetnek be nálunk a terhestanácsadó várótermébe férfiak. Itt ki van írva már a bejáratnál, hogy belépés csak kismamáknak. Szerintem így helyes.
2012. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!