Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek bunkóság szólni?

Szerintetek bunkóság szólni?

Figyelt kérdés
Sokszor, amikor megyek a kórházba terhesgondozásra, rengetegen vannak, és ülőhely alig-alig akad, de az is inkább csak fél óra állás után. Viszont sokan férfiak elmennek a párjukkal a vizsgálatra, és elfoglalják a helyeket, nem zavartatva magukat, hogy 30 akárhány hetes terheseknek meg állniuk kell. Persze, ha előbb érkeztek, joguk van leülni, viszont ez egy terhesgondozó, ahova alapból terhes nők járnak, és nekik kellene elsősorban leülni. Mostmár egyre nehezebb nekem is sokat állni, és nem tudom, hogy bunkóság-e szólni, hogy adják át a helyet, ha maguktól nem teszik? Nem problémázni szeretnék, de kicsit kellemetlen a helyzet.. Ti mit tennétek?
2012. dec. 3. 16:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha magától nem jut eszébe sem neki, sem a terhes párjának,akkor szakadjon meg-én nem szólnék.
2012. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem bunkóság. Akár szólj csak ennyit "Ne haragudjon, leülhetnék? " De ne olyan nagyon halkan, had égjen a feje a többi ott lévő előtt!

Az én párom sosem ült ha tele volt a váró. Evidens.

2012. dec. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
3 nappal a császárom után lecsoszogtam köpenyben, csapzottan a terhes diabetológiára. Senki nem adta át a helyét a pasik közül, akik a járóbeteg feleségeikkel ültek, csak bámultak, hogy milyen szarul nézek ki. Na nem is érdekeltek simán bementem az egész banda előtt.
2012. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is evidens lenne, ha nincs hely, hogy ne a férjem foglalja a helyet a terhesek elől. Múltkor volt ott egy 38 hetes nő, hatalmas pocakkal, alig tudott ott állni, és még hangosan panaszkodott is, de nem adta át senki a helyét neki. Sajnáltam szegényt, és elgondolkodtam, hogyha én legközelebb megyek, merjek-e helyet kérni, hiszen nem mindenkinek egyszerű ott áldogálni.
2012. dec. 3. 16:21
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Ahova járok kórházba pont a mellette lévő ajtó a terhesgondozó. Ott is csak az apukák ülnek, bambulnak maguk elé, anyuka meg másfele beszélget. Az ilyeneknek simán lehet szólni, de viszont vannak olyan párok, akik rózsaszín ködben vannak, apuka simogatja anyuka hasát meg stb... nekik én nem szólnék, már csak ha nagyon nem bírom. De többségben vannak az előbbiek. Nálunk ha arra jár egy nővér, elkiáltja magát, hogy apukák álljanak fel mert a "betegeink" nem tudnak leülni. Általában csak úgy pattannak fel a férfiak :)

Ha nálatok nem így van, nyugodtan szólj, ha meg bunkózik akkor szólj be neki valamit és mondd hogy akkor üljön nyugodtan vissza te majd állsz. Hidd el, ő fog odamenni hogy megkérjen, ülj le ha az egész váró róla suttog..

2012. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ez jó, ami Nálatok van, hogy a nővér rájuk szól! Sajnos ha a "mezei ember" teszi meg, még lehet, hogy nekik állna feljebb. Na de akkor legközelebb ha már nem bírom, akkor kérek helyet, mert már nekem sem egyszerű állni nagy pocakkal, főleg, hogy alapból problémás a derekam.

Köszi a válaszokat! :)

2012. dec. 3. 16:26
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

én simán szólnék, hogy adja át a székét. nem az a bunkóság, ha te szólsz, hanem az, hogy ők ülnek... (szerintem legalábbis)

én a buszon/villamoson is megkérem a fiatalokat (na nem mintha én a 22 évemmel öreg lennék) :), hogy ha nem nagy probléma megkérném, hogy álljon föl, mert nem nagyon tudok hosszú távon állni... ami részben igaz, de inkább attól rettegek, hogy nekem jönnek, vagy hirtelen fékezés miatt elzakózok. eddig mindenki átadta a helyét szájhúzás nélkül, még szabadkoztak is, hogy ne haragudjak, nem figyeltek :)

szóval simán szólnék, de inkább kedvesen, úgy még jobban ég majd a fejük :)

2012. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

:) Igen, igazad van, végülis közlekedési eszközökön is átadhatnák a helyet, velem eddig ritkán esett meg.. Bennem eddig ott fel sem merült, hogy szóljak, nehogy valaki problémázóst fogjak ki, elvileg neki is ugyanannyi joga van ülni, mint nekem, csak udvariasság kérdése. Viszont a terhesgondozó meg eléggé zavar, hogy férfiak üljenek ott.

Köszönöm a választ Neked is :)

2012. dec. 3. 16:35
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Hát én bizony szólnék! Jó persze nem bunkón de simán megkérném adja át a helyét ha nem okoz neki gondot! Voltam ilyen helyzetben 7hetesen véreztem és leküldtek ultrahangra tiszta káosz voltam nem aludtam meg semmi mert akkor derült ki meg e maradt a baba! Akkor én is álltam de akkor megfogadtam hogy többet ilyen nem lesz! De a páromnak is az az első ha látja hogy sokan vannak a váróban és jött valaki körül néz és egyből feláll ha nincs hely! Üdv 27hetes kismama
2012. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
én egészen biztosan nem szólnék. de ez csak mentalitás kérdése. teljesen jogosnak tartom a sérelmedet és hatalmas bunkóság,amit tapasztaltál,az biztos, de én azért nem szolnék,mert inkább én szégyellném magam a helyében is annak a férfinak. vagy mi van ha a pattogós fajtából való és még ő oszt ki engem? Anyám például gondolkodás nélkül szóvá tenné, jó hangosan mondaná a magáét. de ő ilyen mentalitású. ha van "merszed",szólj nyugodtan nekik,ha már nem veszik észre magukat!!!
2012. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!