Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes kismamik! Hogy...

35 hetes kismamik! Hogy vagytok? Tudtok még hajolni, cipőt egyedül felvenni?

Figyelt kérdés

Féltek a koraszüléstől? Össze vagytok már csomagolva? Vannak jóslóitok?


Én már nem tudok hajolni, cipőt felvenni is csak nehezen. Rettegek a koraszüléstől, de a császármetszétől még jobban. A babaholmik már össze vannak csomagolva, az én kórházi csomagomat pedig most kezdem összerakni. Jóslóm eddig kétszer volt, de legyűrtem magnerottal és pihenéssel.


2012. okt. 18. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól vagyok. Összecsomagolva még nincs, majd a hossz hétvégén elkezdem összeválogatni a dolgokat. Hajolás, illetve cipő felvétel is megy. Nem félek a koraszüléstől, de azért nem is szeretném, hogy olyan hamar megszülessen, legalább a 37. hétig bírja ki. Jóslóim nincsenek még. Szüléstől nem félek, inkább kíváncsian várom milyen lesz, illetve arra is kíváncsi vagyok, hogy párom hogy fogja megélni. (Ő is bent lesz velem) Császármetszéssel meg úgy vagyok, ha muszáj, akkor muszáj. Hányadik baba? Kislány, vagy kisfiú? Mi lesz a neve? Boldog babavárást, és könnyű szülést.

2012. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kislány lesz és Evelin lesz a neve. Tiétek?

Apa nálunk is bent lesz, ráadásul egy mukkot nem tud magyarul, szóval ez neki dupla kihívás lesz (meg nekem is fájások között váltogatni a nyelvek között...:)).

2012. okt. 18. 23:41
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja, és első baba. :)
2012. okt. 18. 23:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem tegnap múlt 9 hónapos a babám(2012.01.17.én született):$ Lehet hogy hülyén hangzik de olyan jó olvasni mindig a kismamás kérdéseket. Akik elsőként vagy újra átélik a terhességet és a szülést. Ahhoz képest hogy nekem katasztrófa volt a terhesség meg a szülés még is újra várom hogy majd megint megtörténjen :) Milyen nyelven beszél a párod? Szerintem a vége felé már nehéz lesz neked a másik nyelven beszélned :) Büszke vagyok azokra a férfiakra akik bemennek akár csak egy kis időre. Nekem párom végig bent volt és nem tudom hogy bírtam volna ki nélküle. :)

2012. okt. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Köszi,én is meg vagyok.:) Nem félek a koraszüléstől,inkább mástól,valakinek a történetét olvastam itt,és nagyon rossz volt attól félek én is.:(

Megy a cipőfelvétel is,a hajolás nehezen,de ha legugolok, akkor a férjem felhúz.Nincsen jóslóm sem,és nemhogy összecsomagolva nincs,de még a babacuccok sincsenek készen a szobája sem.:(

A császártól én is féltem még pár napja,de ma már nem,majd felvágnak mint egy malacot. XD Ne félj Tőle Te sem,nem lesz semmi baj,kicsit tovább tart majd a felépülés.De elvileg a császáros babáknak gyönyörű bőrük marad,mint egy porcelán baba.:) legalábbis tesóméké olyan volt.Mert nem nyomódott össze a kis feje.

A mi babánk Csenge.

2012. okt. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én 36 hetes vagyok, és még megy minden, ha nem is olyan lendülettel. Azért persze anyázok, ha ugyanazt már harmadszor ejtem le és fel kell vennem.

A koraszüléstől én már nem félek úgy a 30. hét óta, előtte féltem nagyon.

A csomagom még nincs kész, de már megvan bele minden, csak szanaszát.

Jóslóm egyszer volt 29 hetesen, azóta sem.

2012. okt. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat csajok! Jöhet még! :) Többieknek: gratulálok, tök ügyesek vagytok! Én ma vettem észre, hogy nem esik jól a hajolgatás, de még gugolásból sem. :( Meg most nem tudok aludni, mert akármilyen pozíciót veszek is fel, állandóan fulladok. Pedig ez tegnap még nem volt. Remélem hamar leszáll a méhem, mert inkább megyek ki félóránként pisilni, mint ez!
2012. okt. 19. 02:47
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ha nem baj, én is válaszolok, bár 32+4 hetes vagyok még csak. :) Én már sok hete nem tudok hajolni, se guggolni. Alacsony vagyok magas méhhel. Mostanra pedig már felfelé és lefelé is nagyon hosszú - 44 centi, ami a szeméremcsontom és a szegycsontom közötti teljes távolságot domborúan átíveli.

A cipőmet egyedül csak ülve egy másik székre feltett lábbal tudom felvenni. Két cipő között 5 perc pihenéssel, és utána is minimum ennyi kell ahhoz, hogy el tudjak indulni. Ha a férjem van, ő köti be (magától, sose kértem tőle) már 2 hónapja.

Feküdni szörnyű, csak bal oldalamon tudok, kismillió párnával, bár pár napja így se megy az alvás, csak ha beájulok. Éjjel fél-háromnegyed óránként kelek wc-re, de van, hogy már 10 perc múlva. Ha itthon van a férjem, napközben a fekvésből ő húz fel, mert könnyebb. Éjszakánként már nagyon sokat és egyre erősebben fáj itt-ott, ahogy próbálom magam kivonszolni az ágyból.


Valahogy csak kibírom ezt a hét hetet. Még nem vagyok összecsomagolva, bár rágják érte a fülem, hogy nem ártana... igaz, az orvosi vizsgálatok ezt nem támasztják alá.

2012. okt. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok, első vagyok.

Első baba, kislány. Petra lesz a neve. Kedves kérdező! Nem irigyellek titeket, főleg a párodat, de majd biztos megoldjátok a dolgot, hogy te is érts mindent, és ő is.

2012. okt. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én még csak 27, de már most nehezen megy a cipő, zokni felvétel. Hosszú séta sem esik jól, mert picit rázkódik a hasam akármilyen lassan megyek. Nektek 35 heteseknek is ilyen érzés?
2012. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!