Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukorvizsgálatró...

Terheléses vércukorvizsgálatról saját felelősségre le lehet mondani?

Figyelt kérdés
A fő problémám az, hogy (elvi szinten is) egyáltalán nem fogyasztok cukrot, a szervezetem sincs hozzászokva, csak olyat, ami természetes úton előfordul. Semmi probléma nem volt eddig a terhesség alatt, nagyon jól érzem magam, nem híztam sokat, eddig is odafigyeltem a táplálkozásomra, rendszeresen ellenőriztem a vércukrom is. Tegnap egy nagy ebéd után (és egy banános, csokiöntetes desszert után) megmértem a vércukor szintet, és 4,8 volt, tehát teljesen ideális. Ezek után nem szeretném kitenni sem a babát, sem magamat ennek a szerintem teljesen felesleges tortúrának. Ráadásul úgy tudom, hogy még ha rossz is az eredmény, az a megoldás, hogy diétára fognak, de lényegében most is így étkezem. Nem szeretnék felelőtlen lenni, de úgy érzem, többet ártok ezzel a vizsgálattal, mint használok.

2012. szept. 30. 18:56
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, még annyit, hogy a terhességi cukor a hormon változástól van, nem attól, hogy étkezel, mennyire élsz egészségesen, kérdés az
2013. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

most olvasom, hogy régebbi a topic, gondolom akkor lehetett aktuális, azóta néhány hónap eltelt, gondolom azóta csak voltál vagy nem?

érdekelne!

2013. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Szia. igen, ez egy régebbi kérdésem, azóta sokminden történt és megszületett a kisfiam is. És sajnos amik azóta történtek csak megerősítették bennem azt, hogy a következő alkalommal, ha ugyanígy mérem otthon az éhgyomri és evés utáni cukromat és normális, akkor nem fogok elmenni a terhelésesre. Hogy hogy étkezem? Nem számolom a szénhidrátot, de az alapján, amit a kórházban láttam, hogy mit adnak a cukros kismamáknak, inkább nem kérnék abból, mert szerintem a lekváros kenyér vacsorára tejjel nem a diétás étrendhez tartozik...mindegy is. Én nem fogyasztok cukrot, gabona termékeket, krumplit és tejterméket is csínnyán. Lényegében húst eszek zöldséggel. Igen, azt is tudom, hogy a gyümölccsel vigyázni kell, ritkán is eszem banánt.


Az történt ugyanis, hogy októberben elkezdtem gyakran keményedni, és görcsölni, az orvosom azt mondta, hogy pihenjek. A sok "felelőtlen vagy, ha nem mész el" kijelentés hatására végül úgy döntöttem, hogy elmegyek megcsináltatni a vizsgálatot, nehogy ezen múljon (lelkiismeret), pedig az orvosom is azt mondta, hogyha az otthoni mérések ilyenek, akkor szinte 100%, hogy nem lesz gond, anyukám szinte kért, hogy ebben a helyzetben ne terheljem le a szervezetem. Elmentem, és 2 órát várattak beteg emberek között az első éhgyomri vérvételre, már akkor majdnem elájultam. Megittam a cukros löttyöt, aztán úgy döntöttem, hogy hazamegyek, nem maradok ott a sok beteg ember között. ja, és aznap esett le az első hó, csúszott minden mint az istennyila. Visszamentem, akkor már nagyon rosszul voltam (dél volt), mert nem ettem, ittam semmit, de fent vagyok kora reggel óta és rengeteget megyek. Mindegy...megcsináltattam. Éjszaka rendszeres fájásaim voltak (ugye 28. hét), bementünk a szülészetre, és bent is tartottak visszatartáson, azt mondták, hogy imádkozzak, hogy sikerüljön visszatartani, mert 2 ujjnyira már nyitva voltam. Sikerült, de 3 hét kórház, folyamatos infúziók. Sikerült a 35. hétig kihúzni, de így is koraszülött lett a babám, szerencsére ennek ellenére makk egészséges. Nem azt mondom, hogy emiatt indult be a folyamat, de az biztos, hogy nagyon nem tett jót ez a fél napos, fizikailag megterhelő tortúra teljesen feleslegesen, ugyanis, ahogy minden jel mutatta is, tökéletes lett az eredményem. és pont akkor feküdt mellettem egy cukros kismama, és láttam miket hoztak neki. Cukros briós tejjel??? Sűrűn behabart krumplifőzelék??? Ez a diétás étrend?


Mondom mindegy. Még amúgy midnig azt nem értem, hogy miért nem csak annak végzik el, akinek indokolt, vagy miért nem a zsemle tejes kicsit humánosabb megoldás? Ennyi. És tisztában vagyok a terhességi cukor negatív következményeivel, ezért is ellenőriztem magam folyamatosan. a következőnél ennyi elég is lesz!

2013. febr. 3. 21:45
 44/44 anonim ***** válasza:

Nagyok köszönöm a választ, tényleg érdekelt hogy alakultak végül a dolgok. Sajnálom, hogy volt probléma, de szerencsére végül minden jól alakult az a lényeg.


Azért nem csak annak végzik el a vizsgálatot akinek indokolt, mert pl nekem sem lett volna az, nincs a családban, normál alkat vagyok és az éhgyomri értékem mindig jó lett még terhességi cukrosan is, tehát ha nekem nem csinálták volna meg terhelésesen vígan magas cukorral szültem volna, hiszen nem tudtam volna róla, bár tény én szeretem az édességet :) . De a diétával jók voltak az értékek, bár tény be is tartottam. A vérvételről annyit, hogy nagyon megértelek! Sajnos tényleg ez a magyar eü.... én nagyon sűrűn jártam vérvételre a cukrom miatt és akár hiszed akár nem, de leszarták, hogy terhes vagyok.... ott álltam!!! éhgyomorra akár 1,5 órát!!! vagy ugyan ültem, de akkor más surrant be előttem.... persze nemcsak én jártam így, más kismama is.

Lehet tök véletlen, hogy akkor kezdődött a szülésed, de a lényeg, hogy minden rendben, további jó egészséget!!!!

2013. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!