Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukorvizsgálatró...

Terheléses vércukorvizsgálatról saját felelősségre le lehet mondani?

Figyelt kérdés
A fő problémám az, hogy (elvi szinten is) egyáltalán nem fogyasztok cukrot, a szervezetem sincs hozzászokva, csak olyat, ami természetes úton előfordul. Semmi probléma nem volt eddig a terhesség alatt, nagyon jól érzem magam, nem híztam sokat, eddig is odafigyeltem a táplálkozásomra, rendszeresen ellenőriztem a vércukrom is. Tegnap egy nagy ebéd után (és egy banános, csokiöntetes desszert után) megmértem a vércukor szintet, és 4,8 volt, tehát teljesen ideális. Ezek után nem szeretném kitenni sem a babát, sem magamat ennek a szerintem teljesen felesleges tortúrának. Ráadásul úgy tudom, hogy még ha rossz is az eredmény, az a megoldás, hogy diétára fognak, de lényegében most is így étkezem. Nem szeretnék felelőtlen lenni, de úgy érzem, többet ártok ezzel a vizsgálattal, mint használok.

2012. szept. 30. 18:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
34%

19-es válaszolónak üzenem!

Nem mindenki egy formán reagál az ilyesmikre.

Nekem ne mondd azt h nem így van.

Az orvosom is elmondta hogy igen ez a tömény cukortól volt.

Nem tudom, hogy te milyen üdítőket fogyasztasz, de szerintem közel nincs benne annyi cukor mint ebbe!

2012. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 Kissbe ***** válasza:

Szia!Én ugyanebbe a cipőben járok,3éve nem eszek fehér lisztet,és nem csak fehér cukrot nem,de gyümölcs cukrot,nádcukrot stb....sem.Csak az update zérót.De egy percig sem gondolkoztam elmegyek-e,pedig félek,hogy rosszul leszek tőle...De a babámért megteszem:-)

Nekem is jó a cukrom,vérnyomásom,mérem itthon.De szerintem nyugodtan elmehetsz te is,nem lesz semmi gond!

2012. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 Kissbe ***** válasza:
Azt elfelejtettem,hogy amit meg kell inni,az fruktóz,azaz gyümölcscukor!
2012. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
Én csak kizárólag nyírfacukrot fogyasztok. Az a baj, hogy azóta voltam az orvosomnál, őszintén elmondtam neki, hogy miért nem szeretném, elmondtam a méréseim eredményeit, és ő is bevallotta, hogy ennek fényében teljesen felesleges a vizsgálat, de neki ezt el kell könyvelni. Szóval ennyit a "babámért megteszem" dolgokért...én még mindig nem hiszem, hogy amennyiben nem indokolt a vizsgálat, annyiban ez a mennyiségű cukorbevitel a baba érdekeit szolgálja.
2012. okt. 18. 13:32
 35/44 anonim ***** válasza:
63%
en voltam aki irta csak indokolt esetben .orulok ilyen modern dokid van jo helyen vagy nala.ha barmi mas felmerul ketelkedsz a vuzsgalat szugsegeben kerdezd meg tole megint pl huvelyi vizsgalat a terhesseg vegen meg egy kihagyhato dolog
2012. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
81%
Hát én úgy voltam vele, hogy először kihánytam azt a borzasztó vacakot, utána erőltették, hogy igyak egy másikat, és próbáljam meg nem kihányni, de az az igazság, hogy 5 percen belül viszontláttam, úgyhogy kaptam egy másik időpontot, és megbeszéltük, hogy egy rendes reggeli után lesz lemérve a cukrom. Akkor nem volt semmi, jó lett az eredményem, de annyi gond volt, hogy veszélyeztetett voltam, és ágynyugalom volt elrendelve, de ez maga a vicc, hogy rengeteg vizsgálatra kell elrohangászni, és sokat kell ülni és várni.. Én nem bírtam jól, egyszer majdnem elvetéltem, mert rettenetesen kényelmetlen széken kellett fülledt levegőben 4 órát várnom! Görcsölni kezdtem, és véreztem is. Szóval lehet, hogy a kicsi érdekeit szolgálja, de legalább annyira ártalmas a sok vizsgálat, mint amennyire hasznos.
2012. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Kissbe ***** válasza:
37%
Nekem azt mondta az orvos,hogy terhesség alatt előjöhet a cukorbetegség akkor is,ha nem eszünk egyáltalán fehér cukrot és lisztet,a terhességi hormonváltozás miatt.Rubint Réka is egészségesen él,mégis el kellett mennie.
2012. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Off: Rubint Réka egyáltalán nem él egészségesen: túl sokat sportol és túl keveset eszik, olyan mint egy csontkollekció, egyáltalán nem vonzó, főleg a hatalmas műfogaival. Akinek ez tetszik, annak csak gratulálni tudok!


Az update féle zéró pedig sokkal ártalmasabb mint a fehér vagy a gyümölcs cukor!


Nyugaton pedig azért nem csinálják, mert máshogy étkeznek az emberek, mint a magyarok. Itt sokkal több olyan dolgot fogyasztunk, ami baromi egészségtelen és ezért kötelező a cukorvizsgálat.


Nekem az USA-ban is el kellett mennem terhelésesre pontosan azért, amiért MO.n is el kell menni, pedig nem vagyok egy hájas disznó, de nádszál kisasszony se, szóval a biztonság kedvéért megcsinálták.


On: Kérdező, örülj neki, hogy az orvosod az egyéni igényeidhez igazodik, nem pedig a protokollhoz! Tartsd meg! :)


35 hkm

2012. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a válaszokat. De amikor én voltam terhes, akkor a dokim olyan vizsgálatra küldött, ahol két deci tejet kellett meginni egy zsömlével. Azt mondták, ez ugyanolyan értéket ad majd mint a trutyis, csak nem kínozzák a kismamákat azzal. Szóval nem muszáj azt inni.
2013. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de gondoltam megírom a véleményem, én terhességi cukros voltam.

Az hogy úgy táplálkozol ahogy az tök jó, és hogy méred is néha és jók az eredményeid, az pláne jó, nagy valószínűséggel nem leszel terhességi cukros.

De!!!! a terhességi cukrot nem érezni. Én addig a vizsgálatig, 3 kg-t híztam, nincs a családban cukorbeteg és az alkatom is normál, sosem volt rajtam felesleg akár mit ettem mégis így jártam.

Azt írtad tulajdonképpen úgyis úgy étkezel ahogy kéne ha mégis cukros lennél. Na ezt kétlem, hiszen akkor max 180g szénhidrátot ehetnél naponta kis étkezésekre bontva. Nem tudom mennyire vagy tisztában ezekkel a dolgokkal én nem tudtam, de pl a gyümölcsökkel is csínján kell bánnia egy cukrosnak, pl a banánnal..... nekem nem lehetett 3 szem epernél egyszerre többet ennem.

Szerintem ki lehet bírni azt a cukros löttyöt, citromlével nem is volt rossz, aztán tutira tudod, hogy semmi probléma nincs, ha meg mégis, akkor szakszerű diétán leszel, kontroll alatt.

A másik, hogy egy ilyen "betegségnél" a babánál is lehet gond, pl hamarabb öregszik a méhlepény stb, szóval jobban figyelnek és a babát is figyelik szülés után, mert gond lehet a cukrával, nálunk volt is ilyen amúgy hiába mérték többször is a babám cukrát mégis egyszer rossz lett, nem tudom miért, pedig előtte jó volt, de szerencsére aztán minden rendben lett.

szóval ki bírod, nem hiszem, hogy ártalmasabb az egészségre, mint hogy kimész a levegőre és szippantasz egy mélyet belőle :)

2013. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!