Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukorvizsgálatró...

Terheléses vércukorvizsgálatról saját felelősségre le lehet mondani?

Figyelt kérdés
A fő problémám az, hogy (elvi szinten is) egyáltalán nem fogyasztok cukrot, a szervezetem sincs hozzászokva, csak olyat, ami természetes úton előfordul. Semmi probléma nem volt eddig a terhesség alatt, nagyon jól érzem magam, nem híztam sokat, eddig is odafigyeltem a táplálkozásomra, rendszeresen ellenőriztem a vércukrom is. Tegnap egy nagy ebéd után (és egy banános, csokiöntetes desszert után) megmértem a vércukor szintet, és 4,8 volt, tehát teljesen ideális. Ezek után nem szeretném kitenni sem a babát, sem magamat ennek a szerintem teljesen felesleges tortúrának. Ráadásul úgy tudom, hogy még ha rossz is az eredmény, az a megoldás, hogy diétára fognak, de lényegében most is így étkezem. Nem szeretnék felelőtlen lenni, de úgy érzem, többet ártok ezzel a vizsgálattal, mint használok.

2012. szept. 30. 18:56
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
10%
a 4,8-as cukor szted hol ideális??? ha terhesen cukros leszel még a babádat is elveszítheted! elképesztő komolyan,minek az olyannak gyerek aki már most ennyire önző??!!! amúgy a banános-csokis desszert szted mennyivel tesz jobbat a gyereknek mint az a pár kanál szőlőcukor amit vízbe kell tenned? ja és az meg természetes is. még h egészségügyisek vagytok.. asszem pár oldal kimaradt a könyvből...
2012. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan nagyon hülyék én felelőtlenek vagyunk és semmihez nem értünk, akkor nem értem, hogy ezt a vizsgálatot miért csak nálunk erőltetik. Itt is írják, hogy Angliában és Németo.-ban sem csinálják, Franciában sem, amiről én tudok. BIztos ezekben az országokban csak és kizárólag hülye, tudatlan orvosok, egésszégügyisek, és felelőtlen önző anyák élnek. Kicsit szerintem vissza kéne fogni ezekből a kijelentésekből... most hangoztatnak valamit, hogy ez a jó, lehet, hogy pár évtized múlva belátják, hogy nem az... pár évtizede még röntgenezték a kismamákat, ne feledjük! Ezt a felelőtlenség dumát meg hagyjuk már, mert már a csapból is az folyik, hogy mennyi millió dolgot kell megtenned azért, hogy ne legyél "felelőtlen szülő" kezdve a terhesvitaminoktól a mindenféle vizsgálatokig meg a köldökvérig... nem kéne szerintem minden esetben ekkora "betegségként" kezelni a terhességet!
2012. okt. 1. 10:41
 23/44 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Nálam némi túlsúly miatt kellett már a 15 hétben csináltatni aztán asszem a 26 hét környékén megint. Kellett volna egy harmadik is, de én nem csináltattam meg mert megbezséltem a védőnővel, ha addig minden oké volt akkor ezt most már hadd ne kelljen és nem is mentem el.

Szerintem teljesen jó a vércukro szinted, ha rosszul leszel azt úgyis érezni fogod. A vizsgálat szerintem is felesleges, mert rettentő mód leterheli a szervezetet. Tehát én nem ítélek el, mert nem akarod megcsináltatni én mindkétszer rosszul voltam a cukros löttytől.

2012. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Szia!


5-ös vagyok, még olvasom a hozzászólásokat.

Az utolsónak nincs igaza, nem fogod érezni, ha magas a cukrod.

2012. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
31%

ha már érzi az régen rossz! ennyi erővel kérdező uh-ra se menj,mert 30 éve az sem nagyon volt. meg a vérvétel,vizelet,minek? vitamin? ne csinálj semmit menj ki a sivatagba aztán majd megszülsz egyszercsak.


ostoba!veszélyeztetni a gyerekedet! h gondolod h jogod van hozzá! és mi az h leterheli a szervezetet? 75g szőlőcukor 2dl citromos vízben? á semmiképp,inkább zabáld csak tovább a csokis banánt

2012. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Annyira nem értem, hogy miért van ennyi düh és harag az emberekben... azért mert fel mertem tenni egy kérdést, gondolkodni merek nem csak vakon követek valamit, már hihetetlen módon el vagyok átkozva, holott pár kommentel előbb írtam, hogy el fogok menni, el kéne olvasni. Attól még helyteleníthetek valamit, nem? El van túlozva ez az egész.
2012. okt. 1. 17:11
 27/44 A kérdező kommentje:

És még annyira válaszolj, mielőtt ostobázol bunkó módon, ha ez ténylegesen a gyerek életének veszélyeztetése, akkor miért nem csinálják nyugaton sehol? Csak a magyarok ennyire okosak és felelősségteljesek, a többiek hagyják halni a gyerekeiket???

A "megterheli a szervezetet" pedig úgy értettem, hogy mivel nincs hozzászokva, ezért nem lehetséges-e, hogy máshogy reagál...nem tudom. Kérdeztem. A csokis banán meg egyszeri alkalom volt, hogy megmérjem a vércukrom valamivel, és igen, inkább egy banánnal és étcsokival terhelem le a szervezetem, mint cukorsziruppal.

2012. okt. 1. 17:18
 28/44 anonim ***** válasza:

Igazából nem lesz neked sem bajod, és a babának sem, ha megcsinálják. Semmi hátrányod nincs belőle, max pár napig fáj a vérvétel helye. Szóval akkor miért ne mennél el?

Elmondom neked, hogy én halálosan rettegtem a vérvételtől. Sírva mentem az elsőre, annyira féltem! De csak túléltem, és mivel már a második terhességem, kis tucatnyin túl is vagyok. Lehet, hogy nagy része felesleges, de a babáért kibírtam. Most pl megint le kell venni vért a vércsoport meg az ellenanyag miatt. Pedig ugye az nem változik, megvannak a papírjaim az első terhességemről.

2012. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
itt skandinaviaban is van cukorterheleses vizsgalat, ugyanugy a cukros lottyot kell inni es 3x vesznek vert. ez egy fontos vizsgalat, azert a jobb helyeken ahol figyelnek a terhes nokre ott van.
2012. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, annyit meg hozzateszek hogy nekem rettenetese4n alacsony a vernyomasom mar egy vervetel is beteszi a kaput megis kibirtam 3 vervetelt 3 oran belul. a cukros lotty meg sem kottyant. ha ebed utan meg megeszel csokis bananos desszertet akkor ez sem fog megartani.
2012. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!