Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukorvizsgálatró...

Terheléses vércukorvizsgálatról saját felelősségre le lehet mondani?

Figyelt kérdés
A fő problémám az, hogy (elvi szinten is) egyáltalán nem fogyasztok cukrot, a szervezetem sincs hozzászokva, csak olyat, ami természetes úton előfordul. Semmi probléma nem volt eddig a terhesség alatt, nagyon jól érzem magam, nem híztam sokat, eddig is odafigyeltem a táplálkozásomra, rendszeresen ellenőriztem a vércukrom is. Tegnap egy nagy ebéd után (és egy banános, csokiöntetes desszert után) megmértem a vércukor szintet, és 4,8 volt, tehát teljesen ideális. Ezek után nem szeretném kitenni sem a babát, sem magamat ennek a szerintem teljesen felesleges tortúrának. Ráadásul úgy tudom, hogy még ha rossz is az eredmény, az a megoldás, hogy diétára fognak, de lényegében most is így étkezem. Nem szeretnék felelőtlen lenni, de úgy érzem, többet ártok ezzel a vizsgálattal, mint használok.

2012. szept. 30. 18:56
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos utánakérdeztem. Úgy voltam vele, hogyha a tej-zsemlés variáció, akkor semmi gond, természetes, hogy megyek. De sajnos ott cukorszirupot kell inni...
2012. szept. 30. 19:46
 12/44 anonim ***** válasza:

75g patikai cukrot tesznek vízbe. Ebben kevesebb a szénhidrát, mint abban az ebédben, amit megettél és utána még egy banános csokis desszertet. Egy vicc, amitől félsz. A világon semmi bajotok nem lesz tőle.


A zsemlés tejes terhelés az orvosom szerint nevetséges, ahány zsemle annyiféle eredmény, értékelhetetlen.

2012. szept. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
nem gondoltam volna, hogy már ott tart a világ, hogy egy kis pohár cukros löttyből is ügyet kell csinálni. MIndenki azt és úgy eszik, ahogy akar, és egy nyomorult laborvizsgálat biztosan semmit nem változtat semmin, max. fényt derít a rejtett problémákra
2012. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
35%
nem lehet kenyszeriteni teged szabad ember vagy. mas orszagban csak akkor van cukorterheles ha erre ok van pl kismama tulsulyos vagy cukros volt vagy idos stb. tehat ha nem akarsz ne menj ha panaszod lesz vagy a baba nagyon no meg akkor sem keso egy cukor vizsgalat .egy egy napos cukor szuras minden etkezes elott es ehgyomorra megbizhato eredmenyt adhat .Itt az ideje hogy vegre a kismamak nem mint a birkak mennek minden vizsgalatra hanem elgondolkodnak rajta hogy szugseges e.
2012. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
69%
Én teljesen alternativ gondolkodású vagyok de nem láttam semmi rosszat ebben a vizsgálatban.szerintem nem kötelezô elmenned kérdezd meg a dokidat!ha nem értesz vele egyet és az orvosod is támogat miért menj el?tesóm Angliában szült (2hete)se cukorterhelés nem volt,se hosszú kórházi tartózkodás,császárral is 48 órával hazaengedték.sôt ott nincsen bcg oltás sem ami Magyaro.kívûl szinte már sehol sincs..szval egyetértek abban hogy érdemes dolgokon elgondolkodni valóban szükségesek e.
2012. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy tudom, hogy ez a vizsgálat kötelező, benne kell lennie a kiskönyvben, orvos ad rá beutalót, vagy is nem választás kérdése.

Másrészről anyukám belgyógyász és természetgyógyász, tehát mindkét oldalt ismeri, és ő is azt mondja, hogy ez a vizsgálat az egyik legfontosabb a vizsgálatok közül.

De hát te döntesz!

2012. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
ha meg baj lesz, majd az orvost veszik elő, hogy egy alap dolgot nem vizsgált. Nyilván majd megértőek lesznek vele, ha mondja, hogy belement abba, h kérésedre elhagyjon egy vizsgálatot... Vagyis REMÉLEM a dokid nem fog ebbe belemenni. Egyébként barátnőm mint a nádszál, fitt meg minden, semmi jele nem volt, de a terhelésen kiderült, h vannak gondok a cukrával. Én nem éppen vagyok vékony, és minden cukrom, a terheléses is 4-4,5 között volt Szóval? pofára ez a vizsgálat pl nem minket igazolt
2012. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
29%

nem ártasz vele a babának!

De saját tapasztalatból mondom én ha lehetett volna, akkor nem csináltatom meg, mert nagyon rosszul lettem tőle.Kiszédültem,kiszáradtam és lázas lettem.

2012. okt. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
35%

Szédülni? igen, ha a magasabb cukorszintre így reagálsz.

Kiszáradni? Ha hasmenésed lett tőle, talán (de mindkettő rossz jel, egészséges embernek nem árt a vizsgálat, meg sem érzi).

Láz? Nane... két deci kólától is belázasodsz? Abban több a cukor. :) Jót mosolyogtam. Nem állítom, hogy nem voltál utána beteg, csak megkérdőjelezem, hogy ettől.

2012. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
62%
hollandiaban sem kotelezo nekem sem csinaltak 2egeszseges babat szultem itt kint. itt is csak hajlamosagi tenyezoknel szurjak
2012. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!