Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én nem szedek semmilyen...

Én nem szedek semmilyen vitamint. Kellene?

Figyelt kérdés
Most 14 hetes vagyok, a nyolcadik és tizedik hét között szedtem Elevitet. Az orvosom szerint jó az Elevit, ezért kezdtem el szedni. Azt is mondta a doktor, ha nagyon hízoktőle akkor abbahagyhatom. Mivel rendkívül jó étvágyam lett tőle abbahagytam. Sok zöldséget és gyümit eszem, ez nem elég?
2008. máj. 18. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En a 14. hetig szedtem, mert addig nagyon fontos a folsav. En rosszul voltam a vitaminkeszitmenytol amit szedtem azert hagytam abba. Igyekszem en is sok zoldseget es gyumolcsot enni, foleg hogy szezonja is van, igy konnyebb. Neha bekapok egy-egy folsav tablettat, de mas vitamint en sem szedek. Most 29 hetes terhes vagyok es minden rendben van. Boldog babavarast!
2008. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
folsavatérdemes végig szedni, de a többi vitamin a 2. trimesztertőlelhagyható. Lehet utána hipp natalt is elég jó.
2008. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia,én sem szedek semmit csak rengeteg gyümölcsöt,zöldséget eszek.Ha szereted a spenótót,meg a sóskát abban rengeteg folsav van.Én az első babámmal szedtem terhesvitamint,alig ettem és mégis híztam tőle 29kg.Azóta azt a vitamint kivették a forgalomból,valami végett.Most a második babámat várom,és 37 hetessen 7kg van rajtam.Nagyon sokat eszem és nem hízok.Boldog babavárást.
2008. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van étvágyam az elevittől, bár eddig még nem híztam, de szedem, és szedni is akarom.

8 hetes kismama

2008. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én most leszek 12hetes,és én sem szedek semmilyen vitamint.

Sok gyümölcsöt, és zöldséget eszem. Valahogy nem vagyok

hive ezeknek a mindenfajta vitaminoknak, és nem is hallottam

túl sok jót róluk. De persze ez csak az én véleményem!

2008. máj. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia

En mar 24 hetes kismama vagyok,de talan ha eddig beyzedtem 10 szemet a terhesvitaminbol sokat mondok.

Amikor az orvosnak mondtam,h szedek,azt mondta,h nehogy tulzasba vigyem,es heti 2-3 szemnel tobbet semmi esetre se szedjek.De aztan ugy dontottem,h eszek sok zoldseget,gyumit,es akkor nem szedem.

Boldog babavarast kivanok

2008. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A folsavat nem árt szedni, mert nem tudsz annyi zöldséget, gyümölcsöt megenni, hogy fedezze a napi szükségleteteket. Amúgy mást nem szükséges. Én nem szedtem semmit, sőt, az első 15 hétben rosszul is ettem, mégis szuper véreredményem és a vasam is. Régebben is megvoltak vitamin nélkül. (Igaz, folsav nélkül is, de ez egy hosszabb téma, hogy MOST már miért kell...)
2008. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondold végig, hányan nőnek fel Elevit nélkül...

Én sem szedtem ilyet, igaz FLP Aloe Vera Gélt iszom kb 7 hetes korom óta, és szedem a termékcsalád B12 vitaminját.

De minden szakirodalom azt írja, hogy fontos a vegyes táplálkozás, és ha erre odafigyelsz, akkor nem kell plusz vitaminbevitel.

De ezt mindenki maga dönti el, és mindenki mást gondol a vitaminokról.

Ne félj, semmi bajod nem lesz abból, hogy nem szeded.

2008. máj. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia.Nem kell szedni semmit, de célszerű.Pl A 80as-90es évek elején rengeteg nyitott gerincű baba született.Aztán kifejlesztették hogy ultrahang segítségével, meg afp vizsgálattal kiszűrték, és ha fennállt a betegség kockázata akár a 25.héten járt a kismama művi úton eltávolították a magzatot.Ezt követően hogy még kevesebb baba legyen halálra ítélve magyar orvosok kifejlesztették a magzatvédő vitamikokat, amelyeket amerikában is alkalmaznak nagyon jó eredményekkel.86%-kal kevesebb lett a nyitott gerincel születők száma az elevit,materna forgalmazása óta.Ezen gondolkodj el, és döntsd el hogy megéri e.Az a pár 1000ft olyan nagy összeg ??Szerintem a gyermekem egészsége mindennél többet ér.
2008. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én mind a 2 gyerekemnél szedtem elevitet, és szopiztatás alatt is .13kg-ot híztam mind 2vel.A gyerekem egészsége a legfontosabb.Ha még egy babám lesz tuti szedek nála is,hiszen az egészséges babát világrahozni a világ legfantasztikusabb dolga.
2008. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!