Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség alatt nem szedek...

Ha terhesség alatt nem szedek semmilyen vitamint akkor tényleg beteg lehet a babóm ha majd kibújik?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségesen, teljeskörűen táplálkozol, akkor nem lesz gond, nem kell reklám-szereket enned, de akkor tényleg jól táplálkozz, hogy meglegyen mindene!
2009. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem...köszy:)
2009. jún. 22. 10:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Beteg nem lesz,hiszen azelőtt sem szedtek külön vitaminokat.Szerintem azért inkább szedjél!

Mi a bajod a vitaminokkal?

2009. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem, ne aggódj! Nem a balkánon élünk, itt minden vitamint el meg lehet kapni normális táplálkozással, zöldség, gyümölcs, hús, gabonák, ezekben természetes formában vannak meg a szükséges vitaminok és ásványi anyagok!

18 hetes + 19 hós

2009. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nyilván vannal dolgok amikben a terhesvitamin szedése befolyásoló tényező de rengetek olyan betegség van amiben a terhesvitamin szedése nem játszik szerepet. (pl. Down-kor, Harleqiun szindróma)

amugy ha sok zöldséget gyümölcsöt eszel ugyanott vagy főleg hogy most vannak finom szezonális áruk,

2009. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Régen sem szedtek semmit a nők,esetleg vastablettát írt fel a doki,mégis egészségesebb gyerekek születtek,mint mostanában.Ha rendesen táplálkozol,fölösleges 10ezrekért vitaminokat szedni.
2009. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez azért ebben a formában nem igaz. Mert ha a szervezetednek megfelelő és a terhesség alatt kívánatos vitamin és ásványi anyag mennyiséget be tudod juttatni a táplálékkal, akkor eleve nem kell pótlás. (Ezt nem tudhatja pontosan az ember lánya, hogy sikerült-e...) Ha valamilyen vitaminhiány lép fel, nagyobb eséllyel fordulhatnak elő rendellenességek a terhességgel ill. a magzattal.
2009. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A dokim azt mondta, hogy nem kell mindenféle vitaminokat magamba tömnöm, de folsavat kell szednem, mert az első trimeszterben az gátolja meg különböző rendellenességek kialakulását.
2009. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj semmi probléma nem lesz és a kisfiammal nem szedtem semmit és teljesen egészséges nem betegeskedő gyermek!!
2009. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elvileg helyes táplálkozással be lehet(ne) vinni a vitaminok és á. anyagok egy részét (vagy egészét).

Gyakorlatilag kérdéses, hogy be tudod-e vinni azt a mennyiséget, amire a szervezetednek szüksége van, még normál esetben is, várandósan meg még több is kell belőlük. A másik kérdés pedig az, hogy a mi "agyonvegyszerezett" világunkban a boltban kapható gyümölcsök és zöldségek mennyi vitamint tartalmazhatnak még.

Különösebb bajt nem hiszem, hogy csinálhatsz azzal, hogy nem szeded.

Én szedtem, biztos, ami biztos.

2009. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!