Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek hogy ment a névválasztás?

Nektek hogy ment a névválasztás?

Figyelt kérdés

Van már egy 2 éves kisfiunk. Nagyon nehezen adtunk neki is nevet. Már igencsak a végefele jártam mikor sikerült egy olyan nevet találni ami a férjemnek is és nekem is tetszett. Most várjuk a második babánkat, 19 hetes vagyok, de semmi név ötletünk nincs. Tudom hogy még van időnk, de nem hogy dűlőre jutni nem tudunk, de még ötlet sincsen. Illetve van: ami a férjemnek tetszik az nekem nem, ami nekem tetszik, az neki nem. És ez is csak két név. Az első gyerkőcnél is kinyomtattuk az MTA által elfogadott és anyakönyvezhető nevek listáját hogy hátha találunk, de a rengeteg "egyedi" név között csak elvész az ember!

Ti hogy csináltátok?


2012. szept. 18. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nyomtassatok újra 2pld-ben,szépen vonuljatok félre és érzésből válasszatok. fontos h ne azon agyaljatok h hú ez szép de a férjemnek/feleségemnek tuti nem tetszene.ami tetszik válasszátok ki. aztán nézzétek össze. a közösekből pedig majd jön az ihlet h mi legyen :) meg fogtok lepődni mennyi egyezés lesz! nálunk így 23 egyezés volt,addig meg csak szenvedtünk..
2012. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
vagy egyszercsak megálmodsz egyet
2012. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát nekünk az elsőnél nem volt egyezés. Megbeszéltük hogy 10 nevet választ ő is meg én is. Még véletlenül sem volt olyan amit mind a ketten megjelöltünk volna. A kisfiam meg úgy kapta a nevét, hogy egy nap hazajött a férjem a melóból és előállt a Zsombor névvel hogy neki az nagyon tetszik. Nekem is nagyon tetszett csak volt a baráti társaságban egy Zsombor ezért én fel se vetettem. De mivel ez volt az egyetlen név, meg nem is találkozunk velük olyan gyakran, így kapta a Zsombor nevet. Ami ma annyira természetes, és annyira tökéletesen illik rá! :)

Lehet meg kéne várnunk hogy egyáltalán milyen nemű lesz a második és csak akkor elkezdeni gondolkozni a neveken?

2012. szept. 18. 10:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Én mondogattam neki,amik nekem tetszettek. Ő mondogatta nekem,amik neki tetszettek. Végül én találtam egy nevet,már van egy ilyen nevű ember a családban,de nem érdekelt. Először nem akarta,épp ezért,aztán annyiszor mondtam neki,hogy milyen szép név és hogy úgyse fogunk olyat találni,ami mindkettőnknek 100%-ig tetszik,hogy beleegyezett. Mostanra pedig már megszoktuk,jó választás volt. (egyébként talán a 38.hétre lett fix a név)
2012. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az első kettőnél könnyen ment. A harmadiknál kiválasztottam pár elfogadható nevet,amiből az apuka választott egyet. Őszintén megvallva,még a szülés után sem tetszett a név,nem is jött a számra :-) de jobbat nem találtam. Most könnyű dolgom van abból a szempontból,hogy érzem,hogy kit várunk,bár néha megfordul a fejemben,hogy mi van ha inkább Emma,vagy Emília? De ez csak nagyon ritkán van,szóval marad az eredeti.- mellesleg már a 3. gyerkőcnél is ezen gondolkoztam,hogy ezt a nevet adjuk,de nagyon nem éreztem,hogy az övé lenne! Nálunk amúgy sem a legegyszerűbb a névválasztás,hiszen olyan kevés igazán tetsző,szép név van,és mindnek nem adhattuk ugyan azt a szép nevet :-)


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,19hkm

2012. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még meg sem fogant,már előtte vitatkoztunk hogy ha fiú lesz,nem kapja az ő keresztnevét,nem lesz huszadik ugyanolyan nevű (nem is értem miért erőltette hisz ő is szenvedett hogy nem tudja sose hogy őt vagy az apját keresik még volt vezetékes teló).Én is anyám keresztnevét viselem,sosem szerettem hogy én vagyok becézve.

Azzal a feltétellel hagytam abba a fogamzásgátlót hogy olyan nevet kap a gyerek,ami nincs a családban.


Utónévkönyv,kihuztuk az összes nemtetszőt és ami van a családban.

Abból választottunk.

2012. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nehezen ment. Mi úgy csináltuk h. kinyomtattam a neveket (MTA által elfogadott). Ő is bejelölte meg én is. Akadt pár, ami egyezett. 5 írtunk fel, majd visszatértünk rá 2 hét múlva, az az 5 név akkor már a férjemnek nem tetszett. Végül felmerült h. Benedek -amit egyikünk se jelölt be eredetileg-, és mindkettőnknek tetszik, így lesz majd Bendekek. Mi néztünk lány nevet is, akkor még nem tudtuk h. mi lesz. Ott is ugyan ez a koncepció. Kincső lett volna lányként.
2012. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát az első gyereknél nem volt vita, éreztem hogy kislány lesz ezért csak lánynevekben gondolkodtunk, így a Noémi nevet kapta. Most a másodiknál már macerásabb volt, a Zoé Mira nevet kapta volna. De mivel kisfiú lesz, így apja nevét kapja, ami a László. De azért lesz másik neve is, méghozzá a Bendegúz. Ez nekem nagyon tetszik, és a férjemnek sincs ellenére.
2012. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na, neki ültem megint annak a bizonyos MTA-s listának. Hát én kiválasztottam lányt is fiút is, este majd a férjem elé tárom. Remélem lesz olyan ami neki is elnyeri a tetszését.

Pár név ami tetszik: Borka, Délia, Dia, Elza, Fédra, Flóra, Gerda, Hédi, Lujza, Mandula (ez a név kisgyerek korom óta nagyon tetszik), Mia, Orsolya, Rebeka, Vica, Viola, Zelda, Zorka. Ennyi névből csak talál olyat ami neki is tetszik! :)

Fiú: Ádám, Csongor, Gergely, Olivér, Simon, Soma, Zalán, Zénó, Zétény.

De valahogy úgy érzem hogy a második babánk kislány lesz. Ezért nem is törtem magam annyira a fiú nevekkel! :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. szept. 18. 11:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Gerda, Lujza, Flóra, Elza nekem is tetszenek.
2012. szept. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!