Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El vagyok keseredve! Hogy...

El vagyok keseredve! Hogy lehet így spórolni?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, párommal csak a gyerek születése miatt jöttünk haza, aki november végén érkezik meg majd és február végén megyünk majd vissza. Előre küldtünk anyáméknak tízezer eurót, mert nem hozhattunk annyi pénzt magunkkal, mint amennyire szükségünk van (férjem nem dolgozhat Magyarországon a diplomájával, mert nem ismerik el itt). Amikor küldtük, úgy küldtük, hogy ebből fogunk élni fél évig. Amikor megérkeztünk és megnéztem a számlámon, hogy átküldték-e az összeset, hétszázezerrel kevesebb volt a számlánkon, mint amennyinek lennie kellett volna. Amikor rákérdeztem anyunál, ő közölte, hogy hát kifesttettek a lakásunkban, vettek új kanapét, meg százhetvenezerért függönyt, és a többi, amit egy részt meg se beszéltek velünk, másrészt nem mondták akkor, amikor még lett volna esély több pénzt hozni magunkkal. És a legdurvább az, hogy ha nem kérdezek rá, akkor nem is mondja. Pedig még csak nem is az van, hogy olyan rosszul állnának anyagilag, hogy a mi pénzünkre lenne szükségük. Én se tudok itt dolgozni, mert egyrészt óriási a hasam, másrészt nyilván nem azért jöttem ide, hogy dolgozzak, hanem hogy az utolsó pár hetemet nyugiban töltsem, és a baba születése után csak vele foglalkozzak. De így???? Hogy a fenébe? Ti mit tennétek?

2012. szept. 16. 18:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
De gondolom még ebből a pénzből venni kell a picinek is dolgokat,ami szintén rengeteg pénz az elején.De szerintem Ők csak jót akartak,igaz hogy megkérdezhették volna...Lehet meglepetésnek szánták.:)
2012. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát leesett az állunk az biztos... :) De mondjuk egy festés nem akarom elhinni, hogy háromszázezer forintba kerül, csak mert három színt használnak (ráadásul a babaszobát narancsszínűre festtették ki, amikor már a 12. héten mondtam, hogy vajszínűt képzeltem el)... Vagy hogy mi kerül százhetvenezerbe három szobába felrakott függönyben... meg hasonlók. És még meg se kérdeztek minket, hogy hogy szeretnénk. Én értem, hogy meg akartak lepni, de nem ők laknak itt, hanem mi...
2012. szept. 16. 19:16
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarok nagyokos tanácsokat osztogatni mert nem ismerlek de szerintem ez nagyon jó időpont hogy kicsit határozottabban beszélj anyukádékkal mert ők lesznek pont azok akik majd "kiveszik" a gyereket a kezedből és mindent jobban fognak tudni helyetted is. Amitől királyul inkompetensnek tudja magát érezni egy friss anyuka. Ne így legyen, meg nyilván nem fogtok egy helyen lakni de állandóan szembesülsz majd vele ahányszor csak találkoztok hogy "dehát ők csak jót akartak meg így meg úgy". Eszembe nem jutna se a gyerekemnek se az anyukámnak kifesteni befüggönyözni stb a lakását a véleménye nélkül! Bármennyire is szeretem vagy úgy hiszem ismerem őket. Még a kicsi 5 évesemtől is megkérdezem hogy mondjuk pár lehetőség közül mit szeretne a szobájába.

Erre az anyagi témára hát nehéz lehet egy olyan emberrel élni aki ennyire másképp gondolja a dolgokat. Valamennyire ez nálunk is így van a férjem szeret "költekezni" nem nézve sokszor hogy mennyibe kerül valami vagy lett volna hasonlóan jó de olcsóbb stb. Sokszor nekem kell a földre visszarángatni.

Én nagyon aggódós vagyok ilyen téren ezért rendszeresen rakok félre egy külön számlára.(tud róla a férjem természetesen) de a gyerekek nem akarom hogy nélkülözzenek. Mondjuk nálunk a férjem sose szólna be ha mondjuk nem elég drága valami de közel sem állunk így mint ti.

Nincs is baj ezzel a mentalitással amit a férjed képvisel, ha van miből...

Egyébként meg ha humoros akarok lenni akkor a férjednek biztos nem lesz baja a 170 ezres függönnyel :)))

2012. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

Fura egy sztori. De a jó magyar irigység a válaszok között is kibukott :)


Szerintem ez az iskolapéldája a "más f*szával verni a csalánt" mondásnak...


Kérd vissza. Mivel úgyis át kell festenetek a szobákat ;)


De amúgy dombornyomott kártyával itt is tud pénzt felvenni a férjed, meg szerintem a netbank itthonról is elérhető, ha gáz lenne.

2012. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

nem az irigységről van szó,hanem hogy úgy panaszkodik,mintha kb 10.000ft ból kellene megélni.

Ha pedig nem tudja kezelni az anyját vagy nem tudja megértetni magát az anyósékkal az ő baja...

2012. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem értem a dolgot. Gondolom, külföldön van számlátok. Arról lehet utalni akár forintszámlára is. A bank majd átváltja. Ráadásul netbank? És tényleg, dombornyomott kártya? De ha másként nem megy, sokszor még sima külföldi kártyával is lehet pénzt levenni itthon, persze lehet, hogy nem lesz olcsó. A férjednek meg ne áruld el, hogy kínait vettél, hidd el, a plázákban is azt árulják háromszor annyiért...
2012. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!