Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El vagyok keseredve! Hogy...

El vagyok keseredve! Hogy lehet így spórolni?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, párommal csak a gyerek születése miatt jöttünk haza, aki november végén érkezik meg majd és február végén megyünk majd vissza. Előre küldtünk anyáméknak tízezer eurót, mert nem hozhattunk annyi pénzt magunkkal, mint amennyire szükségünk van (férjem nem dolgozhat Magyarországon a diplomájával, mert nem ismerik el itt). Amikor küldtük, úgy küldtük, hogy ebből fogunk élni fél évig. Amikor megérkeztünk és megnéztem a számlámon, hogy átküldték-e az összeset, hétszázezerrel kevesebb volt a számlánkon, mint amennyinek lennie kellett volna. Amikor rákérdeztem anyunál, ő közölte, hogy hát kifesttettek a lakásunkban, vettek új kanapét, meg százhetvenezerért függönyt, és a többi, amit egy részt meg se beszéltek velünk, másrészt nem mondták akkor, amikor még lett volna esély több pénzt hozni magunkkal. És a legdurvább az, hogy ha nem kérdezek rá, akkor nem is mondja. Pedig még csak nem is az van, hogy olyan rosszul állnának anyagilag, hogy a mi pénzünkre lenne szükségük. Én se tudok itt dolgozni, mert egyrészt óriási a hasam, másrészt nyilván nem azért jöttem ide, hogy dolgozzak, hanem hogy az utolsó pár hetemet nyugiban töltsem, és a baba születése után csak vele foglalkozzak. De így???? Hogy a fenébe? Ti mit tennétek?

2012. szept. 16. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Komunikációs zavar. Lehet h ők csak jót akartak, h rendes körülmények közé szülessen a baba, ez nagyon fontos, hogy minden tip-top legyen. Lehet ők úgy gondolták, ez a pénz arra is van. De az furcsa h nem kérdezték meg valóban.....Le kell velük ülni, és megbeszélni normálisan, h Ti ezt a pénzt mire gondoltátok, h a párod nem tud itt dolgozni, meg erre a kevés időre nem is lehet. Erről jut eszembe, nem hihették azt h pl. jóval több időre hazajöttök??

2012. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
hát én nem értem mi pontosan a gond :) számításaim szerint 10ezer euró nem kevés pénz, -700000ezerrel sem.. Én örülnék, ha ennyiből élhetnék fél évig :) Nekünk 80ezres hitelünk van, én pedig diák vagyok, tehát nem tudok már dolgozni mert kihajítanak mindenhonnan.. van egy árvaellátásom és a párom fizuja, meg egy 20ezres bevételem még és ennyi. A babának már majdnem mindene megvan, pedig pénzünk nemsok van. Állj hozzá pozitívan, és kérj pénzt anyukádéktól. Hátha.. leesik nekik. Bár elég gáz, tény, de szerintem meg fogtok tudni élni, max kisebb kanállal habzsolod az életet.
2012. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
azt nem igazán értem h miért tudja anyukád a számlád kódját? mert gondolom van itthon egy kártyád, amire küldted a pénzt. vagy ha tudja a kártya kódját, akkor azt jelenti gyakori kapcsolatban vagytok, megbízol benne és feltételezné az ember h megosztottad vele azt is, miért küldöd a pénzt. szóval nem egészen értem. de! ha jól számolom, akkor 2.8000.000 ft-ot küldtél haza és anyud 700.000-et költött el belőle. tehát a maradék 2.100.000 ft. megsúgnám neked, hogy mi itt ÉVENTE egymillió forintot SEM keresünk! szóval szerintem fél évig a duplájából kényelmesen ellesztek! ne pánikolj! kellemes és problémamentes babavárást!
2012. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

1. Ha jól számolom, havi több mint 350.000 ft-otok lesz. Hacsak nem palotában éltek egy seregnyi szolgával és nem esztek minden nap kaviárt, bőven kijöttök belőle.


2. Párod csak novemberben jön, ő még kint van, miért nem tud utalni?

2012. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Egyet értek az előttem szólókkal. Az az összeg amit átküldtetek az több mint két egész évi fizetésem. És itt sokan még havonta több tízezres nagyságrendű hiteltörlesztést fizetnek belőle a rezsi és az enni kéne mellé. Fél évig kétlem, hogy ne lenne elég. Nem akarlak lehurrogni de inkább örülj , hogy jut is marad is. Ennyiből kényelmesen meglesztek.
2012. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi pénzből nem fogok szűkösen élni mégcsak spórolni sem kell.
2012. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Anyukám számlájára kültük a pénzt, és azt kellett volna átutalnia az enyémre, mert az enyém nem valuta számla, az övé viszont igen. Most két millió van a számlán, a férjem fogorvos, szóval ő hozzá van szokva, hogy nagy lábon él, és én meg hiába próbálok spórolni, ha nem figyelek hip-hop elkölti (olyan, mint egy szőke nő :D) Ha egyedül élnék, kacagnék magamon, de így... Ha van valami akció, akkor én rögtön rárabolok, a párom meg fintorog rá, hogy háááát. A babaruhákat használtan vettük, arra is vágta az arcokat a párom, a háztartási dolgokat, mint mosószer, mosogatószer, kaják, stb tényleg már lassan százas boltban veszem, és legszívesebben a cipőmet és a ruháimat is a kínaiban venném, de azért kajak kizárna a férjem a lakásból, ha megpróbálnám. Tök szar, mert két malom között őrlődöm, az egyik a szüleim, akik szó nélkül "lenyúltak" tőlünk hétszáz rugót, amit mondjuk a babára szántam volna, meg a kórházi ellátásomra, dokira, stb, másrészről meg a párom, aki nem hajlandó alábbadni a "nagyvilági" életéből. :( Szóval ti hogyan spórolnátok így?
2012. szept. 16. 18:40
 8/16 A kérdező kommentje:
a párommal együtt augusztus 28-án érkeztünk és ő végig marad, ráadásul decemberben jön az anyósom is, aki nem eszi a magyar kaját, szóval neki külön kell majd ugrálni...
2012. szept. 16. 18:44
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

akkor a férjed elég buta... hagyd, hadd éljen nagy lábon, aztán majd néhány hónap múlva ha kordul egyet a gyomra, vagy fázni fog a agyerek az egy pulcsiban kabát nélkül télen,akkor majd ő is elkezdi a fogához verni a garast!

amúgy meg állj a sarkadra és mondd meg neki, hogy vagy küld még haza pénzt mielőtt haza utazik, vagy megtanul kisebb lábon élni. ennyi az egész. szerintem ezen nincs mit nem érteni a férjednek.

2012. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
anyósnak meg ha olyan finnyás ne jöjjön ide!
2012. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!