Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Törvényszerű? Nagy baba=nehéz...

Törvényszerű? Nagy baba=nehéz szülés?

Figyelt kérdés

Tegnapra voltam kiírva, a dokim csinált ultrahangot is, és mondta hogy nagyon nagy baba, készüljek fel lelkileg és fizikailag egy hosszú, nehéz vajúdásra mert nagyon nehéz szülés lesz. :(


Ez mindig így van? Akinek nagy babája született írnátok tapasztalatokat?


3 kiló 60 dekára becsülte most a súlyát, a többi adat pedig több mint egy héttel nagyobb a koránál.


2012. aug. 15. 14:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Második fiam 4300gramm volt és 60 centi, 2,5 óra alatt született meg gátvédelemmel! Első fiam 3900gramm volt, 3 óra volt, de ott kellett gátmetszés.

Amúgy a súlybecsléssel ne foglalkozz! Nekem az elsőt 3 kilósnak se mérték szülés előtt 1 héttel, a másodikra meg azt mondták, hogy kisebb lesz, mint az első. ennyit erről.... :)


28 hkm

2012. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az első babám 4kg volt és 2óra alatt megszültem.

A második babám 3,6kg volt és gátvédelemmel szültem.


Gyorsan tágultam mindkettővel.


Amúgy 47kg és 165cm vagyok (nem pocakosként).

2012. aug. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én majd 19 órát töltöttem a szülőszobán,elment a vizem és nem tágultam. Estétől voltak tolófájásaim már,de hiába nem tágultam. Végül éjjel meg lett a 4200grammos baba,de vakummal és úgy tolták ki belőlem ketten mert rosszul volt bennem a gyerek.. Én már kértem hogy császározzanak meg,de basztak rám,persze utána már mondta a doki hogy nagy volt a baba meg rosszul volt bennem. De köszii... :S Nekem nagyon nehéz volt,de nem a súlya miatt,hanem a körülmények miatt.. Sztem a baba nagysága miatt ne idegeskedj! :) Könnyű szülést! :)
2012. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én 3.8kg-os gyereket szültem első baba volt- 3.5óra alatt, míg a szobatársam 2.4kg-os fiát alig tudta megszülni 24órás vajúdás után úgy, hogy 7.hónaptól már 2ujjnyira nyitva volt a méhszája, és veszélyeztetett terhes volt.

Volt még a kórházban egy csajszi, akit szépen a maga ütemében hagytak vajúdni- mert lassan tágult, de ez jó volt neki, mert kevés fájdalommal járt. Hajnalban ment el a magzatvize, és csak sétálgatott, elvolt a kórházban egész nap- figyletek rá, de nem kapott semmilyen gyorsítót. Este 6kor kezdte mondogatni, hogy a szülésznőjének szól már, mert akkor kezdtek erősödni a fájásai. Este fél 9előtt 1 nyomásra, gátvédelemmel, sérülések nélkül megszült egy 4200grammos kisbabát. :))

Nekem nagyon nagyon tetszett a szülése, hogy békénhagyták, nem oxitocinozták, meg nem gyorsítgatták, sürgették őt, hanem háborítatlanul elvolt a kis fájásaival egész nap. Mindössze 2órát volt csak a szülőszobán, és nagyoyn ügyesen és gyorsan megszülte a babáját. Neked is ilyen szülést kivánok.

A 3.6kg pedig egyátalán nem nagy baba.:)

2012. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Érdekes amit az utolsó írt,mert ha valakinek elmegy a vize,nem sétálgathat ugyanis a baba ránehezedhet a köldökzsinórra és akkor nem kap oxigént!Esteleg szivárgott neki! Nem ugyanaz a kettő!! Nekem is elment a vizem és nem kelhettem fel,feküdve kellett végigkínlódni amíg tágulok...és folyamatosan nézték a szívhangot..
2012. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Lehet sétálgatni elfolyt magzatvízzel. A baj akkor van, ha úgy folyik el a magzatvíz, hogy a koponya még nem illeszkedett, mert akkor a köldökzsinórt valóban előre sodorhatja és veszélyes, de amennyiben a koponya már illeszkedett semmi akadálya a sétának. A szülő nők 80% sétál vajúdás alatt, a gravitáció könnyíti a tágulást, a szülés gyorsabb lefutású lehet, mintha valakit fektetnek.

Nálatok eleve lehetett valami a szívhanggal, vagy az az eset állhatott fent, amit már feljebb is írtam és ezért kellett feküdnöd, nem pedig azért, mert elfolyt a magzatvized. ;)


Egy szülésznő

2012. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Augusztus 24.én 11:26kor megszületett a kisfiúnk 3680 grammal és 57 centivel.


Nektek volt igazatok, egyáltalán nem volt nehéz szülés, amin szerintem a dokim lepődött meg a legjobban! :) 10 nap túlhordás után indították burokrepesztéssel és oxitocinnal. Ez volt fél8kor. Szépen tágultam de a tolók nem jöttek. Emelgették az oxit. Végül 11:10kor megkezdődött a szülés és hát 26ra kint is volt a kicsi Noel. :) Nagyon gyors volt az egész, 5-6 fájás alatt kint volt.


Köszönöm szépen mindenkinek a biztató szavakat, sokat segítettek és tartottátok bennem a lelket! :)


Ja, kedves utolsó válaszadó/szülésznő! Nem akarok kötözködni, de engem hagytak sétálgatni miután megrepesztették a burkot és a fiam feje nem volt beilleszkedve! Végig NST-n voltam, de oda mehettem ahova akartam.

2012. szept. 8. 12:37
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia, Gratulálok!!!Teljesen átlagos méretekkel született a kisfiad- látod kár volt annyit aggódni miatta!!!

Jó egészséget nektek, sok örömet a picihez!!!

2012. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát ha végig NST-n voltál akkor persze! :) Csak sajnos ez nem mindenhol megoldható, olyankor inkább fektetnek, mert az a biztos.


Gratulálok a babához! :)

2012. szept. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!