Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Törvényszerű, hogy mindig...

Törvényszerű, hogy mindig menstruációs görcsel ilettve arra emlékeztető fájdalommal kezdődik a szülés? És mindig rendszeres?

Figyelt kérdés
39 hetes km vagyok.Nagyon sokat fáj a hasam és görcsölni is szokott,elég erősen,de ez sokszor nem menstruációhoz hasonlít,olyan fura!Ezek csak jóslófájások lennének valóban?Akkor honnan fogom tudni,hogy melyik igazi fájás?
2010. márc. 22. 15:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem a kérdésből,hogy az orvosom azt mondta,hogy még zárva vagyok!Mindenképpen nyitva kell lennem,ahhoz,hogy "igazi" fájásaim legyenek?
2010. márc. 22. 15:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem egyszerűen elfolyt a magzatvíz (szó szerint elöntött, össze nem lehetett téveszteni semmivel)ez de.10:00-kor volt és 18:00 körülig semmilyen fájdalmat nem éreztem. Csodálkoztak is a szülészeten. 22:00-kor született meg a fiam. Jóslófájásaim sem voltak. Ja és 4 nappal a kiírt után szültem.
2010. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugy volt mintha menstruációs görcsök lennének.Erősödött majd rendszereződött.Akkor a jó ha már 5 percenként mindíg jön.Nem kell nyitva lenni.Azért vannak a görcsök.Majd akkor tágulsz.....Ha rendszeres és erősödi akkor tuti szülés.Ha első baba akkor már indulhattok amikor rendszeresen 10 percenként jön a görcs"ha messze laktok a kórháztól picit előbb.
2010. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nyitva lenned, engem is még zárt méhszájjal vettek fel szülni az elsővel.

A szülést a rendszeresség különbözteti meg. Ha fáj, az jósló, ha rendszeresen fáj, és sűrűl, erősödik,akkor szülés. 10-5 perces fájásoknál indulj kórházba.

És nem törvényszerűen így kezdődik, a vized is elfojhat fájás nélkül.

2010. márc. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is teljesen zárva voltam. Szombat éjjel picit görcsölgettem de nem vettem komolyan mert azt mondták , hogy a jóslók lehetnek előtte is egy héttel. vasárnap délután megint fájdogált a hasam de rendszertelenül. Este elfojt a víz és hétfő reggel megvolt a baba! 39+1 hetes voltam mikor született.
2010. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésemnél konkrétan nem éreztem semmit, csak mentem CTG-re és már ott is tartottak, mert a gép jelezte az összehúzódásokat, és nyitva is voltam. Aztán burokrepedés után jöttek a fájások, de nekem abszolút nem a hasam fájt, hanem hátul a keresztcsontomnál. De pokolian.

A második szülésem magzatvíz elfolyásával kezdődött, utána lassan jöttek a fájások, ez viszont tényleg úgy fájt, mint a menstruációs görcs. Megmondom őszintén, ami nekem meglepő volt, hogy csak alul fájt a hasam, pont mint mensikor (csak egyre és egyre erősebben), feljebb egyáltalán nem. Lehet, hogy butaság, de azt hittem, hogy az egész méh görcsölni fog ahogy összehúzódik.

2010. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az utolsó hetekben rendszeresen voltak jósló fájások, mint a mensi görcsök, de amikor beindult a szülés, még hasonló sem volt :) inkább folyamatosan puffadt érzés, mintha elcsaptam volna gyomrom, vagy sokat ettem volna. Nem időszakos, hanem folyamatos volt. Már nagyon fáj, nem éreztem jól magam azért mentünk kórházba, útközben álltak be végül a "fájások", 3 percesre :) Alig 4 óra múlva meglett a fiam :)
2010. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!Remélem,hogy tudni fogom amikor eljön az idő!!!
2010. márc. 24. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!