Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Törvényszerű? Nagy baba=nehéz...

Törvényszerű? Nagy baba=nehéz szülés?

Figyelt kérdés

Tegnapra voltam kiírva, a dokim csinált ultrahangot is, és mondta hogy nagyon nagy baba, készüljek fel lelkileg és fizikailag egy hosszú, nehéz vajúdásra mert nagyon nehéz szülés lesz. :(


Ez mindig így van? Akinek nagy babája született írnátok tapasztalatokat?


3 kiló 60 dekára becsülte most a súlyát, a többi adat pedig több mint egy héttel nagyobb a koránál.


2012. aug. 15. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mondhat ilyet egy orvos.

Nekem a második babám nagyobb volt mint az első, mégis sokkal könnyebb és gyorsabb szülés volt, ráadásul gátvédelemmel. És ezzel nem hiszem, hogy egyedül vagyok.

3,6 kilós baba nem is nagy, akár fél órás szülésed is lehet ettől.

Minden a tágulástól fog függni.

2012. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Önmagában egy 3,6 kg-os baba még nem jelent nehéz szülést.

Viszont bizonyára a doki lát rajtad mást is, hogy mekkora vagy mondjuk, milyen az alkatod, milyenek az eddigi leleteit stb.


Én egy 3 kilós babát nem tudtam megszülni, mert nem tágultam. Előtte senki nem mondta, hogy nehéz szülés lesz, aztán mégis...végül megcsászároztak.


Hallottam már, hogy nagy babát könnyen szült meg valaki, meg azt is hogy nehezen. Tök egyedi dolog, és a baba súlya csak egy összetevője az egésznek.

2012. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Jah igen, elég nagy darab vagyok, ha ettől is függ. Mondjuk arányosan, nem az a két ajtós szekrény típus. 20 kilót híztam, most 100 kg vagyok. :(


A leleteim mind jók, semmi probléma nem volt a terhesség alatt szerencsére, annyi, hogy kétszer volt baktérium a vizeletemben és 3x mértek 140es vérnyomást. :) De ezek szerintem nem befolyásolják a szülést.


Viszont még tök zárt vagyok és jóslóim is baromi enyhék és nagyon ritkán van csak.

2012. aug. 15. 14:13
 4/19 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen a súlyától függ.Akkor kis baba=könnyű szülés?Én 2800 grammos és 54 centis babát szültem,nagyon nehéz szüléssel magam mögött,császárral a végén,10 óra vajúdás után.Tehát erre nem lehet alapozni.Minden a táguláson múlik.A becslés meg lehet szintén "komolytalan",lehet holnap megszülsz egy 3400 grammos babát,az pedig teljesen átlagos.Mellesleg a 3600 gramm sem olyan hatalmas,jó természetesen nem kicsi,de az is átlagos.Nem egy 4300 grammos babáról beszélünk.Nekem szülés előtti nap azt mondták,3300 gramm lesz a baba,ehelyett 2800 gramm volt,ennyit erről.Ha nehéz szülésed lesz,nem amiatt lesz,mert nagy a baba.Tényleg azon múlik minden,hogy tágulsz.Ez csak egy közhiedelem,hogy nagy baba=nehéz szülés.Úgy mint a fent hordott pocak,édes kívánás,pattanásos bőr=kislány.Na erre lehet valamit tenni?Nem...Akkor a nagy baba=nehéz szülésre sem.

Vigyázz magatokra,és könnyű szülést kívánok!5 hetes kislány anyukája

2012. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

3850gramm s 57 cm volt a fiam.

Reggel fél 6-délelőtt 11.40-ig megvolt a baba.

Anyunál (van még két tesóm) max 6 órás szülések voltak és sétálva tágult.

175 cm vagyok és széles a csípőm, de barátnőm még nagyobb darab és egy átlagos babát nem tudott megszülni, mert nem tágult.

Neki mindhárom császárral született mert nem tágul!

Még annyi, hogy nekem a tapasztalt dokim 52-53 cm-re saccolta az 57 cm-es babámat és dagira, közben ezzel a hosszal nem volt feneke a gyereknek, csak lógó bőr.

Valószínű ebből hitték hogy duci, pedig a bőrt látták.

Hát ennyit a jóslatokról!


Könnyű szülést és jó babázást!

2012. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlenül lesz nehéz szülés,ne stresszelj előre! /attól csak rosszabb lesz/

Kórházi szobatársamnak tudták hogy nagy babája lesz /több mint 4kg-val született a kislány/ előző gyereke császárral lett,de most simán akarták megszületni/nem volt fogadott dokija/,a gyereknek szülés közben leesett a szívhangja,majd vákumozták,végül császár lett. Az anyukának meg szakadt belül mindene,katéteren volt már 4 napja mire odakerültem mellé a szobába. Azt mondták hogy az életébe is kerülhet még 1 gyerek.

Most nem ijesztgetni akarlak,csak ezt az 1 sztorit tudom leírni nagy babával kapcsolatban,bár itt az orvosok voltak a bénák.

2012. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!!Nem feltétlenül a baba súlya miatt szülhet valaki nehezen.Ehhez még hozzájönnek az anyuka alkati adottságai is.Függ a medencéd méretétől,magasságodtól,alkatodtól stb.én pl.nem tudtam spontán egyik gyermekemet sem megszülni,bármennyire is szerettem volna,mert a 162 cm-es magasságomhoz képest ők nagyobbak voltak az átlagnál,és a koponyájuk nem illeszkedett be.Mindkét esetben relatív téraránytalanság +fájásgyengeség miatt operáltak,2006.-ban 4330 grammos,idén márciusban pedig 4050 grammos kislánynak adtam életet.De ezzel szemben ott van az egyik barátnőm,2 óra vajúdás után 4030 grammos kisfiút szült,azt mondta,villámgyorsan,szinte fájások nélkül.Tehát ilyet szerintem egyik doki sem mondhat,honnan tudná előre...??Sógornőm pedig 16 órát vajúdott,és 2700 grammos gyereket szült.Szerintem emiatt ne idegeskedj,nem mérvadó még a mért érték sem.Könnyű szülést kívánok!!!!
2012. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Készülj szép szülésre, és az lesz, ne foglalkozz azzal, amit mond, honnan tudná ezt egy férfi :-) ?


Szívből kívánok szép és könnyű szülést Neked!

2012. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A 3600g szerintem sem olyan sok. Nekem az első kislányom 3500g-al és 55 centivel született burokrepesztés után 5,5 órával. Most várom a másodikat, már most 4 kg felett van állítólag a súlya 39+5 hetesen és állítólag még elvan odabent, szóval szülésig 4,2-t tippelt a doki. Na, az már nagy baba.
2012. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! :)


Utolsó előtti: A dokim nem férfi. :)


Én egyébként simán eltudom azt is képzelni hogy nagyobb a becsült súlyánál mert a férjem első fia, 4 kiló 60 dekával született. Jó, persze az más, meg hát ott az anyuka sem egy kis törékeny valami volt. :)

2012. aug. 15. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!