Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ilyen költséges...

Tényleg ilyen költséges várandósnak lenni?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt, hogy milyen hálapénzek csúsznak ide-oda. Szóval, adunk az orvosnak, ha magánrendelére járunk, a szülésért, és ha másnál szülünk, annak is. Adunk a szülésznőnek, a nővérnek, a csecsemősnővérnek, annak aki felöltözteti a gyereket. Adunk a védőnőnek, a gyerekorvosnak, a háziorovosunknak.

És mindeközben mi hordjuk ki a saját gyerekünket, és mi szüljük meg.

Elég költségesnek tűnik, nem?

Én személy szerint magánorvoshoz járok, neki adok. És talán még a szülésznőnek, aki majd ott lesz.

Vagy ez szokás kérdése?


2008. máj. 9. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia

én havonta járok a fogadott dokimhoz, ez havonta 7000ft.majd szülés után ennek a 8szorosát várja.

másnak én nem adok pénzt.

2008. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan túlzásokba esnek.

Ha magánorvoshoz jársz neki illik adni, meg esetleg a szülésznőnek, de én szerintem másna nem fogok. Az összeg pedig attól függ hogy mennyit tesznek értem. Amúgy meg nagyon sokan megszültek már és meg is fognak szülni úgy, hogy semmiért nem fizettek pluszba. Sajnos ma Magyarországon ez a bevett szokás. Én sem kapok érte "hálapénzt", ha elvégzem a dolgom. Amúgy meg csúnya lesz amit írok, de ha már megszültél, vissza akkor sem teszik beléd, ha nem adsz pénzt!!

2008. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja és még ott van a babakocsi, a kiságy, a babakelengye, stb-stb.

Szerintem mi emberek rontottuk el az egészségügyet ezzel az "adokkal", és sajnos mostmár el is várják.

2008. máj. 9. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! én is magánórvoshoz járok de csak az első 3 uh-ra hívott a magánrendelőbe utánna végig a kórházba hív ott én nem szoktam adni neki de nem is veszem éstre rajta,h várná és mikor a szülés költségeiről beszéltünk mondott egy összeget és azt mondta az szülés után kéri előtte viszont nem kér pénzt! A szülésznő pedig... nemtudom majd eldöntöm h mennyire volt a segítségemre (nem fogadtam külön) és az alapján elválik,h kap vagy nem. Szerintem nem kéne mindenkinek állandóan dugdosnni a pénzt mert akkor csak elkényeztetjük őket!Üdv jo babavárást 39hetes kismami:)
2008. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én megmondom öszinteén senkinek sem adtam pénzt, igaz az orvos nem is fogadta el, mert sajna 28 hétre szültem.
2008. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én magán dokihoz járok neki muszáj fizetni ugye.de én a kház miatt megyek hozzá,mert a sajátomba nem megyek az tuti...Szülésznőt sztem nem fogadok,mert minek-ezt sem meg azt sem ismerem..max majd meglátjuk milyen lesz és ha így nem jó legközelebb okosabbak leszünk.Én 8000fizetek egy rendelésnél a dokim 60at kér a szülésért teljes megelégedettség esetén-így fogalmazott.Valószínű max csak 50et adunk,de ez is attól függ mennyire erőlteti meg magát.Ha csak az utolsó 10percben esik be akkor még ennyit sem kap-na és akkor mi van.Max nem szülök nála többet.úgy gondolom ha már ott vagyunk el kell lásson,na meg nem kevés pénzt hagytam ott a rendelésein,igazán bele fért volna az is,hogy ne mondjon összeget.Sajnos nagyon kevés a támogatás szülés után,pláne ha munkanélküli lett az ember mint én...így meg sem tehetem,hogy ennyit adjak neki és még ki tudja mik jönnek közbe.Szval nagy biznisz a várandósság csak nem a kismamáknak.Észnél kell lenni,mert horribilis árakat mondanak.A babakelengyénél sem kell elszállni egy pici babának igazából nem kell sok hülyeséget megvenni csak a legfontosabbakat sztem..de ez úgy is azon múlik kinek mire van pénze.
2008. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van a ki elítél, de én senkinek egy fillért sem adtam és nem is fogok.

Látásmódom az, hogy mindenki megkapja a fizetését, én sem kapok azon kívül senkitől százezreket, mert ellátom a dolgom....

2008. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem adtam senkinek, bár fogadott orvosom, szülésznőm sem volt.

Miután megszületett a pici, a házidoki kapott egy 5000-rest, hogy kijárjon még 1-2-szer, ne a kicsivel kelljen, de szart rá, így azt i megbántam.

2008. máj. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hello!

Nekünk is fogadott orvosunk volt. Megkérdeztem mennyit kér, mondott egy összeget, ami pont a fele volt annak amennyit én akartam adni! Már csak ezért sem árt tisztázni mi mennyi? A Péterffy-ben a varratszedő az egyetlen, aminek zárható az ajtaja, ezért ott várják a boritékot varratszedéskor! Nekünk soha sem volt választott szülésznőnk, mindig az ügyeletes volt aki kitette a lelkét, és nem fogadott el pénzt! Bár lehet, hogy a doki lead nekik is, de tőlem csak ajándék csomagot, és virágot fogadtak el szülésznők eddig.

2008. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy látszik itt csak é szívtam meg a magándokival! Elkezdtem járni hozzá a kórházba, akkor még ne volt magánrendelője, majd terhességem 30. hetében magánrendelőbe vonult! Elég húzós árakkal, de már nem akartam váltani szülés előtt, hát fizettem! Épp tegnap számoltam össze az egészségpénztáras számláimat aminek a vége 42000 ezer lett öt hét alatt! Most vagyok a 40. hét végén és a 35.-től hetente kellett járnom ctg, vizsgálat és volt benn egy ultrahang is! (Még jó hogy volt egészségpénztárunk) Így én a dokimnak 30 ezrnél nem csengetek többet a szülésért. Megkapta szerintem a magáét ez alatt a pár hét alatt! Szülésznőt fogadtunk, aki egy tündér és szerintem ő jobban megérdemli, mint a doki. Mégis csak ő fogja majd a kezed a legnehezebb pillanatokban!

Szép babavárárst és könnyű szülést mindenkinek!

40 hetes kismama

2008. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!