Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondanátok meg?

Hogy mondanátok meg?

Figyelt kérdés

Elvileg 4 nap múlva szülök (elvileg, ha a baba is úgy akarja:))

Ezért anyám és öcsém kitalálták, hogy idejönnek-felváltva-, ha megindul a szülés valakire itt tudjam hagyni a fiam.

Ez először jó ötletnek tűnt, mamár kevésbé.


Öcsém itt van négy napja, de én szolgálom ki, főzök, mosogatok, takarítok...nem igazán segít, és mivel egyel többen vagyunk több a munkám is. Bevallom, mára már elég fáradt vagyok, de muszáj csinálnom...

Nem kapcsol, a megjegyzéseiből látszik "neked már nem lehetne takarítani v. nagytakarítasz?"

Muszáj csinálni mert bármikor bekerülhetek...koszban nem hagyhatom a lakást.


Sajnos anyám is ilyesmi, így attól tartok ez lenne a jövőhéten is. De bevallom (anyám v. sem) már nem bírnám őt is körbeugrálni.

Párom sem jeleskedik ilyen téren (jól kifogtam), így magam csinálok mindent...


Hogy mondanátok meg anyukátoknak, hogy inkább ne jöjjön?

Öcsémnek már valamelyest a tudtára adtam, hogy holnap haza kellene mennie.

Úgy érzem, azzal segítene a legtöbbet (ja, és hab a tortán még dohányoznak is:(, igaz nem bent a lakásban, de amikor bejönnek hozzák a szagot is. Ki nem állhatom, én nem dohányzok...)


2008. máj. 9. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hú, hát ez nehéz ügy, mert ugye a családi béke is fontos...

Én a helyedben azzal próbálnám kivédeni a helyzetet, hogy rájöttél, egyedül is el tudod végezni a ház körüli dolgokat és neked kényelmesebb, ha egyedül csinálsz mindent. Ezen nem lehet megsértődni. De semmiképpen ne utalj rá, hogy ő még akadályozna is, nem tudom, milyen a Te anyukád, az enyém jó sértődős...

Viszont ha még meg tudod erőltetni magad, esetleg összehozhattok egy közös ebédet a nagy nap előtt. Bár ez is olyan furi, mert most inkább nekik kéne téged körbeugrálniuk...

2008. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bejelentkezett anyukám, hogy 2 hétre hozzánk költözik, először én is azt mondtam, hogy ok. De aztán átgondoltam, és azt mondtam neki, hogy nagyon feszült vagyok már most is, ismerem magam, hogy az első napokban még feszültebb leszek, nem akarom kitenni őt és magamatis ennek, ezért arra kérem, inkább álljon készenlétben, hogy ha szólok, tudjon jönni, de inkább egyedül lennék az első időszakban. Megértette, kicsit neheztelt először, de már az is elmúlt!
2008. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt hiszem én is valami ilyesmit fogok kitalálni.

Nálunk az is mérvadó volt, hogy párom be akart jönni szüléskor...-de mivel látom, hogy ő sem nagyon segít, ezért úgy döntöttem nem jön.

Így már ez sem lehet ok, hogy eljöjjön.

2008. máj. 9. 17:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt úgy oldottuk meg,hogy megkértük a nagymamát vigyel el magához pár napra a gyereket,így én is tudtam pihenni meg a nagyobb is jól érezte magát.(első szülésnél nekem is "segített" anyám,de még a kávéját is én főztem neki!)
2008. máj. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Őszintén szólva elég érdekes ez a helyzet. Nem tudom, miért nem látja be a családod, hogy ezzel a viselkedéssel csak hátráltatnak. Nem ismerem őket, de én az őszinteség híve vagyok, persze szépen, de szerintem mondd meg, hogy az lenne a segítség, ha pihenhetnél, nem kéne plusz munkákat végezned. Ha szükséged van valamire, szólni fogsz nekik. A férjedet meg kérd meg, hogy segítsen be otthon, hiszen ő is ott lakik, az ő érdeke is, hogy rend legyen:-)

2008. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat lanyok el nem hiszem, hogy ilyen "Anyak" leteznek! Mekkora mazlista vagyok en! Nekem egy nagyon jofej Anyam van. Megerti ha valami nem tetszik es en is ha neki valami nem ok.

Amilyen allat vagyon en biztos nem kertelnek, megmondanam, hogy van egy ferjem egy kisgyerekem a masodik meg mar olyan nehez a pocakban, hogy alig vonszolom magam. Nem tudok mindenkit kiszolgalni!

En lazadnek es nem erdekelne senki lelkivilaga!

Mi megbeszzeltuk, miutan sajnos nagyon messze lakunk a szuleinktol, hogy mikor jon az ido valamelyik "nagymama" erkezik es valtjak egymast osszak be maguknak.

NAgyon segitokeszek a ferjem szulei is. Igazi kis csapat vagyunk.

Nagyon sajnalom, hogy ebben a helyzetben vagy!

Lehet valoban az lenne a legjobb, ahogy az elottem iro irta, elvihetne a nagyobbik gyerkocot a nagymama.

Megegyszer mondom, en oszinten megmondanam, mi a dorges.

Sertodjon meg. Ha nem jon egy darabig es nem akar bekoltozni hozzad neked csak konnyebb lesz.

Nagyon bunko vagyok?

2008. máj. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van az előttem szólónak, de nem kell játszani a mártírt, hacsak nincsenek mazochista hajlamaid:)

Én is tutira megmondanám, hisz tartom magamat annyira, hogy ebben a szituációban, tetszik nem tetszik a kismama az első, és az ő érdekei, és senki lelkivilága nem érdekelne. Persze a közlési stílus nem mindegy!:)De cselekedni kell, az tuti!

Én is nagyon félek, mert mi is nagyon messze lakunk szüleimtől, ráadásul költözünk is, így jönnek segíteni, bár amúgy is jöttek volna. De nagyon tartok attól, hogy első gyerek lévén, tuti dilló leszek minden miatt az első időszakban, rinyálok majd a szoptatáson vagy hasonlók, közben meg mindenki hülyének néz, főleg apám, azon az alapon, hogy anyám bezzeg nem rinyált annó, meg mások tuti nem ilyen idegbajosak ettől...

nade nem mondhatom nekik, hogy ne gyertek, mert tutira idegbajos leszek, és a ti agyatokra is megyek, és veszekedések lesznek belőle, mert ezt nem értenék meg szerintem...de sajnos ismerem magamat, és nagyon félek, hogy nem lesz jó vége:(

2008. máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom, én extra szerencsés vagyok! Egyrészt anyuék közel laknak, ennek ellenére azt mondta, szívesen jön bármikor, de csak ha én kérem, mert nem akarja, hogy tehernek érezzem őt, vagy beleszóljon a dolgaimba. Én gyerekem, én nevelem, ha kérek segytséget, persze azonnal jön, de minden legyen az én döntésem. A párom pedig még azt is felajánlotta, ha kell, főz is.

A helyedben én nem hagynám, hogy mások döntsék el, mi jó nekem. Vagy hogy ugráltassanak. Muszáj megmondanod, hogy neked mire van szükséged, ellenkező esetben magadnak csinálsz kellemetlenséget. Most pedig te és a baba vagytok a legfontosabbak.

2008. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A baba nem bújik ki két perc alatt, így mikor elkezdődik a szülés, még bőven van ideje akár öcsédnek, akár anyudnak odamenni, nem kell azért ott ülni és várni a csodát...

És nem teszed jól, hogy kiszolgálod-szeritnem- neked most pihenned kell, és tényleg a babára és magadra koncentrálni.

A férjed meg érjen meg, mert meg kell neki. Ha otthonlesz a baba, még többet kell csináljon magától. Szólj rá, és fogd be, és csinálja meg!!! nincs kecmec.

Az én férjem is csak azóta figyel ennyire, mióta bevéreztem, azóta ki tudja takarítani a fürdőt, és csodálkozik, hogy hogy bírtam én ennyit hajolni... meg elmosogat és boltba megy, és pórszívózik.

Muszály nekik felnőni, ha már a gyereket meg tudták csinálni-már bocsánat, de nem ennyiből áll a dolog.

Légy határozott és ne hagyd magad

(barátnőm is a város másik végére még busszal kivitte a fiát, mikor megindult a szülése. Taxiba ült, leadta a gyereket, vissza taxi, kórház.. tehát nem kell félni és ott ülni veled!!)

2008. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy nem bújik ki 2 perc alatt-viszont Ők majd 100 km-re laknak. Buszhoz vannak kötve-így nálunk a csörgök és itt vannak kicsit macerás:)

Mazoista meg nem vagyok-azt hiszem.

Holnap öcsém hazamegy, anyunak meg mondtam -mert ma felhívott, már be van sózva, még a szülésre is be akart jönni-, hogy ne siessen annyira.

De a hétvégén még tudatosítom benne, hogy csak akkor kell jönni ha hívom.

2008. máj. 9. 22:03
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!