Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen lévő kismamák,...

Táppénzen lévő kismamák, megsértődnétek emiatt?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 22 hetes terhes. Amióta táppénzen van, nem hívjuk meg az olyan közös programokra mint pl: bowling, mozi, biliárd. Nem azért, mert már nem fontos nekünk, csak gondolom ezek a tevékenységek sem tennének jót a babának.

Ha csak beülünk valahová egy koktélra vagy pizzázni, akkor természetesen hívjuk.


Jogosan haragszik?


2012. aug. 9. 12:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: ha fontos nektek a barátnőtök, akkor csináljatok olyan programokat, ahová ő is menni tud.
2012. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Illetve akkor még utolsó voltam, pontosítok: 9-es
2012. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért más minden nap buszozni, meg más 1-1 program erejéig. Tényleg ne ti döntsétek el helyette, hogy ő mit nem szeretne, vagy mit nem csinálna. Hívjátok, és ha nincs is kedve hozzá, legalább érzi, hogy gondoltatok rá, és még mindig fontos nektek.
2012. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is meg kell kerdezni van-e kedve menni, ha nincs, legalabb tudja, hogy meg szamit nektek, ha meg ugy erzi, akkor elmegy.

En 39 hetes vagyok, 25. Hettol itthon, es voltam tegnap moziban, 2 hete elmentem bowlingozni baratokkal, igaz nem guritottam, csak egyet, de egyutt voltunk, szorakoztunk.

Ha a barati tarsasagban egyedul vagy terhes az eleg megviselo par embernek, de ha emiatt meg nem is hivnak sehova meg, az kulon rossz.

Gondold bele magad az o helyebe.

2012. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogosan haragszik. Ahogy már írták többen is, attól mert aktívan nem vesz részt ezekben a programokban, attól bizonyára szívesen menne veletek. Én 37 hetes vagyok, de ugyanúgy összejárunk a barátokkal, a héten is voltunk pl. szalonnát sütni. Rosszul esne, ha csak azért nem hívnának meg minket, mert gyermeket várok. Egyedül a strandra nem megyek velük.
2012. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Kérdezzétek meg tőle, és beszéljétek meg vele!!! Biztosan jól esne neki, minthogy magárahagyjátok.


Figyi, én csak a saját tapasztalatom tudom leírni.

Veszélyeztetett voltam, 30-ik hét után már felkelhettem. A tájamra se néztek, egy-két vicces e-mail és ennyi. Egyszer jöttek el, akkor csináltam nekik kaját, készültem, jól éreztem magam, de a férjem megmondta ide nem kell jönni többet, mert nagy pocakkal takarítottam, és pakoltam utánuk, úgy ahogy volt ottmaradt a disznóól a nyakamba. Mikor megszületett a fiam, császárral, jöttek babalátogatóba, és egy két héten belül felhasználható mazzsázs-t kaptam tőlük ajándékba. Firss vágással hasra feküdni biztos jól esett volna :(:(


Legyetek figyelmesek vele, érezze hogy Ő is közétek tartozik még. Simán végigülhet egy mozit, ha rosszul érzi magát úgyis kijön. A babának meg semmi baja nem lesz a hangtól, max ne egy háborús-kommandós-akció filmre menjetek, hanem egy vígjátékra.

2012. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Ha tegyük fel 2 hetente egyszer elmegy egy moziba,attól nem lesz semmi baja.Dolgozni mindennap megy,kétszer kell gondolom utaznia,napi 6 órát kell ott ülnie a hét 5 napján keresztül.Itt 2 órát kell ülnie,és havi 1-2 alkalommal.Az teljesen más.Ha valahova nem tud/nem akar elmenni,azt úgyis el fogja mondani nektek.Felnőtt nő,hadd döntse már el,mit akar csinálni.

6.héttől 41.hétig ültem otthon veszélyeztetettként.Úgy,hogy nagyon szeretem a munkám,és nem poénból maradtam otthon.Nem voltam egyedül,jöttek anyukámék,anyósék,egyéb rokonok+rengeteget olvastam,filmeztem,varrtam stb.A nap nagy részében feküdnöm kellett.Mégis nagyon jól esett,amikor a barátnőim,2-3 hétben egyszer elhívtak kicsit kimozdulni.Direkt nem veszélyes programokat csináltak,nem falatmászni hívtak.Megsértődtem volna,ha nem hívnak.Még ha,olyan dolgot szerveztek,amit én nem csinálhattam,akkor is megkérdeztek.Nem ők mondják meg mit csinálhatok és mit nem.A barátnőd 5-6 hónapja otthon kuksol,és még 2 hónapig otthon fog,megértem,hogy szeretne kiruccanni egy kicsit,ti pedig,ha jó barátnők vagytok,olyan programokat szerveztek,amikre ő is eljöhet.Nem sétagalopp 9 hónapig otthon lenni.

2012. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Nem ő az első terhes a csapatban. Lehet, hogy bunkók vagyunk, de ha mindig a terhesekhez igazítanánk a programokat akkor sosem mennénk sehová. Egyébként most a vidámparkon bukott ki a dolog, mert hétvégén oda megyünk (2en gyerekekkel és még 5en) és a barátnőnk megsértődött, hogy oda se hívjuk.


Nem akarjuk megbántani vagy eldönteni, hogy hová menjen. Csak tényleg azt hittük, hogy ha táppénzen van akkor baj van a terhességével. Eddig egy barátnőnk volt így, ő nem is járt sehová.


De ezen a mozin meglepődtem. Engem annak idején eltiltott a doki a fenti ok miatt :-(

2012. aug. 9. 13:16
 19/33 anonim ***** válasza:

Ha nem zavar titeket a terhes barátnőtök, és szívesen látjátok, akkor az a fair viselkedés, ha mindenhova hívjátok, ahova mentek. Ő meg majd FELELŐSSÉGTELJESEN el fogja dönteni, mit tud a programokból bevállalni.


Én is rohadtul kiakadnék, úgyhogy a barátnőnek igaza van.

2012. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Mi megyunk mindenhova.

Moziba, allatkertbe, vidamparkba. Ki gyerekkel, ki gyerek nelkul, es minket is hivnak. Igy 38 hetesen is.

Megyek is mindenhova, meg akkor is, ha nem ulhetek fel sehova, de legalabb egyutt vagyunk, jol erezzuk magunkat.

De most ne haragudj. Azt HISZED, hogy baj van a terhessegevel es nem TUDOD??

Baratkent az ilyet tudni szoktuk, megbeszeljuk, segitunk, tanacsot adunk!

Szerintem....

2012. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!