Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen lévő kismamák,...

Táppénzen lévő kismamák, megsértődnétek emiatt?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 22 hetes terhes. Amióta táppénzen van, nem hívjuk meg az olyan közös programokra mint pl: bowling, mozi, biliárd. Nem azért, mert már nem fontos nekünk, csak gondolom ezek a tevékenységek sem tennének jót a babának.

Ha csak beülünk valahová egy koktélra vagy pizzázni, akkor természetesen hívjuk.


Jogosan haragszik?


2012. aug. 9. 12:22
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 22 hanem 32 hetes.
2012. aug. 9. 12:23
 2/33 anonim ***** válasza:
59%
Miért van táppénzen azt tudod?
2012. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
Én megértem ha rosszul esik neki. Még éppen csak félidős, ha nem is akar bowlingozni, vagy biliárdozni, gondolom akkor is szívesen elücsörögne köztetek, és beszélgetne veletek. Moziba meg főleg miért ne mehetne? Hívjátok nyugodtan, nem beteg, hanem állapotos.
2012. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
Ha 32 hetes, akkor is. 2.voltam.
2012. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
sztem is hívjátok, ha nem zavarna. hadd döntse el ő, hogy akar menni vagy nem.
2012. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Meg nem sértődnek, de jól esne ha elhívnának moziba. Abból nem lehet baj, ott csak ülni kell.
2012. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Igen, szerintem jogosan haragszik. Miért lenne káros a babára a biliárd vagy a mozi? Miért ti döntitek el helyette, hogy milyen programokban vehet még részt és milyenekben már nem? Szerintem sokkal jobban esne neki, ha a döntést rá bíznátok. Ha valamit túl megerőltetőnek, károsnak tart, azt úgy is mondani fogja.
2012. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Görcsölés és vérzés miatt van táppénzen elvileg.


Moziba két okból nem hívjuk: ülni kell és többek között azért nem jár dolgozni, mert ott sokat kell ülni. Tudom, hogy nem mindegy hogy 6 óra vagy 3, de akkor is. Másrészt úgy tudom, hogy a magzatvíz felerősíti a hanghullámokat, ami nem tesz jót a babának.


Másrészt amiatt is panaszkodott, hogy sokat kell buszoznia a munkahelyére. A plázáig ugyanannyit kell, gondolom ez sem kellemes neki.

2012. aug. 9. 12:30
 9/33 anonim ***** válasza:

Szerintem jogosan esik neki rosszul.

Ha nem olyan dolog miatt van táppénzen, mint pl. nyitott méhszáj, vagy hasonló, hanem csak szimplán nem dolgozik, mert inkább otthon van, akkor igenis elmehet moziba (persze nem brutál akció), beülhet veletek olyan helyre is biliárdozni, ahol nincs dohányzás. Másrészt ha nem akar menni, akkor majd megmondja, de érzi, hogy gondoltatok rá.

2012. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem jogos. Felnőtt nő, majd ő eldönti, hogy akar-e menni vagy sem, és hogy mit vállal be. Amúgy meg nem muszáj neki is részt venni a játékokban, valószínűleg már az is jól esne neki, hogy veletek van, beszélgettek, kicsit kimozdul otthonról, és csak nézi a játékot. Moziba meg tényleg simán mehet. Szóval hívjátok nyugodtan, attól, hogy terhes, még nem tehetetlen ember, aki mindentől tiltva van.
2012. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!