Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem, megváltoztam? Vagy...

Nem értem, megváltoztam? Vagy felélednek a sosem volt anyai ösztöneim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő: én aztán sosem akartam gyereket, nem tartom cukinak őket, és abszolút nem varázsolnak mosolyt az arcomra. A szülés-szoptatás kombó pedig mindig olyan érzéssel töltöttek el, h akkor már inkább bevállaltam volna egy bázisugrást ernyő nélkül.


Erre már egy éve van "új" párom, és olyan érzések kerítenek hatalmába, amik korábban sosem. Pl. elkezdtem gondolkodni rajta, h milyen jó apa lenne. Meg bár még mindig irtózom a szüléstől, terhességtől, de pl a szoptatás ténye már nem tölt el undorral. A gyerekek ugyan még mindig hidegen hagynak, de ha arra gondolok, h az Ő gyereke, a MI gyerekünk, az kellemes érzéssel tölt el.


Ez akkor most szaporodási ösztön? Bár ez így csúnyán hangzik, de nem tudok másra gondolni.



2012. júl. 27. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez is csúnyán fog hangzani: Lehet benőtt a fejed lágya.:)
2012. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen, felélednek és ez nagyon jó!:-) Örülj neki, ez a pasi jót hoz ki belőled:-)
2012. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet :) Persze attól még messze vagyok, h TÉNYLEGESEN gyereket akarjak, de már ez az elméletben dolog is meglepő számomra :)
2012. júl. 27. 13:00
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Lehet,hogy oszton minden nore rajon elobb utobb ...de jol gondold meg mire vallalkozol mert en imadom a gyerekem es akartam is de egy olyan embert is kibir akasztani kesziteni ez felelosseg aki azelott vagyott a gyerekre...Ezt nem lehet elmondani mekkora felelosseg zudul rad egy gyerek mellett...arrol nem is beszelve,hogy minden korulotte forog es egyes kisbabak naphosszat tudnakk sirni foleg ha hasfajosak..ha akarsz babat akkor tenyleg gondolt at felvagy keszulve ezekre es arra az erzesre is,hogy allandoan faradt vagy.. a szules es a terhesseg a konnyu resze a dolognak az igazni buli utanna jon:)))
2012. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Haha! Igen, az! Hany eves vagy? En 26, sosem akartam gyereket, ki nem allhatom öket, 2 honapja lett egy pozitiv tesztem. Ugy kepzeld el h egyik pillanatrol a masikba atmentem anyatigrisbe, a barataim nem ismernek ram, teljes eletmod valtas. Ami a lenyeg h nem eröltetem magamra hanem termeszetesen jön. Igen, ez ösztön.
2012. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

23 vagyok, úgyhogy még nagyon ráérek, de a barátnőim mind már 17 évesen odavoltak a gyerekekért, az unokahúgom is folyton a rokongyerekekkel nyáladzik- bocsánat, de tényleg :D- én meg nem.

Mondjuk szerintem nálam az is közrejátszott, hogy tudom, mekkora felelősség van egy 10 évvel fiatalabb tesóm, végigéltem az állomásait és még csak most kamaszodik...

2012. júl. 27. 13:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindig mondtak h "majd valtozni fog" "majd akarsz te meg gyereket" en meg mindig tudtam h na azt biztos nem. Es tenyleg nem. Aztan amikor "becsuszott", nagyon örültem neki megis. Eszembe nem jutott h ne tartsam meg. Onnantol kezdve h latod ultrahangon megvaltozik az egesz eleted es termeszetes h te is valtozol vele...
2012. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

igen. szaporodási ösztön. :D

Ez van. Attól hogy te szapaorodni akarsz, még nem kötelező élből cukinak tartanod a világ összes kölykét. És nem elítélendő, hogyha ez nme is változik meg.

-hozzáteszem, ez egy nagy baromság, hogy cikunak kell tartanunk minden gyereket, az állatvilágban sem mindenhol vállalják fel nőstények más anyaállat kölkét gikszer esetén.

2012. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem feltétlen kell minden gyereket cukinak tartanod, majd ha nektek sikerül a baba és megtartjátok, az első uh-n teljesen bele fogsz szeretni a kicsibe ha meglátod és meghallod a kis szívecskéjét dobogni, nekem elhiheted :) igaz nekem párom nem akarta a babát, de aztán amikor meglátta a monitoron a kicsijét egy világ fordult meg benne és azóta a kicsi a mindene :) szerintem kb. te is így leszel vele, a legtöbb nőbe benne vannak az anyai ösztönök, még ha nem is mutatják meg magukat :)


18 hkm

2012. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam mint te, még 6 hónappal ezelőtt is, pedig azóta betöltöttem a 26. életévemet is. Igazából a párom (meg a szülei) akarták nagyon a gyerket, én meg beadtam a derekam, hogy na jó, de a következőt őt hordják ki! :) Kifejezetten utáltam a gyerekeket (sokat még most is), de csak azért mert neveletlenek, koszosak, büdösek, nem lehet parancsolni nekik, fingnak, üvöltöznek, tiszteletlenek, stb stb stb. De amióta a hasamban van a kis albérlőm, azóta teljesen máshogy nézek rájuk (még mindig megvan a felsorolt negatívjelzők többsége, de már látok pozitívakat). Egy biztos, a sajátomat imádni fogom, ő lesz a legszebb, legokosabb, legügyesebb, legtisztelettudóbb, legegészségesebb, stb stb stb, akit csak ismerek.


Ezzel te is így leszel, amint beköltözik a pocaklakód. Szép lassan átalakul benned ez a gyerekekhez való hozzáállás, cukinak fogod tartani a babaholmikat, a plüssállatokat, a rajzfilmeket, mindent, ami a gyerekhez kötődik, mert azon fogsz kattogni, hogy a te picinyed vajh' melyiket fogja szeretni. És ez így van rendjén!


Van egy házaspár ismerősünk, a nőnek van egy tizenhárom éves fia, most vállalták be a következő bébit, augusztus 5-én lesz egy éves. A nagyfiút két évvel ezelőtt nem lehetett kezelni, össze-vissza mozgott, nem bírt egy helyben megülni, egy ebéd kész kínkeserv volt, mert állandóan felállt az asztaltól, bekapcsolta a tévét, hozott játékot, beleolvasott a leckéjébe, elment pisilni, stb, mindezt kaja közben. Most, amikor találkoztunk, a világ legnyugodtabb és legsegítőkészebb nagyfia lett, segített a kicsit etetni, nyugodtan ült, szépen beszélt, egyszerűen hihetetlen változáson ment keresztül. Szóval ha egy kisfiúban ennyi változás megy végbe a kishúga miatt, akkor képzeld el, hogy benned mennyi változás fog bekövetkezni, amint megérzed mocorogni a pöttömöt! :)


Remélem majd párodban is felébred a szaporodási ösztön és együtt fejlődtök felelősségteljes, kötelességtudó szülőkké!


Sok boldogságot!


23 h km

2012. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!