Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babások! Nem ijedtetek...

Első babások! Nem ijedtetek meg, amikor először éreztétek a babátokat?

Figyelt kérdés

Nekem majdnem megállt a szivem ijedtemben! :) Ebéd után voltunk és róla beszélgettem a párommal, mire egy jó nagy pöckölést éreztem az alhasamban. Megálltam a mondat közepén, elsápadtam, kitágultak a szemeim és remegő szájjal közöltem a férjemmel, hogy megmozdult. Erre ő azonnal odatette a kezét, de persze csak egyetlen pöccintés volt még egy hétig az összes jel.

Azóta ha nagyokat rúg és pont ott van a kezem, én még mindig megijedek, hogy úristen ez Ő!!! Persze ez az ijedtség pozitív ijedtség, inkább ilyen ledöbbenés, hogy tényleg ott van, él és virul és nem csak mese.

TI hogy álltok ezzel? Milyen volt az első, amit éreztetek?


22 h km



#babamocorgás
2012. júl. 23. 18:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Én 19hetes voltam, napközben már éreztem valamit, de azt hittem bélmozgás, mert nagyon enyhék voltak de gyanús volt már. Hazaértem munkából, elfeküdtem az ágyon mert egész nap görnyedtem az irodában, és akkor olyat rúgott a picurka hogy kiis púposodott picit a hasam :-) apuci pont itt volt mellettem és megfogta, még ő is érezte. Én hetekig mindig nevettem mikor mocorgott. Olyan volt mintha simogatna csak belülről :-) 31hkm
2012. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
20 hetesen épp este az ágyban feküdtem,rátettem a hasamra a kezem és akkor egy hirtelen rugást éreztem belülről is,és a kezemmel is.Úgy megijedtem,hogy felkiáltottam Jézus Mária! :) Apuci is odatette a kezét és ő is érezte. Utána egy hétig még megijedtem,meg szokatlan volt,az erősebb rugások kifejezetten picit fájtak is,de most már megszoktam,és imádom és mindig alig várom az esti bulikat :)
2012. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Bocsi, bealudtam tegnap, azért nem válaszoltam.


Én sem hiszem, hogy igazi lenne az a kép, de ha kamu is, akkor is tündérire sikerült! :)

Igen, én is fekve jobban érzem, meg így hátradőlős-ülős-fekvős helyzetben, pl mikor a számítógépemet nyomkodom, vagy filmet nézünk. Olyanokat szokott pörögni-forogni! A 21. héten viszont rám ijesztett egy nap, mert kb egész nap meg se mozdult, ráadásul pont akkor olvastam, hogy nem szabad háton feküdni, mert romlik a vérellátás meg az oxigénellátás, én meg mindig a hátamra fordultam, mert elfeküdtem mindkét fülem... Kétségbeesetten kérdeztem a dokimtól, hogy emiatt nem mozog-e a babám, és hogy úristen mit tettem. Erre közölte velem, hogy nyugodtan feküdhetek háton, ha nyom valami eret a méh súlya, attól én előbb rosszul lennék, mint a pici és alapból átfordulnék egy másik pozícióba, plusz a baba szól, ha neki nem kényelmes valami. A mondat végére akkorát rúgott a pöttöm, hogy "na látod", hogy el kezdtem sírni, a dokim meg röhögött, hogy de hülye vagyok. :D Persze jó barátunk a doki, azért, de tényleg az voltam.


A legviccesebb mozgása akkor is a csuklása! Eddig kétszer éreztem, egyszer a köldököm mellett, balra, ráadásul gyors is volt, olyasmi mint amikor tikkel az ember szeme, csak annál egy picivel lassabb. A második pár napja volt, pont ott volt a kezem is. Egyszer csak kitüremkedett valami kemény és elkezdett rángatózni, ütemesen, hát a fejecskéjét éreztem! Megijedtem, hogy jéééé, már ekkora a bucija! De persze rögtön felhívtam a párom, hogy éreztem a fejééééét!!! :D

2012. júl. 24. 05:18
 14/31 KicsiSzív 2 ***** válasza:

Szia!

Én 18 hetesen sajnos elestem(de nem lett semmi baj)és ezért egész nap pihentem és a hasamon volt a kezem,na akkor rúgott egyszerre hármat!:))Azóta mindíg érzem,és a párom is,meg már az Anyukám is!:)

Én most vagyok 20 hetes és érdekelne ez a háton fekvés dolog hogy meddig lehet háton feküdni?Én napközben szinte csak háton fekszem..tv-zek stb..

22 hetesen már érezted a fejét??Azt hittem az ilyet csak később tapasztaljuk meg?!

Boldog babavárást Mindenkinek!


20hkm

2012. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 KicsiSzív 2 ***** válasza:
Ja és még az hogy néha "átvonul" csak a bal oldalamra és a jobb oldal laposabb lesz a bal meg nagyon púpos:) Az kicsit kellemetlen néha de persze mégis kellemes!:)Na ezt jol megírtam!:)
2012. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Szanka ***** válasza:

Belinkelnétek nekem a képet amiről beszéltek nem találom!

Nem annyira dúrván kell érteni, hogy teljesen kilátszódott a lábujja meg minden. Csak egyszerűen egy dudor volt, amit elég hosszú ideig ott tartott, és ki lehetett venni, hogy az a talpacskája :)

2012. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Én ezt a képet ismerem, de gondolom a többiek is erre gondoltak: [link]
2012. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Szanka ***** válasza:
kamu sztem. :S
2012. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

[link]



Én ezt a képet ismerem. És erről beszéltem. :D Amit az előttem lévő belinkelt, azt sajna nem tudom megnyitni, de gondolom ugyanaz a kép.


Kicsiszív: Addig fekszel háton, amíg jól esik! Legalább is nyilván, ha nem esik jól, akkor ne feküdj úgy... A lényeg, hogy ha a baba jelez, hogy neki nem jó, akkor változtass helyzetet, vagy ha a légzésed nehezül, illetve szédülsz a testhelyzettől, akkor fodulj át.

Milyen cuki volt, hogy jelezte, hogy nincs baja, amikor elestél! AZért ez biztosan megnyugtató volt!


Igen, éreztem a buciját, mert pont csuklott és nem hiszem, hogy a fenekével csuklott volna... :D Akkora volt a dudor, mint egy ping-pong labda, vagy annál egy picit nagyobb, szépen belesimult a tenyerembe (és nincsenek lapát kezeim :)).


Tegnap párom segített pedikürözni és miközben ügyködött rajtam én a hasamat figyeltem, mert nagyon elemében volt a pöttöm. Olyanokat rúgott, hogy lehetett látni!!! Párom is kerek szemekkel csodálta, hogy hühhh milyen erős! Tuti beiratjuk majd valami küzdősportra, ha nagyobb lesz! :D

2012. júl. 25. 05:51
 20/31 KicsiSzív 2 ***** válasza:

Köszönöm szépen a válaszodat!

További szép Babavárást!:)

2012. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!