Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babások! Nem ijedtetek...

Első babások! Nem ijedtetek meg, amikor először éreztétek a babátokat?

Figyelt kérdés

Nekem majdnem megállt a szivem ijedtemben! :) Ebéd után voltunk és róla beszélgettem a párommal, mire egy jó nagy pöckölést éreztem az alhasamban. Megálltam a mondat közepén, elsápadtam, kitágultak a szemeim és remegő szájjal közöltem a férjemmel, hogy megmozdult. Erre ő azonnal odatette a kezét, de persze csak egyetlen pöccintés volt még egy hétig az összes jel.

Azóta ha nagyokat rúg és pont ott van a kezem, én még mindig megijedek, hogy úristen ez Ő!!! Persze ez az ijedtség pozitív ijedtség, inkább ilyen ledöbbenés, hogy tényleg ott van, él és virul és nem csak mese.

TI hogy álltok ezzel? Milyen volt az első, amit éreztetek?


22 h km



#babamocorgás
2012. júl. 23. 18:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Én még a 16. hét előtt megéreztem a mozgását, de az két pici buborékszerű lüktető valami volt... Azóta pedig egyre erősebben érzem. Néhány erősebb rúgásnál én is hasonlóképpen reagáltam, mint te, de ahogy telik az idő, egyre jobban megszokod, és nem "dermedsz" le, ha megmozdul, főleg, ha majdnem egész nap mocorog, főleg éjszaka és kora reggel... :)

24 hkm

2012. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál! Én a 15. héten éreztem először. 16. héten bevéreztem és az uh-n amikor nézte a doki, akkor éreztem másodjára, sőt még láttam is, ahogy békafekvésből megfordul a hátára, aztán meg vissza. Nagyon furcsa és ijesztő volt, de persze boldog is voltam, meg vagyok.


Az lesz még ijesztő, amikor látványosan hullámzani fog a pocak, ahogy működik a pöttöm odabent! :D

2012. júl. 23. 19:00
 3/31 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem dermedek le, nekem inkább csalódás, annyira semleges érzés, mintha gázok mennének a beleimben.


Itt mindenki annyit áradozott róla, hogy hű, de fantasztikus érzés...nos, én egyáltalán nem vagyok elájulva az élménytől.

2012. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Hmm fura... :) Majd változik biztos az érzés. Eleinte az ijedtség után nekem is ez volt, hogy ja, csak ennyi, de aztán mindig változott valahogy a mozgása, erősebb lett, éreztem, ahogy megfordul, kinyomta a buksiját, elkezdett csuklani. Minden új érzést ilyen döbbenet fogadott. Lehet neked is lesz hasonló, hogy "jaaa, hogy eeeez aaaz...!" :)
2012. júl. 23. 19:04
 5/31 anonim ***** válasza:
Biztos lesz, bár már 22 hetes vagyok és még mindig nem érzek csak pici bökéseket, tényleg semmi extra.
2012. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Én alig vártam anno h megmozduljon :) Aztán egyik nap ültem a fotelban nyugiban, és olyan de olyan határozottat rúgott :D semmivel nem lehetett összekeverni :)

Elötte figyeltem ilyen buborékokra meg ilyenek, de semmit nem éreztem abból. És onnantól h 18hetesen elöszőr éreztem, onnantól szinte minden nap.Elöszőr nekem is rúgások voltak, határozottak.Most már nem rúg, hanem kinyomja magát. Lábát, fenekét előszeretettel :D És sokszor mikor már fent a gyomromnál mászkál, az már nem élmény :D de mindent megér, kibírom :)



29+2hkm

2012. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nekem még az a durva, amikor a húgyholyagomon táncol. :) Az is ijesztő volt, amikor először eltalálta, de csak azért, mert majdnem bepisiltem tőle... legalább is azt hittem. De persze nem, de akkor is furcsa volt és azóta se kellemes ha ott piszmog. És ez még lesz durvább is, ahogy nődögél... :)
2012. júl. 23. 19:55
 8/31 Szanka ***** válasza:

Sziasztok!

Legelőször a kisbababám a 18 hetes ultrahang után mozdult meg. Jöttünk hazafelé kocsival, éppen akkor tudtuk meg hogy kisfiú lesz. Happy boldogság minden, és akkor megmozdult, "hab volt a tortán" :) Nekem inkább csikis volt, mintha belülről csiklandoznának. Aztán egyre erősebb és erősebb lett.

Hát na igen! Mikor már hullámzik a hasad az elég kemény, én "fujj"-nak tartottam másoknál, természetesen nekem is hullámzik a hasam, és nem undi :) Sőt szoktunk vele játszani, ide-odateszem a kezem akkor vándorol. De az volt a legédesebb, mikor kidudorodott egy aprócska talp, elsírtam magam olyan kis édes volt.

Pár hét és vége az egésznek, és szinte hiányozni fog, hogy nem lesz bennem. Mert egy aprócska rugás, vagy megmozdulás is az ember akarata ellenére is megmosolyogtatja. Tudom, hogy nem vagyok egyedül :)

2012. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Van a neten egy kép egy pocakról, ahogy kidudorodik egy kis talpacska, az igazi, vagy kamu? Mert te is mondod, hogy kidugta a kis talpiját, de vajon szemből látható-e, vagy csak kidudorodik valami? Ez annyira érdekel!!!
2012. júl. 23. 20:16
 10/31 anonim ***** válasza:

Na ezt a talpacskas dolgot en sem hiszem el,ami kepen van. Az nagyon latvanyos,durva kep. De amugy nekem is dugdossa,csak nem latszik. Olyankor megtudnam zabalni :)


En kb a 18.heten ereztem eloszor "vmit" de azota sem tudom h o volt-e az. Annyira lehaltam,h elkezdtem sirni,simogattam a hasam es felhivtam mkit h mozog a bebim. A parommal este tajt skypoltunk,o is sirt :) epp M.o-on vtam. Vartam es vartam a kovetkezo mozgasat,de semmi...aztan elindultam haza (1 honap tavollet utan) a paromhoz,amikor mar 100% biztos vtam benne a 20.heten h o az. Sooot,o a haza ut felet vegigkalimpalta. :) fura volt,nagyon fura..de nem ijeszto. Megnyugtato inkabb. Utana azon gorcsoltem mindig h alig vartam h az apukaja is erezze. De o kb a 22.heten erezte eloszor :) sirt is. Azota is ha mocorog sokat beszelunk hozza. Most a 37.heten vagyok es mostmar zavar h keveset mozog :( viszont a hashullamzas tenyleg erdekes. Mai napig konnyezek rajta ha belendul. Sztem nalaf is az lesz,h egyre termeszetesebb lesz a mozgasa :)

2012. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!