Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tobb gyerekes kismamak,...

Tobb gyerekes kismamak, segitenetek? Nagyon rosszul erzem magam amiatt, ami tortent.

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk, van egy csodaszep ket es fel eves kislanyunk es varjuk a picit 17. Hetet toltom. Nincs semmi problema a terhessegemmel, testileg... Viszont a lelki oldala nagyon megvisel. Napi 9 orat dolgozom es buntudatom van, hogy alig vagyok a "naggyal". A kislanyomra munkaido alatt anyum vigyaz aki kb 1 eve el velunk miota visszajottem dolgozni. Finoman fogalmazva sem felhotlen a kapcsolatunk, sosem volt eppen egy mintaanya viszont beleszolni szeret mindenbe, ha valamiert szolunk neki, akkor o a martir mert az "elete egy pokol" volt. (a mienk sem volt epp rozsas) szoval a konfliktusok innen erednek de leirom a konkret mai peldat amiatt bogve jottem dolgozni. A pici nem akart belepisilni a bilibe kerte hogy adjunk ra pelust. Anyam mondogatta neki, hogy mar nagy, csucsuljon kicsit a bilin, persze nalam is probalkozott, de a kovetkezetes neveles hive vagyok nem szoktam masnak az ellenkezojet kerni a gyerektol. Mondtam neki en is, hogy probalja meg a bilibe mert mar nagy lany, persze hisztizett. Anyam bunkon ramformedt hogy nem latom hogy tartogatja, adjak ra pelenkat. A gyerek ennek hallatan egyre jobban belemerult a hisztibe. Anyu meg tetezte ezt, hogy napi par orat vagyunk vele miert nem lehet meghallani amit az a kislany ker. Mire en megfogtam a kicsi karjat es behuztam a szobaba, biztosan fajt neki. Most is bogok ahogy irom, annyira sajnalom. Sirni kezdett persz azonnal felkaptam, hogy ne haragudjon. Jobban fajt nekem mint neki, nem vagyok normalis. Anyam meg orditott velem, hogy mit csinalok a gyerekkel. Igaza volt ebben de megint o valtotta ki ezt a rohadt helyzetet. Dolgoznom meg muszaj meg csak veletlenul sem sodorhatom veszelybe anyagilag a csaladomat. Ket harom honapot kell meg igy kibirnom, de felek nem birom sokaig ezeket a cirkuszokat. Persze legkozelebb anyamat fogom kiosztani es nem a kicsimen csattan az ostor de rohadtul erzem akkor is magam miatta. Oyan rossz volt igy eljonni otthonrol akkoris ha a babam mar megbekult. Voltatok hasonlo szzituacioban? Hogyan kezeltetek (helyesen)? Muszaj hogy anyam itt legyen meg egy kicsit mert nincs az egesz varosban szabad bolcsihely.
2012. júl. 19. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
add a kicsit bölcsibe anyukád meg költözzön el.pár hónap múlva meg annyit leszel a kislánnyal amennyit akarsz.A kislánynak és neked sem jó hogy állandóan cirkusz van.
2012. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szegénykém!

Ne haragudj,hogy írok,én még csak most várom az első babámat,de a kisöcsémet én neveltem egy jó ideig,és anyukámnak hasonló gondjai voltak,bár neki az anyósával.

A kislányod valószínűleg már nem is emlékszik erre a húzásra,ami Téged valószínűleg még napokig bántani fog,de próbálj megnyugodni,ő biztosan nem haragszik Rád. Én azt tudom tanácsolni,hogy ha lesz egy kis időd,ülj le kettesben édesanyáddal,amikor a picike épp játszik,vagy nem figyel,és beszéld meg Vele,hogy Téged ez a helyzet nagyon bánt. Ha nem sikerül Vele megbeszélned ezt,akkor én is csak azt tudom javasolni,hogy add be bölcsibe a kicsit,bár azt hiszem év közben azt nem lehet. Senki más nincs,aki tudna vigyázni a kislányra? Mert ez a helyzet egyikőtöknek sem jó. Sem a kislányodnak,sem Neked,sem a pocidban lévő babukának,és édesanyádnak sem. Remélem meg tudjátok beszélni anyukáddal,hogy ez így elsősorban a gyereknek is árt,mert nem látja a következetességet,és Te sem bírod így elviselni,főleg,hogy érzékenyebb is vagy most. Bízom benne,hogy megértő lesz Veled,ha mégsem,akkor találni kell mindenképp egy olyan megoldást,amiben nem édesanyád vigyáz a picire.

29hkm

2012. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jo otlet lenne, ha lenne szabad hely. El sem hiszitek valoszinuleg, de 10 felszabadulo helyre jelentkezik kb 60 kisgyerek ennyire siralmas bolcsi szinten a helyzet.
2012. júl. 19. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy anyukád mártírnak érzi magát, s titeket büntet(lányod, te). Persze ez nem biztos, hogy tudatosul benne.A helyzetet kiválthatta nála az, hogy besokalt, ezt onnan lehet tudni, hogy azt mondta, nem vagytok itthon( nem foglalkoztok a gyerekkel). Mikor pedig a bilire ültetted, tehát elfogadtad a nevelését, amit titokban ő nem biztos, hogy azért csinálta, hogy a gyereknek jó legyen(alapból lehet), hanem hogy konfliktushelyzet legyen. Szabadulni akar ebből a helyzetből, s nem azért mert nem szeret titeket, hanem mert besokallt, s csak így ilyen szerencsétlen helyzeteken keresztül tör belőle felszínre.Javaslat: küld haza anyukádat,legalább 1 hétre, de lehet többre is, addig vegyél fel babysittert, vagy vegyél ki szabit. Ez neked is jót tesz, és a lányodnak is, és a benned lévő picinek is. Hidd el nem minden a pénz, most úgy tűnik fontos egy-két dolog, de aztán rájöhetsz, hogy más dolgok még fontosabbak tudnak lenni. Anyukáddal a megbeszélésnek nincs értelme, mert nem biztos, hogy tudatosult benne mit miért is tett.Megaztán újabb veszekedés árt neked is és a babának is. Köszönd meg az eddigieket, és találj ki vmit.Ha eltelik egy kis idő, mindketten lenyugszotok, újra jöhet vigyázni.

Remélem tudtam segíteni.32 hkm

2012. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mindenkeppen beszelek vele, csak attol tartok ez most sem segit ugyanugy mint ahogy eddig sem. Mar a tesoimat is kertem, beszeljenek vele, meg is tettek elmagyaraztuk neki hogy nem sok nagymama van olyan kivaltsagos helyzetben, hogy egesz nap csak az unokajaval legyen es ezert meg penzt is kap. Ilyenkor feldobalja hogy de o mos meg foz, amit nem kert tole senki, persze ettol meg kar lenne tagadni, hogy sokat segit vele. Mar mondtam azt is hogy akkor ne csinaljon semmit csak a kicsit lassa el, persze sertodve nekiallt a hazimunkanak, hogy semmit nem ertekelek. Zsarol vele hogy itthagy (akkor leshetem, hogy visszajohetek ide dolgozni ha pofatlanul lelepek tappenzre) ha en mondom neki hogy jo menj ha akarsz akkor meg kidobom (szerinte) halatlanul. A ferjem persze hallani sem akar a temarol mar annyira herotja van. Sajnalok mindenkit nalunk csak attol felek en is osszeroppanok mar ezektol a szuksegtelen hisztijeitol...
2012. júl. 19. 11:29
 6/7 A kérdező kommentje:
igen igazatok lehet. 3 het mulva megyunk nyaralni o meg haza vagy ahova akar. 9 nap a kicsivel es anyu nelkul. Biztos vagyok benne en is, hogy ezek valami tudatalatti befolyasolas altal letreott tettek, legalabbis remelem, hogy nem direktben ennyire szemet. Besokalhatott, mert rendesen lekot egy kisgyerek, de neki is volt 4 tudta mire vallalkozik, raadasul o ajanlotta fel miutan apukam meghalt, hogy kijonne. Alig varom, hogy par rohadt honap elteljen :)
2012. júl. 19. 11:37
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok újra. Abban igazad van, hogy ő vállalta, de ahogy te is és mások is néha elvállalunk olyan dolgokat is, amit abban a pillanatban , mikor elvállaljuk úgy tűnik, hogy meg tudjuk csinálni.Jó, hogy 4 gyereke van, de már ő sem fiatal gondolom, ami régen könnyedén ment, most lehet gondot okoz, vagy jobban kifárad.Ezért nem tehetsz neki szemrehányást. Szerintem mint korábban is írtam köszönd meg neki és engedd haza. Ez nem kidobás, hanem felmentés, amiért ha később átgondolja, nem fog megbántódni.Hiába várod a tesóidtól, hogy megoldják, beszéljenek vele, neked kell erősebbnek lenni. Pár napra is biztos lenne más, aki elvállalná a gyerekeket. A férjed nem tud szabit kivenni?Nincs magyar ismerősötök, vagy másik kisgyerekes, ahol laktok. Neked mindegy kinek fizetnél, csak hogy nyugiban légy.Szerintem anyukádnak szégyen lenne, ha csak a gyerekkel szarolna, s a házimunkát meg nem csinálná.Ez gondolom olyan preztizs kérdés.De hát nekem is egy fiatalnak is igen megterhelő ezt napi szinten csinálni, nemhogy neki idősebben.
2012. júl. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!