Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dibéteszes kismamák, jó ez így?

Dibéteszes kismamák, jó ez így?

Figyelt kérdés
Vacsorára ettem 3 tojásból rántottát+1 db füstli, ezt 1,8 Ch-nak számoltam. Teljes kiőrlésű kenyeret 76g-ot, ami 25,5 CH, 1,5 dl light baracklé vízzel higgítva 4 dl-re+ 1 paradicsom. Össz: 30,5 CH. De úgy jól laktam, hogy azt gondolom, valamit rosszul csináltam.:) Szerintetek? Most kezdtem a számolgatást, és jó lenne, ha valaki leellenőrizne.
2012. júl. 18. 20:09
1 2
 1/17 Jubilee ***** válasza:
Hány gr szénhidrátot ehetsz naponta? Én annak idején 160g-ot ehettem 6 étkezésre elosztva. A teljes kiőrlésű kenyér tuti csak 25,5 g szénhidrát?
2012. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

180g Ch-t ehetek egy nap.

A kenyér teljes kiőrlésű magos (Lidl-be vettem,) 34 g ch van 100 g-ba, azaz 76 g-ba van 25,5 CH. Ez így jó, nem?

2012. júl. 18. 21:09
 3/17 anonim ***** válasza:

Leírod pontosan hogyan számoltad?

Bár lehet, hogy tényleg ennyi, a tojás, füstli miatt.

Én mindig éheztem. :)

2012. júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Jubilee ***** válasza:
Igen, jól számoltad a kenyeret, bár én kevesellem 100g-ra a 34g-ot. De biztos annyi, ha azt írták rá.:) Jól ettél vacsorát, ne aggódj, semmi gond nem lesz! :)
2012. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A tojásnak valóban kevés a szénhidrát tartalma, de vigyázni kell vele, hetente 3-4 db elfogyasztásánál több a magas koleszterin tartalma miatt nem ajánlott. Nekem erre a védőnő és dietetikus is felhívta a figyelmem, és rá is van írva a jegyzetre amit kaptam tőlük. Szóval heti egy alkalommal belefér egy tojásrántotta 2-3 tojásból, de ne minden nap azzal akarj jóllakni. Pl. Én felvágottak mellé szoktam pl. egy tükörtojást beiktatni. Ja, még valami, neked engedik a light baracklé fogyasztását, mert nekem azt is hanyagolni kell, mivel hogy ha nincs is hozzáadott cukor benne, a gyümölcscukorral is számolni kell. A tojásról egyébként most hirtelen ezt a linket találtam:

[link]

2012. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm szépen. Azt gondoltam, hogy valamit elrontottam, mert egész jól belaktam.:) Nagyon köszönöm a válaszokat. Igen a tk Lidl-is kenyérnek én is örülök, mert legalább 2 szeletet lehet ennem belőle.

Lehetne még egy kérdésem?

Pl. a light mackósajtra van írva, hogy (most fejből nem tudom pontosan)kb. 2g CH, amit kaptam a dietetikustól, azon pedig az van, hogy a túrót és a sajtot méretlenül lehet enni 10 dkg-ig. Akkor most hogy is van ez?

Még egy számomra fontos dolog. Csokipudingot lehet enni? Icipici édesítővel? Nincs a pudingporra írva CH tartalom, így nem tudom. Esetleg nem tudjátok, hogy mennyi van benne? Annyira ki vagyok éhezve valami finomságra.

2012. júl. 19. 19:58
 7/17 Jubilee ***** válasza:
Szia! Én nem pudingoztam. Vettem csokit, és amikor már nagyon szenvedtem, megettem belőle 1-1 kis kockával. A pudingnál ugye számolj a tej szénhidrát tartalmával is, hiába nem teszel bele cukrot. Ezt találtam neked: [link]
2012. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Amíg nem járok utána, addig nem eszem. Köszi amit küldtél, de abban van cukor. Amit vettem abban nincs, de van keményítő, ami CH-vá alakul, de fogalmam sincs mennyi Ch-vá. Ezeknek még utána kell járnom... Mára marad a meleg kakaó korpovittal.:)
2012. júl. 19. 20:17
 9/17 Jubilee ***** válasza:
Nincs benne cukor, ha nem teszel bele. :) A számított érték ugye azzal kalkulál, hogy főzöl a pudingba cukrot. :)
2012. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Jubilee ***** válasza:
Megnéztem az itthoni pudingport (Aldi), ezen 3 evőkanál cukornál 1,5%-os tejjel adagonként 23,5 g szénhidrátot ír.
2012. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!