Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy hülyeséget csináltam?...

Nagy hülyeséget csináltam? Félek hogy igen.

Figyelt kérdés
Van egy kedves ismerősöm aki egy éve szült és neki is lánya van. Felajánlotta hogy eladja a babakocsiját, meg mindenét amit eddíg kinőt a lánya. Eléggé el vannak eresztve anyagilag szóval a babakocsi és a ruhák is nagyon jó minőségűek. Ma elhozta nekem az összes cuccot, ami kb. 3 nagy szatyor babaruha, cipő, kabát stb. (mindenféle méret, kb. jövő tavaszig el vagyunk velük) és a kocsit ami egy 3 funkciós pierre cardin (mózes, sportrész, hordozó, lábzsák). Minden nagyon jó állapotban van. 105 ezer forintot fizettünk az egészért. Sajnos nem nagyon vagyunk eleresztve anyagilag és biztos sokáig fogjuk nyögni ezt a pénzt. Szerintetek hülyeség volt vagy jó befektetés? Mondjuk szeretnénk még babát (de persze azt már nem bírjuk befolyásolni hogy ő is lány legyen, ezek pedig mind rózsaszín cuccok). Nyugtassatok meg vagy vessetek rám követ, de nagyon szeretném tudni hogy ti mit gondoltok.
2009. júl. 9. 12:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én újra azt mondom,ne filózz már rajta inkább örülj a nagyon jó minőségű cuccoknak:)Nézegesd őket és képzeld el benne a babátokat:)
2009. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
nem csináltál hülyeséget
2009. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Saját véleményem:


Szerintem sokat adtál érte. Én pl. 4 szatyor ruháért adtam oda 7000 Ft-ot. És volt benne több olyan ruha aminek a bolti ára 1500-2000 Ft körül van.

Babahordozóéért + pelenkázóért adtam 1000 Ft-ot.

Vettem egy babaülést a kocsiba 2000Ft-ért, és ajándékba kaptam hozzá egy etetőszéket (aminek a blokkját is megkaptam, bolti ára: 18.990Ft.)

Babakocsit + kiságyat INGYEN megkaptam.

Mindezt olyan ismerősöktől, akik kedvesek, és alíg ismerem őket.

Szóval vagy nekem vannak ilyen remek ismerőseim, vagy téged húztak le. Bocsi!

Én úgy gondolom, hogy ha valaki babát vár, és nekem már nem kellenének az én babaám holmijai, akkor legfeljebb féláron, de lehet hogy csak jelképes összegért adnám el a cuccokat. Főleg hogy a "kedves" ismerősöd el van eresztve anyagilag.

Hát.... nem tudom.

De nyugodj meg, most már mindegy!

Boldog babavárást.

2009. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy kicsit sok az ár,de legalább tudod hogy tiszta,rendes helyről vetted,mert egy kis bébinél nem mindegy,hogy dohányos,kutya-macska szőrös helyről kapja a cuccot amit vettél vagy tiszta helyről.Szerintem ez sokat nyom a latba.Boldog babázást nektek!!
2009. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hááát, szerintem nem érte meg.

Persze kivéve ha amúgyis 2-3 ezres és 6-7 ezres ruhácskákat vettél volna újonnan. De ha azt írod, hogy anyagilag nem vagytok eleresztve, akkor gondolom nem ezeket vetted volna meg.

Nem ahhoz kell viszonyítani vásárláskor, hogy mennyi a bolti ára, hanem ahhoz, hogy ha nem ajánlja fel, akkor milyet és mennyit vettél volna.

pl a babakocsinál: Ha a bolti ára 80 ezer ft újonnan, de neked tökéletesen megfelelt volna az akciós 35 ezres is amihez ugyanúgy van mózeskosár, hordozó(nekünk ilyen van), akkor mondjuk 50 ezer ft sok azért a babakocsiért. Remélem érthető voltam.

A ruhákban is ha úgysem a 6-7 ezres ruhát vetted volna meg, hanem az 1000-2000 ft-osat, akkor 4000 ft drága a ruháért.

Én mindig így gondolkodom. Az pedig, hogy mind rózsaszín....?

Nekem az első gyermekem lány lett, a második fiú, így egy darab rózsaszín ruhát sem tudtam volna ráadni(legalábbis én nem szeretem fiúkon a rózsaszín rugit). Eladni pedig elég macerás.

2009. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Miután már kifizetted, nyugodj meg és inkább örülj a cuccoknak, mosd ki őket, tisztán várják a babucit! Kár ezen húzni magad.Amúgy én is kötöttem már pár ilyen kevésbé jó üzletet, a gyerekéért az ember sok mindenbe belemegy.Biztosan nagyon csini lesz bennük!

Minden jót!

2009. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Semmiképpen se szomorkodj! Lehet hogy olcsóbban is megkaptad volna mindezeket több utánajárással, de lehet hogy nem. Én is már régóta tervezgetek, agyalok hogy mit,milyet és hol vegyünk a babának és be kell valljam néha nagyon fárasztó :) Biztos vettünk már olyanokat mit máshol olcsóbban is meg lehetett volna kapni, de mi értelme ezen keseregni? Az ember próbálja a legtöbbet kihozni abból amilye van, és meggondolni mit is vesz. Jó cuccai lesznek a babádnak amit szeretettel vettetek neki és nagyon boldogok lesztek :) A többi nem érdekes


32h km

2009. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%
Ha üzletben veszed a pierre cardent akkor csak azért fizettél volna minimum ennyit.
2009. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%

Gondolj arra, hogy nem kell órák hosszat az üzleteket járnod, vagy a turkálóban túrni, mert most egyszerre megvettél mindent. Egy csomó időt megtakarítottál és az idő pénz. Szóval megérte!

(bár én imádok turizni!)

2009. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!