Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy hülyeséget csináltam?...

Nagy hülyeséget csináltam? Félek hogy igen.

Figyelt kérdés
Van egy kedves ismerősöm aki egy éve szült és neki is lánya van. Felajánlotta hogy eladja a babakocsiját, meg mindenét amit eddíg kinőt a lánya. Eléggé el vannak eresztve anyagilag szóval a babakocsi és a ruhák is nagyon jó minőségűek. Ma elhozta nekem az összes cuccot, ami kb. 3 nagy szatyor babaruha, cipő, kabát stb. (mindenféle méret, kb. jövő tavaszig el vagyunk velük) és a kocsit ami egy 3 funkciós pierre cardin (mózes, sportrész, hordozó, lábzsák). Minden nagyon jó állapotban van. 105 ezer forintot fizettünk az egészért. Sajnos nem nagyon vagyunk eleresztve anyagilag és biztos sokáig fogjuk nyögni ezt a pénzt. Szerintetek hülyeség volt vagy jó befektetés? Mondjuk szeretnénk még babát (de persze azt már nem bírjuk befolyásolni hogy ő is lány legyen, ezek pedig mind rózsaszín cuccok). Nyugtassatok meg vagy vessetek rám követ, de nagyon szeretném tudni hogy ti mit gondoltok.
2009. júl. 9. 12:05
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy 28 hetes kismami vagyok és tuti hogy kislányunk lesz. Több orvos is megerősítette. Hátha ez is számít....
2009. júl. 9. 12:06
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd!Max.ha a következő baba fiú lesz te is eladod ezeket a cuccokat!A kocsit tudjátok használni ha fiú akkor is,vagy az is rózsaszín?
2009. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem használt babakocsiért e´s 3 szator ruháért sokat adtál ki.

De ezt neked kell tudni.

Használtan udtál volna venni babakocsit akár 20000Ftért is,nagyon jót.A többit pedig olyan ruhákra,cipökre költötted volna,amilyenre akartad volna.

Ez az e´n véleményem nem kell lepontozni érte!


Azt neked kell látnod milyen állapotbvan vannak a cipök,?darab,és milyenek a ruhák.Föleg ha neked megérte akkor már jó.

Nem kell másokra hallgatni.

2009. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A babakocsi szürke színű, szóval az biztos jó lesz később is (a bolti ára ennek is 80 ezer forint). Meg hát ugye írtam hogy hordozó meg minden van hozzá. A ruhák szintén márkás holmik. Én is láttam a boltban hogy ezeknek a darabja kb. 2-3 ezer forint. Aztán vannak még nagyon menő kiskabátok amik szintén ilyen 6-7 ezer forintosak. A cipő bőr és van még uszógatyesz ami speckó és pelenka sem kell hozzá. Szóval vannak közöttük drága darabok rendesen.
2009. júl. 9. 12:14
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyugodj meg és használjátok egészséggel a cuccokat!
2009. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem csináltál hülyeséget, ha az a baba is ( akitől örököltetek) ugyanabban az évszakban született, mint a tied fog. A babakocsival nem lesz gond, de például, ha annak a babának 8 hónaposan volt szüksége overálra és vastag pulcsira, a tiednek meg már elejétől az kéne az szívás. Mert mire a tied belenő az overállba, addigra már nyár lesz. De ugyanez a helyzet a kiscsizmával, napozóval, szandállal is.

Csak azért írtam , mert én is babát várok, a nemét még nem tudjuk, januárban születik. De van már egy lányom, aki viszont májusi és a bodyk és tipegők kivételével mást nem nagyon tudok majd ráadni a kicsire. Főleg ha fiú lesz. Szóval egyszerre csak 1 gyerekre érdemes vásárolni. Nálunk például a babakocsi és az etetőszék is tönkrement. Szóval azt is venni kell majd megint.

2009. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia

Hát, ez elég sok pénz... De ne aggódj, szükség esetén te is eladhatod majd a ruhák/felszerelés egyes részeit, ha nem kellenek. Én ott látom a lehetséges problémát, hogy nem biztos, hogy a te kislányod pont akkor lesz akkora, hogy jó legyen majd neki minden ruha az időjárást is tekintetbe véve (remélem, érthető voltam). Pl amikor a kisfiam 3 hónapos volt, akkora volt, hogy már nem voltak jók rá azok a kisruhák, amelyekre 3 hónapos van írva, és persze nem mindegy, hogy tél van-e vagy nyár... De ezeket a dolgokat persze nem lehet előre befolyásolni. Van egy ismerősöm, aki mindig ezt mondta: megtettem, jól tettem!

Tehát: idővel kiderül, mit fogsz tudni felhasználni a beszerzett mindenféléből, amit pedig nem, azt továbbadhatod. Lényeg az, hogy ne izgulj, bárhogy is lesz, nem járhatsz rosszul!

Üdv

2009. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem rengeteg pénzt adtál ki. Babakocsit sokkal olcsóbban is tudtál volna venni és újjat! Kisruhákat meg amilyeneket írtál én ilyen márkás cuccokat szoktam durizni, és mivel ezeket alig használják még a manók nagyon jó állapotban vannak. És sokkal kisebb összegért!

De nem akarom rád hozni a frászt, Te látod, hogy megérte-e, így látatlanban nem, de lehet ha látnám akkor azt mondanám, hogy megérte! 36 hetes km.

2009. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Amúgy úgy válogattam a cuccokat hogy csak azokat vettem meg amik jók kell legyenek. Néztem a méreteket és figyeltük hogy az nagyjábol mikorra esik. Szóval csak olyanokat vettünk amik évszaknak és méretnek megfelelőek. Legalábbis remélem. =) Az ő babája júliusi volt az enyém szeptemberi lesz. Szóval csak pár dolog volt ami nem stimmelt.
2009. júl. 9. 12:26
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
jol kiszamolta ahoz kepest hogy be vannak toltve odaadhatta volna 100ert is de meg az is sok hasznalt ruhakert es babakocsiert.Vannak mar jobbnal jobb olcso boltok internetes oldalak ahol jobban jarnal.
2009. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!