Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy ismerősöm,5 kg-ot...

Van egy ismerősöm,5 kg-ot hízott a 37. hétig. Szerintetek hogy csinálta? Nem kevés ez?

Figyelt kérdés

Mindkettőnk alapsúlya 48 kg.Én 13 plusz kg-al mentem anno szülni, és mindenki azt mondta semmit nem híztam, csak pocakom van.A baba 3700 gr-al született.

Ő most 53 kg, azaz plusz 5 kg-nál jár 37 hetesen, és elképzeltem ha nekem szüléssel minden lejött akkor ő még kevesebb is lesz mint 48 kg mikor kijön a kórházból?

Hogy csinálhatta hogy csak ennyi jött fel?

Kicsit irigy vagyok :DDDDDD


2012. jún. 24. 07:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Én a 2. babával +4 kg-al mentem szülni.

Azt, hogy az ismerősöd, hogy csinálta nem tudom, de én pl. ettem-ittam amit megkívántam...igaz ott volt az első babám aki a tesó születésekor volt 14 hónapos.

Pocakkal tanítottam járni...talán ezért híztam csak 4 kg-ot


Az első és a 3 babával 7 és 8 kg jött fel

2012. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen kevés súlynál nem normális szerintem.Lehet súlyos vitaminhiánya van már,mert a kicsi rengeteget elszív.De ha hányós volt stb,meglehet hogy nem sokat hízott.Én 3-4kg-t híztam eddig,26hetes vagyok.És pedig én sokról indultam és terhesség előttihez képest még mindig kevesebb vagyok,de keveset is eszek,mégis felrántott a baba 3-4et.
2012. jún. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

nekem is ennyi volt, de nekem egész terhesség alatt hasmenésem volt és nem jöttek rá, hogy miért.

amúgy a babám nagy súllyal és egészségesen született.

2012. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Valószínű, h neki nem lesz olyan nagy babája v nincs annyi vize, mint neked volt. Minden terhes és terhesség más, nem lehet hasonlítani. Nem hinném, h baja lenne belőle, mert azt az orvosok már megállapították volna.

Anyukám -7! kilóval ment szülni és mégis egészséges, időre született baba lettem, komplikáció mentes terhesség és szülés után. Tény, h anya a nővérem után sokat hízott, szóval nem sajnálta azt a 7 kilót. Nem fogyózott, csak az elején nem bírt reggelizni, később meg folyamatosan narancsot evett, mert azt kívánta.

2012. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Mint ahogy már előttem is írták minden terhesség más és más. Valamint nem írtad, hogy esetleg van-e valami a háttérben, ami az energiabevitelt korlátozza. Én 6 kilót híztam ikrekkel!, de ez azért volt mert terhességi cukros, majd kolesztátisos lettem, így nagyon szigorú diétán voltam. Ennek ellenére mindkét baba 2800 gr körül született makk egészségesen a 38. héten
2012. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Én az egész terhességem alatt 4 és fél kg-ot híztam és egy teljesen egészséges 4 kg-os babám született.

Csak a babára szedtem, magamra semmit, magamról inkább fogytam.

2012. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Én a második terhességem alatt híztam 4,5 kilót. És 3800grammos babát szültem. 56,5 kilóval kezdtem és 61 kilóval mentem szülni. Ettem pedig rendesen,sőt néha zabáltam.. Alkati kérdés. Az elsővel 7 kilót híztam, most újra babás vagyok,eddig 5 kiló van rajtam. 33hkm.
2012. jún. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
szerintem ez genetikai adottsag is , bar meg kell jegyezzem hogy ha 48 kilosan esett teherbe es csak 5 kilot hizott az nem biztos hogy jo dolog, hiszen eleve vekony volt. en is 48 kilosan estem teherbe most a 21. heten vagyok 51,4kg es biztos vagyok benne hogy meg feljon jopar kilo. nalad a 13 kilo nem sok, szoval nem kell panikolnod, nem is ertem mire irigykedsz. kerdezd meg tole miert nem hizott. lehet hogy betegesen figyelt az etkezesre, vagy sokat sportolt vagy az is lehet hogy egyszeruen csak ilyen alkat.
2012. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Minden terhesség más... Én +6 kilóval mentem szülni, a kislányom 3400 grammal született. Amikor hazajöttünk a kórházból már a súlyom annyi volt, mint amikor várandós lettem, ma 11 napos a kiscsajszi és úgy nézek ki, mint a terhesség előtt.

Nekem diétáznom kellett a 24. héttől, mert kicsit magasabb lett a terheléses cukrom, így szerintem annak köszönhetem, hogy sok plusz súly nem jött rám.

2012. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem ez a lényeg hogy mennyit hízott (gondoltam hogy egyből érkeznek majd az egymást túllicitáló válaszok hogy én csak 4.et híztam meg én fogytam végig stb.) hanem hogy EREDETI súlya 48 kiló ami iszonyú kevés...(hacsak nem 150 centi).

A fentebb írókat kérdezném hány kilóval kezdték a terhességet? Gondolom nem 48-cal. Gondolom most le leszek pontozva:)

De nem ugyanaz ha valaki 65 kiló és úgy szed fel csak 4-5 kilót, vagy ne adj isten még több (70-75 stb.) mintha eleve alultáplált.

2012. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!