Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lett mostanában divat a...

Miért lett mostanában divat a terhes nők között hogy minél vékonyabbak legyenek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre itt is és a környezetemben is hogy nagyon fontos lett hogy még talán fogyjanak is a terhesség alatt nem hogy 1kg-val is többet mutasson a mérleg...pedig a terhesség nem erről kell szóljon.
2012. jún. 21. 07:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Persze, a terhesség nem erről kell, hogy szóljon amit leírtál. DE! Tény az is,hogy egészségtelenebb ha valaki egyáltalán nem figyel oda és felszed vagy 30 kilót. Én tudok olyanról is aki sajnos tényleg nem a mértéktelen evés miatt szedett fel 20 kilót, hanem a víz miatt. Van ilyen is.

De az esetek nagy részében a "nem tudom megállni" típusú dologról van szó.


Én plusz súllyal kezdtem a terhességemet és nagyon aggódtam, nem esztétika miatt, hanem az egészségünk miatt, hogy ne kezdjek el azonnal viziló formát ölteni.

Az első 2 hónapban étvágytalanság miatt fogytam 5 kilót. Aztán elkezdtem terhes tornára járni, és még mindig tartom a leadott 5 kilómat, pedig már a 25ik héten tartunk. És csodák csodájára kevesebb vagyok mint a terhesség elött. Nem bánom. Dokim és a védönő is azt mondta, hogy ez szuper, és ha ügyes vagyok a 30ik hétig megúszom a "nagy hízást", utána meg észrevétlenül úgy is jönnek fel a kilók.

Nekem nem erről szól, de nagyon meg vagyok nyugodva h nem híztam még.

Elöttem van a barátnőm példának, Ő 29hetes és már 13 kiló plussznál tart. Pontosan azért mert kicsit sem tudja/akarja magát visszafogni, de mellette panaszkodik is rendesen. (vizesedés, aranyér, visszér stb.)

Hát nem vagyunk egyformák.


25hkm

2012. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szégyen vagy nem, egy héten egyszer Én is megmérem magam, hiába mér meg a védönő havonta. Nekem ez egy megnyugvás, tudom éppen hol tartok.
2012. jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

10-es én nem is erre gondoltam. Hanem azokra az agyamentekre, akik terhesen is fogyóznak! Kajak ismerek olyat, aki terhesen még fogyasztó teát ivott, Norbi-szarokat evett, mellette meg ezerrel nyomta a Rubint Rékát. Hadd ne mondjam, mi lett a vége!

Én is arany középút párti vagyok. Én tudom, hogy zabáltam a terhességem előtt, és most iszonyat büszke vagyok magamra, amiért egészségesen táplálkozom és nem tolom magamba a hamburgereket meg a cipóban sült csülköt, meg hasonlók. De a lónak két oldala van, az egyik a fent említett elmebeteg, a másik meg a bálnára hízott disznó, aki még röhög is azon, hogy milyen sokat hízott és a doki meg csodálkozik. AHol én élek, még mindig megvan az a baromság, hogy kettő helyett kell enni. Az anyósom is próbál belém diktálni két tányér rízst meg krumplit, meg minden szart és csóválja a fejét, hogy csak a zöldséget eszem ki a kajából amit csinál. De leszarom, mert a környezetemben lévő kismamákat kajak gurítani lehet, mert ostobák, és zabálnak mint egy állat. Borsózik a hátam az ilyenektől, meg az olyanoktól is akik terhesen is nyomrogatják magukat ÉS a babájukat is és utána csodálkoznak, hogy a kicsi meghal a hasukban mert nem kaptak elég tápanyagot.

2012. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
.Komolyan mondom, 2 gyerekem van....mostmár szülés után 6 hónappal kezd visszaállni a súlyom(rendesen eszem, csak odafigyelek), de ekkora "tömeghisztit" pár kg miatt...A terhesség a legszebb állapot egy nő életében, és persze hogy nem kell bálnának lenni, de ha én juhtúrót akartam enni vagy gesztenyepürét,jégkrémet, csokit akkor bizony mentem utána vagy hozattam ....
2012. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én is így látom ahogy a kérdező. Ebből valami nagy tömeghiszti lett. És ezért pl.Rubint Réka is felelős kicsit (mondom ezt úgy hogy amúgy magát a nőt nem utálom meg semmi bajom vele, szeretem a tornáit, csinálom az online videóját is itthon szimpatikus amiket mondd, hogy mozogjunk, tornázzunk győzzük le mindennap magunkban a kisördögöt ).

Tehát a baj itt a szélsőséggel van ahogy többen leírták előttem. Nem az hogy nem akarunk 15-20 kilókat hízni terhesen, és mindent összeenni ami csak eszünkbe jut.

Hanem hogy bizony a Réka is nagy boldogan állította hogy összesen 5 kilót hízott meg ilyesmi....5 kiló. Értitek...az nem 8 meg 10 hanem iszonyú kevés belegondolva.

És ami még lényeges és mindig elfelejti kiemelni hogy ő egész életében ezt csinálja a sport az élete, a MUNKÁJA. Nem rekreációs vagy egyéb tevékenység.

Tehát az lehet hogy ő így 5 kilót szed fel és az számára normális, de nem hiszem hogy egy ÁTLAG nőnek aki teszem azt heti 3-4 szer aerobicozott terhesség előtt, vagy esetleg még ennyit se, annak ez az 5 kiló kellene a szeme előtt lebegjen.

Nekem 3 gyermekem van, elsővel sokat híztam, másodikkal kevesebbet, a harmadikkal már "csak" 9 kilót. 4-5 hónapos koruk óta futok, tornázok. Normális súlyú vagyok. (177/65.)megválogatom mit eszek, tehát nem arról van szó hogy támogatnám az"amit csak megkívánok, gondolkodás nélkül betömöm" mentalitást.

De 3 terhességem során (8 év) ilyen súly miatti hisztériával sose találkoztam mint most az utolsónál ( 9 hós a legkisebbem). Tényleg a legtöbb barátnőm első dolga arról beszámolni, mennyit hízott már vagyis mennyit fogyott inkább...

3 barátnőm is van akik ezen görcsölnek hogy jaj már híztam egy kilót, és 32 hetesen 1 kilónál járnak pluszban. És már most azt tervezgetik mikor jönnek újra futni meg ilyesmi. Ami nem baj, csak úgy érzem ez valami elvárás aminek meg akarnak felelni, nem belőlük fakad.

2012. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Pontosan!Gondoljatok bele hogy 5 kg hízás egy kismamának az mi?a baba,a magzatvíz,a méhlepény,a vér amivel több van egy terhes nő szervezetében ez mind alapban több mint 5 kg!
2012. jún. 21. 09:04
 17/23 anonim ***** válasza:
Ez az idióta R.R. is még büszke rá, hogy 5 kg-t hízott, közben kis súlyú babát szült. Alapból az egész cucc, ami többlet a baba miatt az kb 7-9 kg, ugye a vizesedéstől függően. Meg hogy kinek mennyivel nő meg a cicije. Magyarul ez a hibbant még fogyott is. Nehogy már ő legyen a példakép!
2012. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
én 20 kg híztam és nem bánom 6 hete szültem és 3 kg van még rajtam,de született egy 3600g 51cm kisfiam inkább hízak többet mint 2500g babát szüljek....
2012. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 5-ös válaszadó. Nálad a klasszikus kismamakinézet összefügg azzal ,hogy valaki 20 -30 kg-t felszed terhesség alatt? Vagy eleve mázsásan esik teherbe?

Nagyon sok kismamát ismerek akik szinte csak pocakra és mellre híztak pedig nem sanyargatták magukat és ha kívántak valamit azt meg is kapta a szervezet.

24 hetesen én is vagyok 57 kg, úgy mint mikor teherbe estem.És nem is látszik rajtam ,mert nehéz csontozatom van.Pedig én aztán eszek :) Napi dinnye , édesség ,rágcsálnivaló, 2dl kóla, főttétel,gyümölcs megvan.Amit kívánok az eszek. És mégis olyan vagyok mint akinek a pólója alatt van egy dinnye és ennyi. Mindig is gyors volt az anyagcserém,most se lassult le. Illetve én minden nap 2 órát sétálok minimum.


Az sem jobb ha valaki nagy súllyal kezdi el a terhességet, vagy sokat hízik. Ott is lehetne mondani,hogy "szegény kisbaba". Mert a magas vérnyomás és ha kialakul a terhességi cukor az sem egészséges.



De nem kell azonnal ítélkezni. Mert a terhesség alatt is mindenkinek a szervezete más,úgy mint előtte vagy utána. Nem biztos ,hogy valaki a saját hibájából vékony kismama, vagy kövér stb. Nem kell egyből azt mondni,hogy koplal, vagy Rékázik vagy egyfolytában zabálhat, vagy nézd már ez biztos egész nap döglik és eszik azért bálna.

2012. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek fingja sincs az egészséges, tudatos táplálkozásról.

Médea, süt rólad az ostobaság, a semmihez nem értés, csak belekotnyeleskedsz mindenbe, okoskodva. Amihez nem értesz, ne is próbálj úgy tenni, mint aki ért!

A vegetáriánus étkezéssel nincs semmi gond, aki nem él cukrokon meg bolti szemeteken, amit tápláléknak neveznek és bőszen hirdetnek, az lenne a balga? Mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja. A tudatos táplálkozás ott kezdődik, hogy valaki beleássa a témába magát, félredobva a korábban berögzült hiedelmeket.

Terhesség alatt is úgy érdemes élni, nem máshogy!

2012. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!