Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lett mostanában divat a...

Miért lett mostanában divat a terhes nők között hogy minél vékonyabbak legyenek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre itt is és a környezetemben is hogy nagyon fontos lett hogy még talán fogyjanak is a terhesség alatt nem hogy 1kg-val is többet mutasson a mérleg...pedig a terhesség nem erről kell szóljon.
2012. jún. 21. 07:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én csak a saját példámat tudom leírni. A 37. hétben csak 8 kiló jött fel eddig (az elején fogytam). Mondjuk nem bánom, de nem érdekelt volna ha még több jön fel. Tudom mivel jár a terhesség és ezt vállaltam. Az első 5 hónapban nem tudtam szinte semmit se megenni, mert annyira nem volt étvágyam. Most viszont bepótolom :) A babánk szerencsére rendesen fejlődik.
2012. jún. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
Azért mert alapból megvan az az őrület, hogy mindenki csontkollekció legyen, mint a modellek, és kb átmennek növényevőkbe ahelyett, hogy normálisan táplálkoznának. Terhesek lesznek, és olyankor még jobban megkattannak, nem esznek kb semmit csak gyümölcsöt zöldséget (tisztelet a kivételnek, akik tényleg nem bírnak mást megenni), a kívánósságot meg magasról leszarják, és kínozzák magukat, pedig azért kívánják mondjuk a szalonnás tojásrántottát, mert arra van szüksége a szervezetüknek. Én 72 kilóról indultam, az elején lefogytam 68-ra, mert nem bírtam főtt kaját enni. Most a 18. hétre híztam vissza hetvenre. Én sem akarok nagyon meghízni, de csak azért, mert tudom magamról, hogy utána lusta lennék elmenni tornázni, hogy leadjam azt a pár kilót, ami feljött, és a koplalás sem fekszik. De ha ugyanúgy 72 kilóval jövök ki a szülőszobáról úgy, hogy a babám egészséges méretű, akkor boldog leszek. Még úgy is több mint a fele hátra van, ezalatt max 9 kiló belefér, akkor nem lesz az a rémálom, hogy hogyan is szabaduljak meg plusz húsz kilótól. De azok, akik girnyón estek teherbe és még így sem akarnak hízni meg Rubint Rékát tolnak, azoknak az agyával baj van!
2012. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez manapság nem csak a terheseknél trendi.


Amúgy meg kell találni az egészséges középutat.

Szerintem az sem volt normális, hogy 20-30 kilókat híztak, mert egyél nyugodtan két ember helyett.

Az talán még egészségtelenebb, mint aki zöldségeken él.


Én egyik sem vagyok, talán a közepe.

10 kilót híztam mindkét gyerekkel.:)


Te kérdező, mennyit híztál amúgy?

2012. jún. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Én is odafigyelek, hogy egészségesen táplálkozzak, nem csak magam és a külsőm miatt, hanem a baba miatt is: ne legyen terhességi diabéteszem, megfelelően mozogjak. A terhesség nem lehet mentség az indokolatlan elhízásra, a kontrollnak akkor is működnie kell, gondolok itt a kívánós magyarázkodásra....

Az utolsó trimeszter, főleg a vége már tényleg terhesség: 16 kg-ot híztam (2 hete vizesedek is), 52 kg-ról indultam, de úgy érzem, mintha tonnás súly lenne rajtam. Én nem tudom, hogy bírják azok, akik eleve túlsúlyosak, bár ugye nekem ez pár hónap alatt jött fel, de szenvedek tőle. Különböző problémák miatt kímélnem is kellett magam.

Megfelelő táplálkozással és mozgással nem feltétlenül kell 10 kg-nál többet hízni, mert a baba és az őt ellátó egyéb plusz "berendezések" nem indokolják és ha a rendelkezésére áll a megfelelő tápanyag, az anyai szervezetből elveszi,mert elsőbbséget élvez a baba az anya szervezetével szemben.

És utolsó sorban, szeretném minél hamarabb visszanyerni szülés után a régi formámat, kitűzött cél 1 éven belül.

38 hetes kismama

2012. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
26%

szia!


Engem szabályosan taszít, ha túl vékony a kismama és ott a pocak a hasán. Én benne nem a klasszikus kismamát látom, és arra szoktam gondolni, h "te jó ég, szegény baba"!

Mert igaz, nem kell kettő helyett enni, de a terhesség PONT egy olyan időszak, ahol nem kell diétázni, és az ember el is csábulhat egy kicsit édességekre, nasikra....

Az első gyereknél 14 kg-t híztam, azt túlzásnak éreztem , a másodiknál visszafogtam magam, csak 10-et. Már terhesség után pár nappal lement ugye rólam az az 5 kg kb, ami a baba + a víz....picit szoptatásnál híztam rá, de mostmár megint kezdek "visszafogyni". Csak figyelni kell, hogy mennyit és mit eszem, de nem "elszántan" hanem "ésszel".

2012. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

Miért lenne baj az agyukkal azoknak a kismamáknak akik tornáznak a terhességük alatt? Szerintem a hasonló gondolkodással van a baj. Én előtte is sportoltam, rengeteget mozogtam és, mint írtam, kímélnem kellett magam, de kismama tornára jártam (azokat a gyakorlatokat csináltam, amiket lehetett) és jógára is.

Igenis, kell terhesség alatt is az önkontroll és a falási rohamokat csak a hormonok okozzák, semmi szüksége indokolatlan és egészségtelen zabálásra egy kismamának és főleg a babának.

38 hetes kismama

2012. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem a tornával van baj és nem is azzal aki odafigyel mit és mennyit eszik hanem azzal akinek erről szól a terhesség hogy jaj de jó már a 30.héten is túl vagyok és csak 2kg-ot híztam stb.

Úgy érzem nekik fontosabb a saját testük mint a baba.


Én 20kg-ot híztam terhesség alatt de szüléssel lement 10kg.De terhesen soha egyszer sem jutott eszembe megmérni magam naponta és azon kattogni hogy ne hízzak,vitamin és hasonlók meg levan sz@rva...


Egy ismerősöm terhes.20hetes és minden nap megméri magát,este 6 után már nem eszik addig is puffasztott rizzsel tömi magát,minden nap elmondja hogy szinte semmit nem Hízott és ez neki mekkora öröm...

2012. jún. 21. 08:23
 8/23 anonim ***** válasza:
Én csak a saját példámon látom, hogy miért is gondolkodnak így a nők. Az első terhességemnél 18 kilót híztam, egy rémálom volt. Most próbálok odafigyelni, hogy ez ne történjen meg mégegyszer. Biztos fogok most is hízni, de 10 kilónál többet nem szeretnék.
2012. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mégegyszer hangsúlyozom nem azzal nem értek egyet aki odafigyel hanem azzal akinek már fontosabba a saját súlya mint a baba egészsége.Többször jut eszébe megmérni magát mint a baba...
2012. jún. 21. 08:26
 10/23 anonim ***** válasza:

Médea!

Én tolom a Rubint Réka kismamatornáját,sőt terhes jógára is járok,és nem érzem hogy baj lenne az agyammal azért mert nem akarok úgy kinézni mint egy bálna....terhességem előtt napi 8-10 km futottam,bomba alakom volt 171 cm és 56 kg tiszta izom,(nem löttyedt végtagok,aszalódott bőr)igaz én a sportból éltem...odafigyelek a táplálkozásra,nem zabálok minden nap 6 gombóc fagyit,chipseket,cukros üdítőt stb,de ha néha nyársalni van kedvem,akkor megeszem a zsíros kenyeret,mert jól esik...ennyi.meg kell találni az arany középutat,mert nem olyan könnyű visszafogyni.és a saját babádnak se jó ha mindenféle gagyi élelmiszert viszel a szervezetedbe.10 kg-ot híztam,sztem ez teljesen normális,csinos kismama vagyok,aki odafigyel a saját és babája egészségére...

38hkm

2012. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!