Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szülnek sokan ilyen...

Miért szülnek sokan ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Van nem egy két ismerősöm akik 16-18évesek,és már babát várnak.

Volt ostálytársaim is vannak elég sokan akikne gyerekük van,van akinek 3 isNéha úgy érzem hogy teljesen le vagyok maradva,22 évesen.Bár én is szeretnék babát,de addig minek szüljek amíg nincs saját lakásom?Mire?Pedig néha irigylem őket,hogy de jó nekik.És mire szülnek azok akitől elveszik a babát?És mire szül az aki nem tudja hogy ki az apa,és letagadja a babáját?


2009. júl. 4. 15:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne irigyeld őket! Inkább éljed a életed és ráérsz még. Nem vagy lemaradva semmiről 22 évesen. És igazad van, ha valaki tervezi a babát, akkor először a biztos feltételeket teremtse meg, utána ez úgyis sokkal-sokkal nehezebb. Meg hát nem jobb a babát mondjuk a saját lakásotokba (mégha hitel is van rajta) hazavinni, mint mondjuk valamelyik nagyszülő nyakára?

Én 28 múltam és most várom az első babám. Több, mint 10 éve vagyunk együtt a férjemmel, van saját lakásunk, hitelünk is, és nem a karrier miatt, de én egyátalán nem bánom, hogy eddig vártam. Nagyon jó volt pár évig úgy együtt élni, hogy csak mi ketten, élni a kis életünket és ezt nem is cserélném el semmire.

Sajnos egyre több a felelőtlen fiatal, van nekem is az ismerettségi körömben olyan, aki csak szült egy gyereket, de hogy miből hogyan neveli fel, az már kérdéses... vagy olyan, akinek esze ágában sincs a nagyszülőktől elköltözni, mert az úgy kényelmes... Csak tudod az ilyenen mi felháborodunk, de őket meg nem is érdekli a legkevésbé sem, hogy mi lesz a gyerekével vagy akár saját magával mondjuk 5 év múlva...

2009. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is mindenki maga érzi...

Én most 23 vagyok,35 hetes terhes,szerettük volna a babát,és szerintem ő tökéletes időben fogant.

2009. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Én 20 vagyok és 4 év múlva tervezzük!De nem azért,mert akkor majd lesz házunk!Hanem,mert sajnos nincs biztos állásunk,csak határozott idejű!Én már most szülnék ha lehetne!Jobban mondva hétfőn leszek 20 :D!

Nem érdekel,hogy nincs saját házam vagy lakásom!Nem vagyok gazdag,sem a szüleim,sem a párom szülei és ha arra várnék,hogy saját házam és autóm legyen akkor sosem szülhetnék gyereket!Ez a helyzet!

2009. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
utolsó vagyok!Csak még annyit,hogy ha meg hitelt vennénk fel és lenne egy házunk,akkor nem hogy babánk nem lehetne,de még mi is éhen halnánk!
2009. júl. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen szültem a legidősebbet,36 évesen a legfiatalabbat(3.).A nagy ballagásán a nővérének,a kicsi ballagásán a nagyinak néznek.?Még jó,hogy van egy középső.

A nagy születésekor albérletben laktunk.Gyümölcsöt,szép húst csak neki tudtam venni.Nehéz volt,de lassan lett mindenünk.Az biztos,hogy ma sokkal nyugodtabb vagyok,nem foglalkozom annyit a mások véleményével.Néha csak akkor vasalok,ha már nincs mit felvenni és van,hogy 2 hónapig nem mosok ablakot.

2009. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, de ez csak az en velemenyem, hogy a mai gazdasagi helyzet mellett ugysem lesz olyan momentuma az eletednek amikor "mindened" megvan, vagy mire elered 50 eves leszel. Vagy csak nagyon keveseknek adatik ez meg. Nem azt jelenti persze, hogy 16 evesen szülni kötelezö, de aki ugy dönt hogy megtartja a babat, szive joga. A ferjem 27 en 23 eves vagyok, epp hogy elkezdtük a közös lakasunkat vegre olyanna tenni, amilyenre vagytunk (es meg sok minden kell) tudtuk meg, hogy jön a baba, de egyaltalan nem volt problema, azert esetleg mert egy szekrenysort inkabb reszesitettünk volna elönyben, igy majd gyerekkel kell mindenert megdolgoznunk, de masok is csinaltak mar hasonloan en örülök, hogy fiatalon anyuka lehetek. Persze, nem kell egyforman gondolkodnunk, es biztosan feletek mas a helyzet, de tölem pont a 30as 35ös kismamak kerdezgetik, "hogy nem banod meg hogy ilyen koran?"
2009. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!