Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gáz, hogy lassan 23 évesen...

Gáz, hogy lassan 23 évesen vágyom egy kisbabára? Illetve tervezzük 2hónap 1üt járás után?!

Figyelt kérdés

Lassan betöltöm a 23évemet,párom 29évét! 2hónapja járunk,szerelmesek vagyunk egymásba,bizalom is megvan mindkettőnk részéről!Tegnap nálunk volt,beszélgettünk úgy összegségében mindenről!

A házasságról,babáról is!

Azelőtt soha nem gondoltam volna,hogy 22/23évesen ennyire szeretnék egy kisbabát...mindig úgy voltam hogy 30év alatt nem kell kisbaba! De most ez másképp alakult! Ma rámírt,hogy részéről sincs akadálya hogy legyen kisbabánk!Szóval most úgy mond happy vagyok,de érdekelne más véleményeis



2012. jún. 10. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

RÁDÍRT???


Így beszéltétek meg ezt, hogy a következő minimum 18 évben, de nyilván sokkal tovább együtt fogtok gondoskodni egy gyermekről???


Én 24 vagyok, 1 hónapos a babánk, de az orvosit már elvégeztem, pszichológiát tanulok, mellette szakfordítok, a párom 28, ő orvos, hála Istennek van közös lakásunk, autónk, hátterünk, perspektíváink... Így mertünk gyermeket vállalni sok beszélgetés, gondos mérlegelés után.


Tanulsz-e, van-e közös lakásotok, hol fogtok élni, miből fogjátok felnevelni? /Ha már válaszoltál, akkor bocs, csak a kérdést olvastam./

Nagyon romantikus, hogy tök "happy" vagy, de szerintem (ne haragudj, nem ítélkezni akarok) már ebből a pár sorodból is az látszik, hogy emellett igen éretlen is. Ezt párszor még gondoljátok át.



U.i.: Ha gyakorikérdéseken kell erről idegeneket faggatnod, ne akarj még babázni.

2012. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát mivel délelött csak neten beszéltünk,ésmajd késöbb jön átt,így neten írta meg h mit gondol! Van neki is munkahelye,meg nekem is! ő 13éve melozik,és igaz pár hónapja,és majd most fogok ismét 1szakmát szerezni!
2012. jún. 10. 13:50
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

És te dolgoztál már? Ő lakott már külön szülőktől? Te? Éltetek már együtt valakivel? Mennyire bíznád rá magad? Mennyire éreznéd magad mellette anyagi biztonságba?


6-os válaszadó vagyok. Nekem a párom előtt volt 2 együttélésem fiúval.Egyszer nálunk egyszer náluk. Az együttélés és a naponta találkozunk között nagyon sok különbség. Akkor találkoztok amikor akartok, akkor és oda mentek el mikor akartok, nem kell a másik "hülye" szokásait elviselni.Nem kell szólnod,hogy ne hagyd a zoknid a földön,most segíts a háztartásba ,most nem tudok elmenni sehova mert nincs rá annyi pénz,most mit főzzek?. stb.És az szülőknél együtt élés és a külön élés is nagyon különbözik.Egy kasszán vagytok, a csekkek miatt idegeskedtek, vagy az miatt ,hogy nehogy elveszítsétek a munkahelyet, hogy mit főzzél 2 naponta -naponta,elmaradnak a spontán randik .

Ha csak ketten éltek az is különbözik attól ha van gyerek.

Akkor már nem csak ti vagytok hanem egy harmadik személy akiért együtt vagytok felelősek. Azt már ki sem fejtem ,hogy az is mennyiben különbözik, de gondolom el tudod képzelni.


Amit szeretnék még írni : nálunk például no sex van, mert az orvos nem tanácsolja azóta mióta kiderült. Ezt egy friss kapcsolat nem biztos,hogy kibírná.

2012. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
nekem egy barátnőm 17 évesen hozta össze a babát a párjával 2 hét járás után, persze tervezetten sikerült, mert akarták. azóta 5 éves a pici és nagyon jó a kapcsolatuk :)
2012. jún. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem gáz, de nagyon korai.


Én is 23 éves vagyok. 7 éve van párom, tavaly augusztus óta házasok vagyunk, februárban kiderült, hogy baba lesz. De a párom 12 évvel idősebb, nem korunkbeli.

Én azt mondom ilyen kevés idő után ne vállald be, ki tudja mi lesz még. Én még 2 évre is azt mondom, hogy kevés.


Ne kapkodj, éljetek együtt, és élvezzétek, hogy csak 2en vagytok :)


23hkm

2012. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Várj még vele, és éljed még pár évig az életedet! Nem mondom ,hogy várj amíg én vártam, mert 30 évesen szültem az első fiamat, de mi éltünk együtt is 7 évet előtte, és rengeteget utaztunk és kirándultunk. Persze babával is lehet, de az már soha nem lesz olyan mint előtte. Már minden róluk szól, hogy nekik jó legyen, és ez így természetes. Addig tudsz 100 %-al a párodra koncentrálni, amíg nincs baba. Remélem tudtam segíteni a döntésben :)
2012. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

2 hónapja ismeritek egymást:


Ez nem lenne alapból probléma. Férjemet márciusban megismertem, májusban megkérte a kezem, szeptemberben összeházasodtunk. Első perctől kezdve nem védekeztünk, mert babát akartunk. Igaz, mi idősebbek voltunk jóval nálatok, én 29, párom 33 éves volt anno, minden szempontból készen álltunk egy babára. Ezt a példát csak az idő rövidségére mondom, hogy van ellenpélda is a gyorsan jött szerelemnek, házasságnak, döntéseknek, nem kell feltétlenül válással végződnie. Azóta is boldogan élünk, nagy szerelemben és éppen a második babánkkal vagyok várandós.


Fiatalok vagytok:

Ez sem lenne akadály, hiszen számtalan fiatal pár vállal babát és nagy gonddal, szeretettel nevelik, megvan az anyagi és érzelmi háttér is hozzá.


Itt minden azon múlik, hogy milyen ember vagy Te és milyen ember a párod. Fellángolás? Nagy szavak? Női romantika? Hirtelen jött heves érzelmek? Megbízhatóak vagytok? Elég érettek? Elég komolyak? Ezekre sajnos mi nem tudhatjuk a választ, mert nem ismerünk benneteket. Így én tanácsot sem tudok adni....


Kívánom, hogy jól döntsetek!

2012. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egy 2 hónapja tartó kapcsolatban naná hogy happy minden. Majd 2 év múlva is így legyen, és akkor jöjjön a baba.. Munkaviszonyt kell szerezned előtte, hogy normálisan kapj pénzt a gyerek mellett, meghát 2 hónapos kapcsolatba felelőtlenség gyereket vállalni.


24 éves 29hkm

2012. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
41%

Mi 6éve vagyunk együtt, most várjuk az 1.babánkat.

En is úgy gondoltam a kapcsolatunk elején kb. már a 2.hónapban, hogy akár most azonnal hozzámennék, gyereket szülnék, mert ő a lelki társam. Örülök, hogy nem tettem ezt, mert valljuk be, ilyenkor még ott a rózsaszín köd az ember szeme előtt. Sok mindent átéltünk 6év alatt, jót is, rosszat is, retteneteset is, de ez kell, meg kell, hogy ismerjétek egymást, ha felakartok nevelni egy kis életet együtt!

2012. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm!:)Jó volt olvasni,pár hozzászoló történetét,véleményét!
2012. jún. 10. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!