Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennél? Ha terhes lennél, és?

Mit tennél? Ha terhes lennél, és?

Figyelt kérdés

Férjnél vagyok, 29 éves. Van 2 gyerek: 10 és 1 évesek.

Jövőre mennék vissza dolgozni, már vártam, nincs birkatürelmem a babákhoz. Beszéltünk 3.-ról is, de majd, ha visszamentem, dolgozom kicsit, és újra azt érzem, hogy jó lenne már megint babázni, ez ha lenne, akkor 3-4 év múlva. Igazából sokszor érzem azt, hogy már jó lenne újra dolgozni, el is terveztem mindent. De ezt nem most akartam.

Erre ma pozitív lett a tesztem. A gumi szakadt ki egyszer, de teljesen, nem estem kétségbe, és úgy voltam vele, hogy nincs gond, mert úgyis a vége felé járok (azaz nemsokára megjön), újabban hónap elején jött meg, nem állt vissza hajszálpontosan szülés óta, csak úgy kb-re. Aztán előbb pozitív lett. Mit tennétek?


2012. máj. 9. 13:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
18-as vagyok: igen, én is imádom a lányomat és élvezem a vele töltött időt. De ezt én választottam, vállaltam. Tudtam, hogy miről mondok le és miért. A Kérdező viszont nem újra szeretné kezdeni az altatás-pelenkázás-etetés körforgást, hanem szeretne kicsit "pihenni", mást csinálni hogy újult erővel vállaljon újra 3. babát, akit tiszta szívből, fenntartások és "mi lett volna, ha" érzések nélkül szerethet.
2012. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van, utolsó.
2012. máj. 9. 18:20
 23/29 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy elnézem, ebből abortusz lesz. :(

A sors akarta, hogy így legyen, megbosszulja még, ha szembeszállsz vele - önző kiváltságaidért!

2012. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Azt kérded a sorstól, miért neked adott egy harmadik kisgyermeket, holott te a munkádat akartad? Nem tudom. De abból ítélve, hogy ezt képes vagy feltenni, valóban nem jól döntött az élet. Vagy a sors. Hívjuk bárhogyan.

És nem egy htb vagyok, vagy főállású anya, hanem vezető beosztásban voltam szülés előtt, hiányzik a munkám, a pörgés, minden, de tudom, hogy a gyermekemmel töltött két év lóf.sz az 50 valahány munkával eltöltötthöz képest, tehát lehet, hogy nem ártana egyeseknek jobban értékelni....

2012. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Mármint időben ló.fütyi, nem fontosságban!
2012. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

"Dolgozni lehet 18 éves kortól nyugdíjazásig. Viszont a gyermekeinkkel otthon töltött GYES csak két év, ami soha nem jön vissza."


Ez az, ami nagyon igaz. És nem az, hogy valaki képes a gyerekét okolni amiért a gyerek "elvett szegény anyuci életéből két munkás évet." Szegény édesanyák, akiknek otthon kell tölteni azt a két évet ahelyett hogy akkor is dolgozhatnának, a mindenit ....

2012. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Off: sógorom is azt mondja, hogy ő azért nem akar gyereket (ő egyet sem akar), mert attól fél hogy a gyerek miatt le kellene mondania a saját életéről és ezért tuti a gyereket okolná és rá haragudna. Én azt mondtam neki, hogy ilyen felfogással jobb is, ha nem lesz gyereke. Gyereket nevelni csak szívvel-lélekkel lehet.

A kérdező se szülje meg, ha nem szívből akarja, hanem csak mert itt rábeszéltük. Akkor már inkább menjen abortuszra, és menjen vissza dolgozni, mint hogy a babára haragudjon később amiért nem mehetett vissza másfél évvel hamarabb a taposómalomba.

2012. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

18-as és 21-es vagyok: nem csak a munkáról van szó. Mivel Ti is anyukák vagytok, gondolom nem kell részletezni, hogy még mi mindenről.


Nem csak a saját véleményem ez, sajnos tapasztalat is. Barátnőm 6 évet várt a fiára, 34 évesen szült, a felhők felett járt. 9 hónapos volt a fiú, amikor becsúszott a kistesó. Akkor már a barátnőm nagyon vágyott vissza a "régi" életébe. Nem ment abortuszra, de nagyon meglátszik, hogy nem akarta a lányát :-( Sokkal türelmetlenebb vele, olyan dolgok miatt szól rá ami miatt a fiára soha. A fiát első nyekkenésre felkapta, a lányt hagyja sírni 20-30 percet is akkor is, ha ott vagyunk. Még kicsi, 2 éves, de ha nagyobb lesz érteni is fogja hogy anya miért szereti jobban a bátyát, mint őt. Most csak érzi....

Arról már nem is beszélek, hogy a házasságuk is a végét járja mert egymást hibáztatják a helyzetért :-( Ez senkinek nem jó :-(

2012. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Pont 1 éve lesz, hogy ezt a kérdést kiírtam, hogy eltelt....

Azóta megvannak a lányok, igen, ketten, merthogy ikrek lettek....:) 5 hónaposak lesznek, egypetéjűek, de nem teljesen egyformák. Dec 6-án születtek meg. Mikor megtudtam, hogy ketten vannak, majd leestem az ágyról uh közben.


Köszi a válaszokat még egyszer!

2013. ápr. 25. 18:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!