Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennél? Ha terhes lennél, és?

Mit tennél? Ha terhes lennél, és?

Figyelt kérdés

Férjnél vagyok, 29 éves. Van 2 gyerek: 10 és 1 évesek.

Jövőre mennék vissza dolgozni, már vártam, nincs birkatürelmem a babákhoz. Beszéltünk 3.-ról is, de majd, ha visszamentem, dolgozom kicsit, és újra azt érzem, hogy jó lenne már megint babázni, ez ha lenne, akkor 3-4 év múlva. Igazából sokszor érzem azt, hogy már jó lenne újra dolgozni, el is terveztem mindent. De ezt nem most akartam.

Erre ma pozitív lett a tesztem. A gumi szakadt ki egyszer, de teljesen, nem estem kétségbe, és úgy voltam vele, hogy nincs gond, mert úgyis a vége felé járok (azaz nemsokára megjön), újabban hónap elején jött meg, nem állt vissza hajszálpontosan szülés óta, csak úgy kb-re. Aztán előbb pozitív lett. Mit tennétek?


2012. máj. 9. 13:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

a végén még ráfogjátok szerencsétlenre, hogy utálja a gyerekeit...

nekem is van egy kisfiam, imádom,szeretem, de megmondom őszintén várom már a szeptembert,hogy oviba menjen, ugyanis hiányzik a munkám.

ez olyan nagy bűn??

2012. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
35%
Barátnőmék ugyanígy jártak, másfél éves volt a kicsi amikor terhes maradt a 3.-kal. Ő is vissza akart menni dolgozni, dehát közbeszólt a bébi. Természetesen megtartották. Ma már 1 éves elmúlt. Ha most akart jönni, akkor ez van. Én megtartanám.
2012. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
48%

Mi se terveztünk 3 gyereket. Az első kettő is kicsi. Én ráadásul spirál mellett lettem terhes szóval egyáltalán nem számítottam rá meg se fordult a fejemben! Mivel elkaptunk családilag egy jó kis hányós hasmenőst így a tüneteimet is sokáig annak tudtam be. 8 hetesen mentem dokihoz amikor már ott volt a kicsi szíve nem, egyértelműen nem bírtam volna már lemondani róla.

A férjem is egyetértett.

De őszinte leszek: marha nehéz, megbolondulok már itthon 5.5 éve itthon vagyok és még 1 éves sincs a kicsi. Felénk nincs bölcsi. Csak fizetős plusz nem tartom jónak pici baba bölcsibe adását úgyhogy még min. 1 évet itthon "ülök".

Nehéz mert a férjem rengeteget dolgozik, rokonságunk, nagyszülők nincsenek, soha egy percem nincs magamra.

Néha igenis megfordul a fejemben hogy jobb lett volna csak 2 gyerekkel mégiscsak.

Ideges feszült és kimerült vagyok a 2 nagyobbal is, és ezt nem érdemelnék.

Persze ezen nem vekengek sokáig mert már ez a helyzet és persze a legkisebb kisfiunk is tündéri aranyos és meg nem válnék tőle semmiért.

De nem biztos hogy ha korán észlelem a terhességet úgy 5-6 hét körül akkor ugyanígy döntöttünk volna.

2012. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
35%
Dolgozni lehet 18 éves kortól nyugdíjazásig. Viszont a gyermekeinkkel otthon töltött GYES csak két év, ami soha nem jön vissza. Én ezt mondom.
2012. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Köszi amiket írtok, minden vélemény érdekel. Lehet, hogy hülyeség, amit érzek, de nem érzek semmit. Tanulok a holnapi vizsgára. Egyenlőre ennyi. Most nem is tudok/akarok ezen gondolkozni. Még mindig nem hiszem el.
2012. máj. 9. 14:08
 16/29 anonim ***** válasza:
59%
A 3. úgy döntött most akar jönni, nem 3-4 év múlva. Én megtartanám, ha amúgy is terveztétek és sok boldogságot hozzá, ha így döntötök.
2012. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Mi nem tervezünk egyáltalán 3. babát, de ha becsúszna, akkor biztos megtartanám. Valamiért oka van, hogy jönni akar...
2012. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%
Én elvetetném. Félnék attól, hogy nem a gyereket fogom értékelni hanem azt siratni, amit "elvett" tőlem :-(( Persze lehet, hogy nem így lenne.
2012. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem nyugodtan elvehet egy kisbaba a közel 50 évnyi munkavégzésből kettőt :))))) Szívesen adom :) Pedig én is imádtam a munkámat a GYES előtt, de azért a babagondozás mégis több boldogságot hozott :)
2012. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon igaz dolgot írsz. Ezen gondolkodom én is: örülök, hogy a pici kezd "nagyobb" lenni, azaz már nem kell mindig vele lenni, tud rá más is vigyázni, ki lehet mozdulni mellőle. Nagyon jó baba, 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát, nem volt sírós.... Szóval nem hiszem, hogy 2 egyforma gyerek lenne.... És most azon dilemmázok, hogy mi lenne abból, ha a lelkifurdalástól tartó félelem miatt tartanám meg, és lehet hogy aztán okolnám azért, amit "elvett" tőlem, vagy majd belehalni a lelkiismeret furdalásba? Hogy nemet mondok, és tudom, hogy nem lehet visszacsinálni? Miért velem történik ez?
2012. máj. 9. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!