Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érdekli az állapotosságom...

Nem érdekli az állapotosságom a páromat. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok, a párom külföldi, és külföldön is él, távkapcsolat a miénk, ami arról szól hogy havonta találkozunk egy hetet, ebbe a kapcsolatba jött egy kis bébi, akit most 22. hete hordok a szívem alatt.2 éve vagyunk együtt, a babát kb. egy év múlva szerettük volna hogy legyen, de most jött. Aminek én örülök, a probléma hogy ő viszont nem. Tudomást sem akar venni róla. Nem beszél róla. A kapcsolatunk változatlan napi szinten beszélünk, jön is ahogy tud, . Elvittem ultrahangra is magammal, babamoziba(hátha lesz valami változás Gondoltam) de semmi érdeklődés..Nagyon rossz érzés volt! Neki van egy kisfia, aki 3 éves ő 7 év után sikerült nekik az exfeleségével, anno mesélte, hogy nagy álom volt ő neki, alig várta . Szinte más téma sem volt az egész családban csak az új jövevény. Nagyon várt baba volt, szinte csoda. A mostani helyzetnek az ellentettje. Tavaly szeptemberben vállt el papíron is a feleségétől addig külön éltek. (a papír ügyek akkor lettek hirtelen készen mikor kibukkant hogy létezem az életében, ) különlegesség még a történetben, hogy sokáig én egy titok voltam az életében, és mai napig sem erőltet a családjának beszélni rólam én egy tabu vagyok náluk, (pl a mostani babáról senkinek semmi fogalma). Nem tudom mit kellene tennem. Azt mondja legyek türelemmel, idő kell neki mindent elintézni. Érzem, hogy szeret és én is nagyon szeretem, ahogy még soha senkit nem szerettem életemben, de nem szeretném a gyermekemet ennek az egésznek kitenni, hogy egyszer ráébred, hogy az apukájának ő egy titok. Semmi más. Apa kis hazájában apának nem kettő, hanem egy fia van?!? Várom ,hogy történik valami,és felvállal mindent mindenki előtt.. de mindig kell kicsit több idő .. most már két éve türelmes is vagyok , de már nincsen sok időm nemsokára itt lesz egy okos értelmes emberke, akinek az érzelmi fejlődéséről én tartozom majd felelősséggel.. Szerintetek mit kellene tennem? Már nagyon kétségbe vagyok esve.
2012. ápr. 29. 15:18
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Hiába magyarázol mindent meg.

1: Nem rosszindulatból írtam a fattyú szót,ez a megnevezése a házasságon kívüli leszármazottnak.

2: Személyeskedj csak,azzal talán ideig-óráig eltereled a gondolataidat arról,hogy néven nevezd a dolgokat..

3: Boldog vagyok és elégedett,köszi.(Ezt vajon te is elmondhatod magadról?) Köszönöm a bújtatott jókívánságokat!:D

4: Pont teszek a lelki világodra. Az meg,hogy terhes vagy.. Na és?? Ettől még nem kell simogatni a lelked meg elaltatni a kétségeid,hogy aztán pofára ess.

2012. máj. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Én büszkén jelentem, hogy értem mind a két félt, aki épp vitatkozik! :)


De még mindig azt mondom, hogy a kérdező túl kevés és túl szubjektív infókat adott meg az elején és emiatt a válaszolókban talán téves kép jelent meg.


Az apa kultúráját én nem ismerem, de elég könyvet olvasok ahhoz, hogy fenntartással kezeljek egy ilyen kapcsolatot.


Viszont az is igaz, hogy itt és most Magyarországon, egy katolikus keresztény vallású fehér férfi, magyar szülőkkel és múlttal is simán átverheti úgy a nőt, hogy az egy életre megbánja. Ez se nem bőrszín, se nem vallás, se nem kultúra kérdése, hanem az emberé, a személyiségéé és az elveié.


És bevallom őszintén, én nem biztos, hogy szeretném, hogy a családja előtt fel legyek vállalva... Mondom, tartok a számomra idegen kultúráktól.

2012. máj. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
76%
Persze,hogy elhagyhat egy magyar férfi is,de itt legalább a gyerekedet nem veszik el. És persze,hogy eddig betartott mindent,a valóságot akkor fogod látni,amikor kikerülsz.És valóban,lehetsz boldog egy szemétdomb közepén a szerelmeddel,de neked a gyereked kellene hogy nézd elsősorban,pláne egy ilyen kétes kapcsolatban.
2012. máj. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az egészről a Lányom nélkül soha című film jutott eszembe.
2012. máj. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
70%
Annyira véded hogy ezekszerint minden a legnagyobb rendben és ő a tökéletes férfi.....no comment
2012. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
58%
Drágám, ha ennyire véded és ennyire tudod, hogy mit kell tenned, ennyire biztos vagy a kapcsolatotokban, akkor miért is voltál április 29-én, 15:18-kor "nagyon kétségbe esve"?
2012. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
78%

Hűűűűű, most néztem vissza erre a kérdésre - több nap után. Ne haragudj, kérdező, de eddig csak naivnak gondoltalak, most viszont bártan állítom, hogy bolond. Fogod te még ezt úgy, de úgy bánni, és nem is azért, mert életed nem lesz, hanem azért, ha véletlenül szülsz egyszer egy kislányt, annak az élete eleve el van rendelve, hogy pokol lesz. A fiadat valóban lehet, hogy tisztességben fölnevelik - a maguk normái szerint és örülhetsz, ha annak a gyereknek bármit is jelenteni fogsz, mert olyan nevelést fog kapni, hogy a nő értéktelen - de ha lesz egy lányod, azt élve temeted el. Ennyire vak és buta nem lehetsz!

Ja és arab nő facebook-on, mi??? Komolyan, ennyire ostobán hogy gondolkodhatsz???? Nincs családod, barátaid, akik észre tudnának téríteni?

Meg hogy az arab nő akart válni.... kac-kac. Azok aztán tényleg olyan szabadok, hogy kisétálnak a városba, keresnek egy ügyvédet és beadják a válókeresetet.... Döbbenet.

2012. máj. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
sztem a kérdező irhatna egy fantasy regényt
2012. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Gondoltam, leírom a fejleményeket, ha bárki járt hasonló cipőben mint amiben én, esetleg segítségére lehetek a történetemmel.


A fiunk megszületett és már 7 hónapos, a nehézségek után minden rendeződött és tényleg idő kérdése volt minden :)

Mára férj és feleség vagyunk (még a pici születése előtt meglettek a papírok)

A picit imádja apukája és az hogy terhesség alatt közömbös volt, inkább a stressznek és aggodalomnak tudható be szerintem, bár a férjem váltig állítja hogy az előző fiával is ugyanez a helyzet volt,

neki nehezére esik valakihez beszélni akinek nem ismeri az arcát..(ez volt a válasza :) )


Az apai nagyszülőkkel is találkoztunk többször is , nagyon kedvesek és szeretetre méltó emberek! a pici teljesen apukája hasonmása úgyhogy nem volt kérdés a szerelem első látásra sem.

Persze velem kicsit távolság tartóak voltak, de mára már engem is nagyon szeretnek.

a két testvér is nagyon szereti egymást.


Megvan a közös kis álomfészkünk külön szoba a két srácnak és egy plusz a következő utódnak :)

nagyon boldog vagyok itt, igaz nem a legszebb ország a szemnek, de ez nem újdonság kellőképpen felkészített a férjem annak idején, de annyit mondhatok, hogy életem legboldogabb korszakát élem, sokat utazunk Európába

és haza is 2 havonta megyünk a szüleimhez


-és még egyszer leszögezném ezek a mondatok azoknak szólnak akik hasonló cipőben vannak mint én-


A téma átsiklott annak idején más irányba, a gyerek kérdésről egészen az arab világra.


Tény és való hogy sok minden igaz amit az emberek leírtak sajnos létező problémáról, hogy a nők be vannak korlátozva, de a másik oldalon a A KÖRNYEZETEMBEN LÉVŐ EMBEREK KÖRÉBEN azt látom hogy nagyon vigyáznak az asszonyokra tisztelik és becsülik őket.


Lehet én vagyok nagyon szerencsés,de az én párom nagyon liberális gondolkodású, szereti ha csinos nőies holmikat hordok sőt el is várja!

A továbbtanulásban támogat és mellettem áll a döntéseimben

természetesen ez viszont is ugyanígy megvan.


ezzel csak annyit akartam mondani, hogy néha a sztereotípiáktól el kell vonatkoztatni hinni kell magatokban és a megérzésetekben és csak azért ne váljatok el a szeretett embertől mert mindenki azt mondja hogy az lenne a helyes! Egy idegen világba kerülni sosem könnyű, de ha megvan a kellő kompromisszum készség türelem , rugalmasság és szeretet minden rendben lesz,

Attól hogy egy ország elvan könyvelve valamilyennek, nem jelenti azt hogy az az EGY ember az adott országból nem egy kincs számodra!!

2013. márc. 30. 19:51
 50/50 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Remélem jól vagytok azóta is :) Most bukkantam a kérdésre.

Ha látod az üzenetem, írj valamit esetleg, mi a helyzet? :)

Üdv!

2021. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!