Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érdekli az állapotosságom...

Nem érdekli az állapotosságom a páromat. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok, a párom külföldi, és külföldön is él, távkapcsolat a miénk, ami arról szól hogy havonta találkozunk egy hetet, ebbe a kapcsolatba jött egy kis bébi, akit most 22. hete hordok a szívem alatt.2 éve vagyunk együtt, a babát kb. egy év múlva szerettük volna hogy legyen, de most jött. Aminek én örülök, a probléma hogy ő viszont nem. Tudomást sem akar venni róla. Nem beszél róla. A kapcsolatunk változatlan napi szinten beszélünk, jön is ahogy tud, . Elvittem ultrahangra is magammal, babamoziba(hátha lesz valami változás Gondoltam) de semmi érdeklődés..Nagyon rossz érzés volt! Neki van egy kisfia, aki 3 éves ő 7 év után sikerült nekik az exfeleségével, anno mesélte, hogy nagy álom volt ő neki, alig várta . Szinte más téma sem volt az egész családban csak az új jövevény. Nagyon várt baba volt, szinte csoda. A mostani helyzetnek az ellentettje. Tavaly szeptemberben vállt el papíron is a feleségétől addig külön éltek. (a papír ügyek akkor lettek hirtelen készen mikor kibukkant hogy létezem az életében, ) különlegesség még a történetben, hogy sokáig én egy titok voltam az életében, és mai napig sem erőltet a családjának beszélni rólam én egy tabu vagyok náluk, (pl a mostani babáról senkinek semmi fogalma). Nem tudom mit kellene tennem. Azt mondja legyek türelemmel, idő kell neki mindent elintézni. Érzem, hogy szeret és én is nagyon szeretem, ahogy még soha senkit nem szerettem életemben, de nem szeretném a gyermekemet ennek az egésznek kitenni, hogy egyszer ráébred, hogy az apukájának ő egy titok. Semmi más. Apa kis hazájában apának nem kettő, hanem egy fia van?!? Várom ,hogy történik valami,és felvállal mindent mindenki előtt.. de mindig kell kicsit több idő .. most már két éve türelmes is vagyok , de már nincsen sok időm nemsokára itt lesz egy okos értelmes emberke, akinek az érzelmi fejlődéséről én tartozom majd felelősséggel.. Szerintetek mit kellene tennem? Már nagyon kétségbe vagyok esve.
2012. ápr. 29. 15:18
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Bántás nélkül írom le a véleményem (valahol az elején volt az az enyém, hogy csak szexre kellesz neki):

most hibásnak gondollak, mert nem voltál elég világos. Ezeket az infókat hamarább kellett volna szerintem leírni és akkor nem kapsz szerintem annyi kommentet, hogy nem fog melletted maradni.

De az információhiány sem jogosít fel természetesen senkit arra, hogy lehülyézzen ismeretlenül.

2012. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

-" szeret, de nem vállal fel. Miért is? Csak a hagyományokért? "

ez az amire még én magam sem tudom a választ teljesen biztosan..

"- akar gyereket, de csak egy év múlva."

igen ez volt az eredeti terv mert még egy évem van az egyetemen Németországban magyarul az utolsó év a pici miatt csúszott legalábbis halasztanom kell, ez volt a terv hogy ahogy befejeztem a sulit intézzük a házassági papírokat aztán baba..

de a mostani helyzet baba van házassági papír sehol (nézz utána hogy ez náluk mit jelent) és ha lesz papír, pl.júniusban érdekes kérdés lesz nekik megválaszolni hogy született egy egészséges babánk egy 3 hónapos házasságból

...


"Ezt te mivel tudod garantálni neki, hogy egy év múlva jön majd?"

semmivel.. nem is volt szó garanciáról :)


"Amúgy meg egy gyermek fogantatásától számítva 3 hónap híján egy év mire világra jön."

tényleg? nagy megállapítás :D, na viccen kívül..

akkor sem fér bele a következő év sajnos :(


-" megkeresett az arab feleség facen?"

bizony meg (és még mekkora pofával :))

" Egy olyan családban",

nem ismered a családját :)

"ahol ennyire tisztelik a hagyományt, tudod te mit szabad egy feleségnek? "

Elég hogy tudom, neki mit szabad :) (elég sok mindent)

"(Nézz utána, akkor majd rájössz mi benne az ellentmondás)"

nem kell utána néznem mert saját bőrömön tapasztalom :D


- "Ami a legdurvább: Miért kellett neki elválni, ha neki megengedett 4 feleség?"

neki megengedett, de a feleségnek nem kell ezt tűrnie , ha egyedüli feleség szeretne lenni akkor az lesz, amennyiben a pasi mégis házasodni akar a felesége bele egyezése nélkül,akkor válnia kell, és ameddig a nő újra nem házasodik a pasinak el kell ugyan úgy tartania :)


(amúgy mára a sivatagi népeken kívül nem igazán jellemző a többnejűség..ahh de az is külön kisregény és hosszú nagyon nagyon )

amúgy nem, nem vagy buta, csak tájékozatlan ebbe a kérdésben, ami nem gond mert mindennap tanulunk.. :) igaz ?


(legjobbat azon kacagtam hogy valaki kiakadt hogy egy arab nő a facen :D... végül is hallottam olyan történetet ahol egy srác az USA-ból elkezdte magyarázni egy magyarnak hogy mit jelent náluk a Coca-kola és a Mcdonalds :) mert ő is úgy képzelte a magyarokat hogy birkát legeltetnek paraszt nadrágban és hogy 500 évet vissza vannak maradva) most veled is kicsit ez történt, de nem is kell tudnod, nem vagy velük semmiféle kapcsolatban.

2012. máj. 1. 21:52
 33/50 A kérdező kommentje:

csak szexre kellek neki? nah! arra befizetek! főleg ahogy most kinézek.. dagi vagyok olyan kis cuki léggömb szerű, pattanásos a fejem, a hajam meg töredezik, a teteje meg szinte állandóan zsíros, nem érzem magam szexistennőnek! Persze mint minden egészséges nő, próbálom kihozni magamból a maximumot!

de ő cuki és mindig mondja hogy az ő szemében én vagyok a leggyönyörűbb. Amúgy a szexuális életünk tökéletes, de ez sokban függ a szerelemtől is ám, ha szexpartnert akarna, találna minden ujjára jobbnál jobbat 1000 X szebbet szexisebbet mint én.. de ő velem van, mert engem szeret,és ezt amúgy is érzi az ember!

pl. a múltkori kommentek nagyon rossz érzést hoztak ki belőlem, és hallotta a hangomon hogy valami nem ok, 3 hét múlva volt megbeszélve hogy jön legközelebb, de érezte hogy mélypontok vagyok,így mondta pénteken jön hozzám... persze biztos utazik 12 órát 5000 km-et egy gyors menetért :) tyű nagyon komoly lehetek az ágyban!!!:)

mondom szeret! és én is őt ! csak a babáról nem beszél..látja hogy nő a poci, amit megjegyez hogy óó nőtt a poci..és ennyi .. ezt nem értem..

2012. máj. 2. 02:02
 34/50 anonim ***** válasza:
77%
Ugye azt azért tudod,hogy az arab (török és egyéb muzulmán) férfiak az elején fűt-fát ígérnek,és csak akkor mutatják ki a foguk fehérjét,ha már nem tudsz menekülni?Magához édesget minden félével,aztán amint kiteszed a lábad,már le is mondhatsz a gyermekedről és a szabad életedről.Ne legyél naív!!!
2012. máj. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Szerinted neki és egy tradiciókat tartó családnak mit jelent egy fattyú születése??(fattyú:házasságon kívül született gyermek) örülhetsz ha valaha felvállalja.
2012. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

"Ugye azt azért tudod,hogy az arab (török és egyéb muzulmán) férfiak az elején fűt-fát ígérnek,és csak akkor mutatják ki a foguk fehérjét,ha már nem tudsz menekülni?Magához édesget minden félével,aztán amint kiteszed a lábad,már le is mondhatsz a gyermekedről és a szabad életedről.Ne legyél naív!!!"


Erről tényleg nem kérdeztem senkinek a véleményét..

Valószínűleg sok muzulmánt ismersz, valószínűleg napi kapcsolatban vagy velük.. ja.. vagy mégsem? vagy ezt mind tudod, a médiából ó vagy az amerikaiak által felfújt könyvekből, kisregényekből éééértem :) :D .. Ezen már túl vagyok köszi..

Egy magyar pasi az sosem mutatja ki a foga fehérjét? egy magyarról vagy oroszról vagy mit tudom én indiairól nem lehet rosszat írni??

rosszat mondani? és ezt egy jó menő kiadónál végig futtatni ! Dehogynem!

ja de az arabokat jobban futtatják, róluk többet mondanak aha.. tiszta.. kösz hogy féltesz, kösz a jó tanácsot...

De nem szükséges.

Ő mindent amit eddig ígért meg is tartott, sosem ígért olyat amit nem!

Nem véletlenül nem akart eddig oda vinni, mert mondta, az a világ nem nekem való. Ezt ő mondta így! de neki ott van a cége a kisfia ott van mindene, nem fog tudni eljönni onnan,mert ez nem olyan egyszerű. Nem rejt véka alá semmit, mondta ha oda költözöm, a lakásunkban abban leszek amiben akarok, ha akarok meztelenül leszek, de az utcán kötelező mindenkinek a csador használata, ahogy ő sem öltözhet úgy , mint mikor Európában van.

Vannak szokás normák, amiket tiszteletben kell tartani.

pl. nők férfiak társaságban nem tartózkodnak egy helyen,

Persze ezek mind az európaiaknak .. váóóó de miért?

Ne ints óva, mert én szeretnék ,kimenni hozzá, és szeretnék egy családban élni, ahol a kisfiam az apukájával lehet meg a bátyjával.. ebben mi olyan nagyon rossz?? Miért akarná elvenni a gyerekemet? miért akarná elszakítani a gyerektől az anyját? ez sehogy nem illik a össze! Most intézzük a házassági papírokat, egy boldog pár vagyunk.. nem nem vagyok naív.. hidd el a gyermekemnek

ott sokkal több esélye van mint pl. Magyarországon!

Szaudy 1 órányi repülő út Dubaitól, a legjobb iskolák , egyetemek , képzések találhatók ott, sokkal képzettebbek (a nők is) mint a magyarok. Pl a párom családjában mindenki egytől egyig doktorált.. és átlagosan 3 nyelvet beszélnek..

az én gyerekem alapból4 nyelvet fog beszélni. magyar-arab- angol a közös nyelv amin beszélünk- és plusz 1 amit taníttatunk neki..

miért kell rögtön pesszimistának lenni? Ezzel az erővel ne házasodj, mert elváltok, és akkor a gyereket erőszakkal elveszi az egyik szülő na a másiknak meg rohadtul gyerektartást kell fizetnie!!! Mert ez olyan ritka?? nem ez minden napos dolog, csak erről senki nem ír könyvet , és senki nem adja ki, mert rohadt uncsi, mert ugye a csapból is ez folyik az európaiaknál :)

akkor?

tudod , van egy nagyon fontos dolog amit ez alatt a 2 év alatt tanultam: lehetsz a világ legrosszabb helyén egy szemétdombon, semmi probléma még élvezheted is, ha olyannal vagy akit szeretsz,

lehetsz a legszebb helyen egy gyémánt palotában, ha egyedül vagy a szeretted nélkül..semmit nem ér!!

2012. máj. 2. 21:43
 37/50 A kérdező kommentje:

"Szerinted neki és egy tradiciókat tartó családnak mit jelent egy fattyú születése??(fattyú:házasságon kívül született gyermek) örülhetsz ha valaha felvállalja."


Igen tudom mit jelent, ezért van most minden a feje tetején, és igen ez nem egyszerű egyikünknek sem.

Amúgy nem annyira baj hogy eltérítetek a témától mert én magam válaszolom a saját kérdéseimet, és kicsit átgondolva jobban megértem a párom viselkedését is!

ami gáz, hogy neki otthon el kell intéznie, hogy a papírok úgy legyenek meg, hogy a picit elfogadják nagyon nehéz dolog! nem mindennapos!sok stressz

és kitartás kell hozzá, és csak miután megvannak a papírok akkor fog tudni bemutatni a családjának mint feleség. Addig nem, mert sosem egyeznének bele, de kész tények ellen ők sem tudnak mit tenni.

remélem élvezted mikor leírtad a fattyú szót.. :) szinte érzem a rosszindulatod bűzét :)

de én boldog vagyok hogy életet adok a kis "fattyamnak", és ő is boldog lesz! veled ellentétben..mert te egy megkeseredett , savanyú ember vagy akinek örömet okoz ha egy kismamát felzaklathat a szavaival.. de nem jött össze... Nem érdekelnek az emberek, akik arc nélkül ugatnak (feleslegesen hülyeségeket beszélnek)

2012. máj. 2. 22:28
 38/50 anonim ***** válasza:
50%

Édeském, ha nem vagyok túl indiszkrét, hány éves vagy?

Ennyire nem lehetsz naiv.


Ha pedig mindent ilyen szépen kimagyarázol, minden választ ilyen gyönyörűen kommentelsz, akkor miért írtad ki a kérdést?


Ezelőtt pár nappal kétségbe voltál esve, most meg véded a párodat úton-útfélen. Ha neked ez így jó, a kommentjeid legalábbis ezt sugallják, akkor védjed, éljed a boldog életedet, azt, amiben mindennel elhalmoz, stb.

2012. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Édeském, ha nem vagyok túl indiszkrét, hány éves vagy?

Ennyire nem lehetsz naiv.


Ha pedig mindent ilyen szépen kimagyarázol, minden választ ilyen gyönyörűen kommentelsz, akkor miért írtad ki a kérdést?


Ezelőtt pár nappal kétségbe voltál esve, most meg véded a párodat úton-útfélen. Ha neked ez így jó, a kommentjeid legalábbis ezt sugallják, akkor védjed, éljed a boldog életedet, azt, amiben mindennel elhalmoz, stb.


A probléma hogy anno a kérdésemben is leírtam hogy szeretjük egymást.. onnantól kezdve legtöbben tanyasi

módon elkezdtek kioktatni (persze zéro tudással) senki nem válaszolt eddig a kérdésemre.. Már az elején leírtam hogy minden ugyan olyan mint volt az elején, ami zavar, hogy úgy tesz mintha nem is lennék állapotos.. erre a sok okos elkezdte mondani a muzulmán szokásokat, meg ha kimegyek elveszítem a gyerekem.. pff a probléma hogy igen kérdeztem, és senki nem válaszolt ellenben oktatás volt,persze voltam hülye meg egyfolytában naiv meg zavarodott, de mindenki csak engem faggat pl te is hogy hány éves vagyok .. ez mi? kinek mi köze ehhez? Mi köze a témához???

Mi köze az én kérdésemhez? Ki a kérdező?

2012. máj. 2. 23:26
 40/50 A kérdező kommentje:

Szerintem én akkor itt meg is köszönöm, a sok hasznos választ..

Nem lettem igaz okosabb,

Lényeg a lényeg most koncentrálok a babámra, a kérdésemre meg úgy tűnik,csak az idő fog választ adni

minden jót!

2012. máj. 2. 23:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!