Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Béranyaság. Elítéled vagy...

Béranyaság. Elítéled vagy megérted? Esetleg is-is?

Figyelt kérdés

Én abból a szempontból megértem hogy ha egy párnak nem lehet valamiért gyereke, akkor béranyával kihordatja a közös babájukat.

De a másik oldalról nem tudom milyen érzés lehet egy olyan babát elengedni akit én szültem meg és 9 hónapig bennem fejlődött. Sőt nem is tudnám megtenni szerintem.

Ti hogy vagytok ezzel?


2012. ápr. 28. 20:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem, én sem ítélem el őket, sőt! :) Kár hogy itthon nem legális (legalábbis úgy tudom) mert így sokkal könnyebb lenne a gyermektelen pároknak.
2012. ápr. 29. 11:52
 12/21 anonim ***** válasza:
31%
akkor leszek kivétel: én mélyen elítélem. több okból is. nem vagyunk tenyészállatok... bocsi
2012. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból... milyen okok miatt ítéled el? Egy tenyészállattól nem kérdezik meg, hogy szeretne-e tenyészállat lenni, vagy sem, egy béranya viszont maga dönti el, hogy azzá válik. Biztos van jobb okod is, de azért a tenyészállat hasonlítása a béranyához, az felettébb nem helytálló. Szerintem....

A beteg babához pedig annyi hozzáfűznivalóm van, hogy én is ilyenre gondoltam, mikor azt írtam, hogy én vállalnám, de jobban félteném a "más" babáját a pocakomban. Mi van, ha valami baja lesz? Persze nyilván nem én hozom meg a döntést, mert nem én fogom nevelni, de ha el kéne vetetni, akkor az jobban megviselne lelkileg, mintha oda kéne adnom szülés után a szüleinek. Nyilván ahol ez működik, ott mindenre van már gyakorlat, de én alapból azt hiszem szívesen vállalnám.

2012. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%

ez tévhit, hogy ma a béranyaság szívességi alapon megy. üzlet, semmi más. a harmadik világ kizsákmányolásának újabb formája. undorító dolog.

más: az én világnézetemben ez a dolog egy amolyan szent-és-sérthetetlen valami, minden porcikám tiltakozik még az ötlet ellen is. mondjuk én általában így vagyok a természetellenes dolgokkal. idegen emberek petesejtje és spermája fejlődjön az én méhemben az ő gyerekükké? csak azért, mert képes rá a tudomány, még nem biztos, hogy istent kéne játszani. apropó, isten: el tudom képzelni, hogy valaki vallási okból ítélje el a béranyaságot.

ha nem lehetne gyerekem, akkor sem hordatnám ki egy másik nővel, eszembe se jutna. vannak dolgok, amiket el kell fogadni. ráadásul aki nem tudja kihordani a saját gyerekét, még mindig dönthetne úgy, hogy oké, akkor fogadjunk örökbe egy babát, de nem, neki "saját" kell, akit más hordott ki. miért? "nekem ez jár?" "velem ilyen nem történhet?" "van rá elég pénzem!" "bajlódjon a fene a terhességgel meg a szüléssel!" "jobban fogom szeretni, mint ha csak örökbe fogadtam volna!" - vagy, ha ezek nem, akkor ugyan mi visz rá egy párt arra, hogy így döntsön? le se merem írni, mit gondolok az ilyen emberről...

2012. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 B.Kiki válasza:
0%
Szerintem is szép dolog,de megvetem mivel sok béranya csak a pénzért vállalja....ez nem szép dolog,mások nyomorából hasznot húzni.Szerintem az is megoldás lehetne,ha az állam nem lenne ennyire szigorú,és nem olyan hosszadalmas,nehézkes lenne az örökbe fogadás.Na és persze a sok kismama akik a nem kívánt babákat inkubátorokba helyeznék el,minthogy azokat a dolgokat teszik amiket..ezt inkább nem írnám,mert belegondolni is szörnyű :( röviden jó dolog lenne,ha emberségesen,nem boltszerű űzérkedésként menne.
2012. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

Én ezt a lepontozásos mániát sajnálom.

A kérdés úgy szólt, hogy elítéli e vagy sem? Ha valaki ellenkezni mer a többséggel, azonnal pirosat nyom rá a közvélemény, pedig joga van a saját véleményhez.


Én semleges vagyok. Nem tudom, hogy ki tudnám e hordani a más sejtjéből származó babát, nem tudom, hogy oda tudnám e adni, semmit sem tudok.

A béranyaság nem örökbefogadás, mert sajnos elég sokan ezt hiszik. Itt más genetikai kód csücsül bennem, vagy esetleg saját petesejt, de az apa hímivarsejtje, akihez viszont semmi közöm, hisz nem az én párom.


Így belegondolva nem tudnám vállalni. Attól szülök, akit szeretek. Az én vérem. De nem hiszem, hogy elítélnék mást, mert másként áll a dologhoz és valószínűleg megértem, hisz nem mindenki képes idegen gyereket örökbe fogadni, vannak akiknek kell a saját dns tudata.

2012. máj. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%

[link]


Egyébként én is úgy tudom, hogy Magyarországon nem megengedett, sőt tilos. Petesejtet lehet adományozni, de kihordani más babáját nem lehet, a magyar jog szerint az az anya aki megszüli a gyermeket ("az anya személye mindig biztos = "mater semper certa est")


Tehát el lehet elmélkedni a kérdésről, de gyakorlati jelentősége nincs, mert nálunk ilyen NINCS! ...és kétlem, hogy feketén meg lehetni egy ilyet csinálni. Eleve lombikkal kellene beültetni egy béranyának, ez már önmagában elég fura lenne feketén. Aztán a szülés, anyakönyvezés, védőnő... KIZÁRT!

2012. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó vagyok, még annyit, hogy én nem ítélem el, előfordulhat, hogy valaki képtelen a babát kihordani, számtalanszor elvetél, de esetleg valaki más ki tudja hordani az ő petesejtjével és a férje hímivarsejtjével megfogantatott embriót. Ettől független annak örülök, hogy Mo-n nem lehet ilyet csinálni, én is természetellenesnek érzem.
2012. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Megis mit gondoltok egy ilyen emberről? Kívánom,hogy sosem eld át azt,hogy mindennel jobban vágysz egy babára,aki értelmet ad az életednek,de nem jön! Mit csináljon az a pár,akik mar mindent megtettek,akar több évnyi próbálkozás,inszemek,lombikok,kivizsgalasok,és megis sikertelen. Örökbefogadás? 1. Több év mire valamit is elersz ebben az ügyben,ha egyáltalán jutsz egyről a kettőre, 2. Nagyon ritka aki pici babát kap,arra nagyon nagyon sokat kell várni,nagyobb gyereket mar nem akarnak örökbefogadni,mert ki tudja hogy élt..azt mar nem lehet sajnos kinevelni belőle. Ha valaki úgy dönt,és az adott országban engedélyezik is,hogy ezzel az eljárással sikerülni csak egy kisbaba,akiért mindenüket odaadnak,mert mar úgy vágynak rá,hat miért ne? Én sem tudnék béranya lenni,de ha valaki kepes erre,akkor miért ne? Kik vagyunk mi,hogy eliteljunk bárkit is,akárhogyan is cselekszik? Ha ennyire a vallást,és a hit erejét,sőt Istent hozod fel Kedves! Akkor NE ÍTÉLJ, HOGY NE ÍTÉLTESS!!! Előbb jard végig az útját annak a bizonyos embernek,aki így dönt és csak utana hord le ilyen undoritoan,ahogy tetted! Senki nem kert rá,hogy béranya legyél,eliteled,rendben. De ilyet írni,hogy le sem tudod írni,mit gondolsz ilyen emberről?! 16:24es válaszolonak szólt,amit írtam!
2012. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen lennék béranya. Tudom milyen ajándék egy gyermek (három éves a kicsim) és nekem kifejezetten fájó a tudat, hogy van akinek nem lehet. Ráadásul imádtam terhes lenni! Irigylem az elefántokat. Ők sokáig várandósak.
2013. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!