Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítéled azokat akik nem...

Elítéled azokat akik nem kérik a Down szűrést akkor sem, ha indokolt?

Figyelt kérdés

Érvek pro-kontra.

1. Ez egy élet, akkor is ha beteg. Láttam már down gyerekeket, és felnőtteket, és ha kiderülne a pocakban, hogy downos akkor is megtartanám.

2. Nem tartanám meg, beteg, el kell vetetni. Az az élet nem teljes amit élni tud, és halálom után ki gondozná?


2012. ápr. 4. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
igen
2012. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem ítélem el. Nyilván okkal nem kéri ha nem kéri.
2012. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem egyáltalán nem.


Èn annak idején nem akartam csináltatni, mert nem lennék képes elvetetni.

De párom viszont akarta tudni, és ö nem szeretett volna beteg gyereket. ìgy megegyeztünk, hogy megcsináltattjuk a tesztet, aztán majd meglátjuk mi lesz. habár jók lettek az eredmények, lányom is "tökéletes" lett.


másodiknál már azért csináltatttam meg mert egy egészséges mellett nem tudom hogy lett volna eröm egy beteg gyerekhez, de egyenlöre jók lettek a eredmények.


DE a down kór és ez a pár betegség amit szürnek csak egy dolog. A beteg gyerekek többség a terhesség során sérül, vagy nagyon sok a szülés alatt, oxégén hiány stb...

2012. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

". Nem tartanám meg, beteg, el kell vetetni. Az az élet nem teljes amit élni tud, és halálom után ki gondozná?"


Van egy nagyon jó módú ismerősünk, Down-kóros a lányuk, 44 évesen kb. egy 5 éves agyi szintjén vegetál. A tizentötmillás lakásukat kellett az alapítványra hagyniuk, hogy a lánynak adjanak egy szobát, és gondozzák élete végéig. Most is bentlakásos, havi 150 az ellátási díj.

2012. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Bár én szerintem nem tartanám meg, ha beteg lenne (elsőnek még biztos, hogy megtartottam volna, de 3.-nak már nem)

Viszont, hogy elítéljem azokat akik nem kérik a szűrést?? Nem, semmiképpen sem, nem vagy én Isten, hogy ítélkezzem felettük. Ha valaki vállalja akkor az az ő személyes dolga, az ő személyes küzdelme lesz.

Ha megtartja és intézetbe adja az más tészta, de elítélni azt sem ítélem el. Nem tudhatom milyen ez a helyzet amíg nem voltam benne (így nagyon remélem soha nem is fogom megtudni)


Kötekedés nélkül kérdezem, hogy mi a célod ezzel? Vitát szítani vagy esetleg hasonló cipőben jársz :(

2012. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Kerria ***** válasza:
65%

Nem ítélem el, mindenkinek a saját döntése.


Nekem nem volt indokolt, de kértem! Ha beteg lett volna, akkor nem akartam volna megtartani. Nemcsak mert megnehezíti az életet, legfőképp azért mert ki viseli gondját, ha valami történik velem/velünk....

2012. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem ítélkezek senki felett. És másnak sem kéne...Főleg nem ismeretlenek felett.

Én nem tartanám meg, ha biztosra tudnám, hogy beteg, de szép dolognak tartom aki ennek ellenére vállalja a babát és élete végéig kitart mellette.

2012. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Én nem voltam semmilyen genetikai szűrésen, sem kombinált, sem integrált teszten, AFP-n sem. Angliában, ahol teherbe estem, nincs AFP vizsgálat, amúgy semmi értelme.

4-es tesztet terveztünk, azt a 18-19. héten csinálták volna. Az én várva-várt Kicsi Babám addigra viszont olyan egyértelmű, rendszeres jeleket adott magáról, annyira az én Kisbabám volt már, hogy lefújtam az egész ceremóniát. Be kellett volna utaznunk Londonba, sok pénz, várakozás számomra teljesen fölöslegesen, mert bármilyen eredményt közöltek volna, nem tudtam volna eldobni a Babámat.

Viszont ... Nagyon közeli Down-os rokonom van, imádom, imádjuk. Már csak Miatta sem lett volna értelme a szűrésnek.

A válaszom pedig: Nem, egyértelműen nem ítélem el, aki nem kéri a Down-szűrést, azt sem, aki kéri, azt viszont igen, aki megszüli és magára hagyja a sérült gyereket.

2012. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szó sincs vita szításáról, Isten ments!

Hogy hasolnó cipőben járok-e? Korom meg van ahhoz, hogy javasolják. Viszont eddig hétszer voltam terhes, és egy szem egészséges fiam van. Belepusztulnék ha még egy veszteségem lenne.

Ezért is vergődöm a kérdésen, mivel beszélgettem már erről a témáról egy ismerőssel, és igen csak megkaptam a magamét, hogy miért gondolom egy életnek a selejtet........hát ezért tettem fel a kérdést.

2012. ápr. 4. 12:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Én nem erről az oldalról közelíteném meg a dolgokat (mint elítélés).

Én a Te helyzetedben, ha a 12. heti uh indokolná, akkor biztosan elmennék szűrésre. Csak a korom miatt nem hiszem.

2012. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!