Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Béranyaság, mit tudsz róla?

Béranyaság, mit tudsz róla?

Figyelt kérdés
Hallottam számomra furcsa dolgokat, nektek van valami információtok erről ma magyarországon, hogy működik a béranyaság? Érdekel,mert én nem tudnám elképzelni, hogy a bennem fejlődő kis életet megszülőm és oda adom valakinek és ami meghökkentő hogy pénzért. Ma hallottam, hogy több millió forintot fizetnek azért hogy kihord más gyerekét, de persze ez nem olyan mint az örökbefogadás, mert nem tarthatod a kapcsolatot majd a gyerekkel. Vannak nők akik a pénz miatt vállalják. De ez nem illegális? Állítólag egy egészséges újszülött akiről lemondanak, vagy úgy találják több akár 10 millió forintot ér. Mi a véleményed erről?
2011. aug. 29. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon illegális. Ukrajnában,ha jól tudom nem!

Igazából én nem tartom rossz dolognak. Ha valakinek van rá pénze, csak fizikálisan nem képes kihordani a babát, akkor miért ne? Számomra nem több,nem kevesebb,mint az örökbefogadás. Csak ez kicsivel gyorsabb eljárás.

Ha a szülő nő minden további nélkül le tud róla mondani,akkor menjen bele.

2011. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs hivatalos béranyaság. Persze olyan lehet, hogy vkik papír nélkül megegyeznek, de ez rettenetesen kockázatos, mert ha vmeliyk fél "meggondolja" magát, és kiderül, az kemény büntetéseket von maga után.

Olyanról hallottam, azt lehet, hogy vki a testvérétől vagy a rokonától kap petesejtet a megtermékenyítéshez, lombik -módszerrel. De azt is csak akkor végzik el, ha 100% hogy máshogy nem lehet.

2011. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem lennék béranya, mert nem tudnám odaadni a babát senkinek.

DE ha nincs más lehetőség, és csak így lehetne gyermekem, akkor örülnék, ha lenne olyan nő, aki - pénzért - vállalja ezt.

Nálunk sajnos ez legális.

Akinek sehogy sem jön össze a baba, annak sokat ér egy kisbaba, és igenis képes érte fizetni, akár illegális, akár nem.

Az más kérdés, hogy én nem tudnám ezt vállalni, de nem ítélem el. Főleg nem azt, aki utolsó lehetőségként "felbérel" erre valakit, hogy a várva várt bébi megérkezhessen.

2011. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ukrajnában simán megy, sajátként anyakönyvezik, bár olvastam már történetet, ahol nem engedték ki a babákat az országból. de ott vannak erre klinikák.

ha neten rákeresel vannak történetek hazai szülőktől, akiknek így lett gyereke.

idehaza sem illegális, csak fizetni érte és idehaza orvos nem végezhet el ilyen célból inszeminácót. de pl ha külföldön történik a megtermékenyítés és fizetés, akkor itthon nem büntethető egyik fél sem. szülés után pedig örökbe kell fogadni a babát.

2011. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja én sem ítélem el, egyszerűen csak ledöbbent. én sem tudnék lemondani a gyerekről, akkor sem ha nem az enyém (beületett petesejt) mert bennem növekedett és szerintem az anyai ösztönt nem lehet kiiktatni. nincs az a pénz, hogy megtegyem. persze nagyon becsülöm azt a nőt aki annyira önzetlen hogy oda adja a testét, hogy másoknak segítsen akinek máshogy nem lehetne gyereke, az örökbefogadás meg akár évekig is eltarthat, a béranyaság kicsit gyorsabban megy végbe, bár ez a fizetős része kicsit etikátlan.
2011. aug. 29. 10:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért ezt ők sem puszta önzetlenségből csinálják... Úgy tudom, ahol szabad, ott is csak olyan nő lehet béranya, aki már szült korábban. Nem kevés pénzt kapnak érte, amit - legalábbis elvileg, de szerintem általában gyakorlatilag is - a saját gyerekük jövőjének a megalapozására fordítanak.

Ha nekik ez így megéri, ám tegyék. Végülis mindenki jól jár. Bár nehezen tudom elképzelni, hogy a szülőanya nem rokkan bele egy kicsit lelkileg...

2011. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Én nem tudnék béranya lenni, az tuti. Hogy adod oda a gyereket? Szívtelenség. Itthon én is úgy tudom, hogy nem lehet.
2011. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!