Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Béranyaság? Elítéled?

Béranyaság? Elítéled?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket Sarah Jessica Parkerről aki béranyát fogadott. A cikk alatt olyan kommenteket találtam amik megleptek.

Én úgy tudtam hogy Magyarországon ez nem lehetséges de külföldön igen aztán valami bonyolult módon ki lehet játszani az illetékeseket. te elítéled azokat akik béranyát fogadnak? És akik örökbefogadnak?


2009. jún. 26. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
El nem ítélem se a béranyát, se azt aki fogadja, de én soha nem tudnám örökbe adni azt a gyereket, akit én hordtam 9 hónapig, bennem élt és mozgott, és aztán én szültem meg. El tudom fogadni, hogy valaki megteszi, de megérteni nem tudom.
2009. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak. Biztos megvan mindennek az oka, lehet, h nem kell első nekifutásból elítélni, mert nem ismerjük a helyzetet. Nyilván én sem fogom megérteni őket, de elítélni se.

Borzalmasan csúnyát fogok írni, de ez az igazság: inkább csere-berélgesség a gyerekeket azok akik ezt szeretnék, minthogy kilökjék a kis ártatlanokat az utcára, vagy wc-be dobják, vagy a legrosszabb esetben, h megöljék.

2009. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen én se tudnám senkinek odaadni emiatt a gyereket,nem lennék béranya,de nem itélem el,hisz nem tudni hogy az a nő miért nem tudja kihordani a terhességet(más ha nem akarja-félti az alakját-azokat elitélem)

Ilyen esetben inkább örökbefogadnék,bár van aki ragaszkodik ahhoz hogy a "sajátját" nevelje fel,ne egy idegen kisgyereket.

2009. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el. Nem is ismerem azt a nőt, viszont egy életet hozott létre egy olyan párnak, akinek valószínűleg nem lehetett természetes úton már. Ez inkább szép dolog. Nem is az abortusz...nem?
2009. jún. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez már a beteges gyerekakarás kategóriába tartozik, abszolút a természet ellen dolgozás. Én valamilyen szinten szeretném azt hinni, hogy a természet tudja, mi a jó neki, igy ahol annyira nem jön össze a baba, hogy béranyát kell fogadni, ott én nem hiszem, hogy véletlen nem jön össze. Ez nem vallási kérdés, egyszerűen engem az nyugtat meg, hogy elhiszem, hogy vannak nem véletlen dolgok. Igy a béranyaság szerintem egy nagyon erőszakos beavatkozás, és az a pici minden esetben el van szakitva az igazi anyukájától, mert kit érdekel a genetika, ha annak a nőnek a szivét, gyomorműködését, levegővételét hallgatja percről percre, az ő hangját szokja meg, és igy tovább. Szóval az én szememben ez a hihetetlen önző emberek hobbija, ahelyett, hogy örökbe fogadnának pár arra tényleg rászoruló, nagyon is szeretni való gyereket!!
2009. jún. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélek el senkit, nincs hozzá jogom, főleg, hogy én könnyen babás lettem, tehát nem éltem át, nem ismerem a gyermekért hiába fohászkodó párok gyötrelmeit. El tudom képzelni, hogy vannak, akiknek még ez is elfogadható megoldás, csak hogy gyermekük lehessenn.

Én magam elképzelhetetlennek tartom, hogy képes legyek béranyaságra, azt a gyereket, aki az én pocakomban növögetett, én szültem, semmilyen körülmények között nem tudnám másnak odaadni. De ez én vagyok. Elfogadom, ha más mésképpen gondolkodik.

Az örökbefogadásról meg az a véleményem, hogy nagyon is szép dolog. Azok a gyerekek, akik intézetben nőnek fel, akiket az igazi szüleik eldobnak, nem tehetnek semmiről! Ők éppúgy megérdemlik, hogy valaki szeresse őket, csak nem kapják ezt meg a természetes szüleiktől. Azt gondolom, néha a gólya is csak eltéved, rossz címre szállítja a kisbabát, aki aztán örökbefogadó szüleinél lel szerető otthonra. Ott, ahová igazából szánták őt, csak rossz volt a gólya térképe, vagy nem volt GPS-e.:-)

2009. jún. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a válaszokat és jó hogy még vannak ilyen emberek!
2009. jún. 27. 08:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Kicsit késve,de én is válaszolnék:

Lehet,hogy hihetetlen,de én már gondoltam rá,hogy segítenék ilyen módon az egyik munkatársamnak,aki a legjobb barátnőm is egyben.Sajnos olyan összetett problémája van,és gyógyszereket szed,hogy természetes úton nem lehet babájuk,de még beültetéssel sem-szerintem.

beszéltünk már róla a férjemmel,hogy esetleg fel lehetne nekik ajánlani ,hogy "örökbe fogadnák-e" a babát,akit ugyan mi hoznánk össze,de nekik!!!!

Tudom kicsit furán hangzik,és leírni is furcsa,de szerintem ha az elejétől arra hangolnám magam,hogy ez a baba XY-néké lesz,akkor el tudnék tőle válni.Persze ilyen esetben a barátnőm jönne velem szülni,és neki adnák oda a babát.

2009. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem vagy elkésve! Bárki bármikor írhat!

Ez nagyon szép lenne tőled ha megtennéd!

2009. jún. 27. 18:38
 10/15 anonim ***** válasza:

18:08-as vagyok!

Szerintem is szép gesztus lenne,mert nagyon-nagyon vágynak babára.De nem tudom,hogyan reagálna a család,ha kiderülne.Sokszor gondolok erre ,és ami még meglepőbb,a férjem is benne lenne,egy kikötéssel:

először magunknak szülök még egyet.De lehet mire eljönne az idő,addigra meggondolnám magam.

meg ,hogyan lehetne megkérdezni?Nem vennék tolakodásnak???

2009. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!