Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Béranyaság? Elítéled?

Béranyaság? Elítéled?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket Sarah Jessica Parkerről aki béranyát fogadott. A cikk alatt olyan kommenteket találtam amik megleptek.

Én úgy tudtam hogy Magyarországon ez nem lehetséges de külföldön igen aztán valami bonyolult módon ki lehet játszani az illetékeseket. te elítéled azokat akik béranyát fogadnak? És akik örökbefogadnak?


2009. jún. 26. 22:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát kérdezgethetnéd őket hogy mit gondolnak erről aztán ha úgy látod benne lennének akkor rákérdezhetsz!
2009. jún. 27. 19:09
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem ítélem el. Én is megtennem, ha egy nagyon jó barátnőm vagy közeli családtagom megkérne rá és tudom, hogy más esélye nincs babára.

De lehet én nem ismerem jól a fogalmat, a béranyaság azt jelenti, hogy veszikegy férfi spermáját és egy nő petéjét és egy harmadik nőbe ültetik?Tehát nem úgy van, hogy férfi meg nő összehozza és odaadja egy harmadiknak a saját vérét?Mert a 18:08 as válaszából ezt vettem ki.

Ami ettől függetlenül dicsérendő, de ilyen formában nem tudnám megtenni, hogy a párom és az én saját babámat adom oda valaki másnak. De azt, hogy egy másik pár embrióját beültetik a méhembe és kihordom, az oké.Úgy le tudnék róla mondani, hisz attól, hogy bennem élt, nem az én kicsikém.

Vagy te is így gondoltad, hgy segítesz a barátnődnek csak én értem félre?Mert így sztem kivitelezhető, és egy nagyo nszép emberi gesztus.

2009. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

18:08-as vagyok!

én úgy értettem,hogy a sajátunkat adnánk,ha nekünk már meglenne a kellő létszám.:):):)

Valahogy én úgy vagyok vele,hogy nem tudnám végig csinálni azt a tortúrát,ami a mesterséges beültetéssel együtt jár.talán azért,mert már van saját babánk,természetes úton.Persze nem ítélem el a beavatkozásokat sem,csak nem érezném elég erősnek magamat,hogy végig csináljam.

Ha ebben az esetben kellene nekik a babánk,akit nekik hoznánk össze,az számomra is megtisztelő lenne,ők pedig hozzájutnának egy csecsemőhöz,és nem kéne évekig várniuk.

Ez az én véleményem,hogy,ha ráhangolnám magam,és naponta elmondanám a bennem lakónak is,hogy ő nem az én babám,akkor a végén happy end lenne!!!

2009. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kérdeztem, hogy hogy értetted a dolgot.

Hát...őszintén be kell vallanom, még életemben nem hallottam ilyet és nem ismerek embert, aki képes lenne erre. Ha ezt te valóban megcsinálnád, megtennéd a legtiszteletreméltóbb szívességet ami létezhet.

Tényleg le a kalappal, csodálatra méltó ember vagy, hogy ilyet képes lennél megtenni. Én biztosan nem tudnék lemondani egy babáról,aki enyém és azé, akit a legjobban szeretek a világon.Minden elismerésem, ez egy gyönyörű emberi tett.

2009. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha mindenki ilyen liberális, akkor miért nem lehet az országban béranyát felkérni hivatalosan is?
2010. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!