Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Béranyaság. Elítéled vagy...

Béranyaság. Elítéled vagy megérted? Esetleg is-is?

Figyelt kérdés

Én abból a szempontból megértem hogy ha egy párnak nem lehet valamiért gyereke, akkor béranyával kihordatja a közös babájukat.

De a másik oldalról nem tudom milyen érzés lehet egy olyan babát elengedni akit én szültem meg és 9 hónapig bennem fejlődött. Sőt nem is tudnám megtenni szerintem.

Ti hogy vagytok ezzel?


2012. ápr. 28. 20:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Én támogatnám,hiszen jelentősen olcsóbb mint a lombik program.Bár én szültem,de nem lennék béranya. 1 ok miatt.A szülési fájdalom miatt.Jobban félek magától a fájdalomtól,mint attól,hogy ragaszkodnék a babához.
2012. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudnám vállalni (lelkileg és testileg sem), viszont nem ítélem el. Becsülném azt, aki képes lenne kihordani és megszülni más babáját, és a párnak végre lehetne gyermeke.
2012. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép dolog, ha valaki végig tudja csinálni. Én elég érzelgős vagyok, nekem nem menne. Túlságosan "hozzám nőne" a baba.
2012. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én imádok terhes lenni. :) Másodjára vagyok kismama. Sajnos az anyagi lehetőségeink jelenleg nem engedik, hogy 3. babát is vállaljunk. :( Ha lenne olyan ismerősöm, rokonom, akiknek csak így lehetne babája, én bevállalnám, hogy kihordom nekik. Szerintem, ha eleve úgy áll hozzá valaki, hogy nem az ő babája fejlődik odabent, úgy könnyebb elengedni. Hiszen ez nem olyan, hogy terhes lettem véletlenül, vagy valami közbejött és úgy kell odaadni másnak. Nyilván utána másabb lenne egy ilyen kisbabának a közelében maradni, hiszen mindig is kicsit az enyém is maradna. De bennem az merült fel, hogy talán jobban aggódnék miatta, míg a pocimban van, hogy nehogy valami baja legyen, hiszen ő nem az enyém, más szeme fényére vigyázok. Szerintem ez eleve "fejben dől el", hogy az elejétől hogy gondol rá az ember. De ha úgy hozná az élet, én szívesen vállalnám más boldogságáért. :)
2012. ápr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó! Ez gyönyörű dolog Tőled! :)

Nagyon jó ember lehetsz! :) Gratulálok ehhez, sok boldogságot az életben! :)

Kedves Kérdező!

Én egyáltalán nem itélem el! Ha valaki képes ezt végigcsinálni másért, akkor azt csak becsülni és tisztelni tudom! Ha valakinek nem lehet saját kisbabája, akkor ez egy nagyon jó megoldás! :)

2012. ápr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem semleges ez az egész. Igazából egy fontos kérdés viszont felmerül ezzel kapcsolatban: olyankor mi van, ha beteg lesz a gyerek (akár egy születéskori oxigénhiányos állapot, akár valami genetikai probléma okoz károsodást)? Olyankor mi történik, ha a vér szerinti szülőknek nem kell (mert mondjuk beteg gyerek nem kell nekik) és a béranyának sem?
2012. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ilyen szempontból "mindegy", hogy kinek nem kell a baba. Ha a vér szerinti szülő képes róla lemondani, akkor képes lenne akkor is ha ő maga szülné. Ha valakiben ennyi érzés nincs, akkor nem oszt, nem szoroz, hogy béranya hordta-e ki vagy sem. A béranya pedig a szülésért már nem felelős, ha ott sajnos történik valami, akkor az bármikor, bárhol megtörténhet, nem kell hozzá béranyának lenni. Sajnos bármikor előfordulhat a baj. A béranya azért felelős, hogy a terhesség alatt ne mérgezze magát és a babát.
2012. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem elítélendő, hiszen gondoljunk csak bele, adott esetben, ha nekünk nem lehetne gyerekünk, és mi találnánk ezt ki.


Nehéz kérdés...

Hozzá lehet úgy állni egy magzathoz, hogy szereted, de nem úgy mint a sajátodat, hanem egyszer majd megválsz tőle?

Kár, hogy a kérdezőket nem lehet pontozni, olykor olyan jó témákat tudnak felhozni a kérdezők!


Azt hiszem, megcsinálnám, ha megkérnének rá. Mi lehet nagyobb ajándék egy gyermeknél, és nagyobb fájdalom, ha nem lehet valakinek?

2012. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én a kérdés írójával értek egyet.Én nem tudnám odaadni.És tényleg tönkreteszi a testet,ha sokat szül emiatt valaki.És a béranyaság a jobbik rossz.Legalább nem dobja a kútba vagy valami...
2012. ápr. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Sókristály ***** válasza:

Nincs benne semmi elítélnivaló. Ha jól értem, Te sem elítéled, csak nem tudnád megtenni, ahogyan valószínűleg én sem.

De tisztelem azokat a nőket, akik képesek rá, hogy ekkora segítséget nyújtsanak egy másik családnak, ahogyan tisztelem azokat is, akik képesek örökbeadni a babájukat, ha képtelenek felnevelni.

2012. ápr. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!