Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok az apás szülésről?

Mit gondoltok az apás szülésről?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 13:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha nem lett volna ott a párom mellettem és nem döngöli a derekem, combom akkor nem hiszem h így bírtam volna. rengeteget segített nem csak a vakúdásban de lelkileg is könnybb volt hogy együtt csináltuk végig. Ő látta hogy én hogy küzdöttem és azóta jobban felnéz rám, mint anyára!

csodás volt!

2009. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én még előtte állok,15 hetes vagyok,de már beszéltünk róla.Akkor kerek-perec kijelentette,hogy nem jön.Bár most már egyre érdeklődőbb,jön majd uh-ra is.Aztán lehet,hogy megváltozik a véleménye később.De nem erőltetem.Ha ő nem szeretne,akkor anyum be fog jönni velem.
2009. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem is már az elején leszögezte a férjem, hogy Ő tuti ott lesz, de csak a folyosón!

Nem erőltettem, reménykedtem, hátha változik a hozzáállása...

Azóta észervehetően másabb lett. Eleinte nem jött el a dokihoz az UH-okra, de mostmár szólt, hogy a 4D-sre mindenképpen jönne. S egyre többet, többször érdeklődik, hogy milyen volt a napja a kis törpnek, magától a pocimra rakja a kezét, s úgy alszunk el. Ez már higgyétek el, nálunk nagy haladás!

Sőt, este már megjegyezte, hogy azért nagyon felnéz rám, s büszke, hogy végigcsinálom.


Amúgy ő mindig azzal jön, ha vki felhozza ezt a témát, hogy ő azt szeretné, hogy az a bizonyos lenti tájék továbbra is szép emlék maradjon számára. S ki is nézem belőle, hogy később szex közben előjönne az agyában egy-egy szüléskori rémkép...Csak mert a szex-szel is úgy vagyunk. Amíg nem látszott a terhesség rajtam, semmi gond nem volt. Aztán ahogy kerekedtem, egyre kevésbé közeledett, mert nem mert. Nem lehet megmagayarázni neki, hogy nem ártunk a Picinek, s hogy ami jó a mamának, az jó a babának is:-) Idegesíti, pláne, amióta érzi mozogni.


Szóval, reménykedek, hátha mégis bemerészkedik. De szerintem tudat alatt engem is kímélni akar: mert ha tehetlennek érzi magát, akkor senki ne legyen a közelében... S ha látja a fájdalamamat, félek, bepánikol, hogy nem tud mit csinálni, s esetleg idegesítené a dokikat is...


Azért reménykedek:-)

25 hetes pocis

2009. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

szia!


Javasolni tudom mindenkinek, aki szeretné. A párom már mellettem verejtékezett, mikor jöttek a fájásaim és végig fogta a kezemet. A fejemnél ült, sok mindent nem láthatott, bár elég kíváncsi volt és figyelte az eseményeket. Amikor már erős fájdalmaim voltak és anyukám bejött "segíteni", kicsit rossz leírni, de akkor , ott szabályosan idegesített.A párom viszont erőt adott,és tudtam , hogy valahol ez benne el fog "raktározódni", hogy a gyerekszülés nem egy leányálom.

2009. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Férjemnek evidens volt, hogy bent lesz. Könnyű és gyors szülés volt, így nekem tulajdonképp nemjelentett olyan sokat a jelenléte, de neki meghatározó élmény maradt. És sok mindent nem kell elmagyarázni, mert érti, tudja, látta. Annyira gyors volt a szülés, hogy tulajdonképp fel se fogtam, csak a mikor a férjem "elolvadt" arcát láttam, kezdtem felfogni...
2009. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel? A párom nem akart bent lenni, és én sem akartam, hogy ott legyen. És utólag is nagyon örülök, hogy így volt. Vagy szerintetek baj van a kapcsolatunkkal, hogy ezt valahogy nem akartuk együtt csinálni?
2009. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!