Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek van fogadott orvosa?

Mindenkinek van fogadott orvosa?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 15. 18:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én fogadtam orvost, szerencsémre, mert voltak problémák a terhességem alatt. Amikor kórházban feküdtem, az ügyeletesek nem nagyon foglalkoztak a kismamákkal! 3-an voltunk a szobában, és volt olyan, hogy 50 másodperc alatt letudtak hármunkat! Direkt lemértük! Nekem megnyugtató volt, hogy van, akiben bízhatok, van, akit keressek, ha valami problémám van. De azért olvastam ellenpéldát is nagyon kedves ügyeletesről!

Minden jót, és nagyon boldog babavárást, szép szülést kívánok!

33 hetes kismama

2008. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szia!

A 16. hétig én is úgy gondoltam, hogy nem kell a fogadott orvos. Minek fizessem? Aztán csak fogadtam, mert rájöttem így jobb lesz. Elegem lett abból, hogyha bármilyen kérdésem van, vagy csak megakarom tudni, hogy minden rendben van-e, nem tudok kihez fordulni. Mert ugye a kórházban a 12. héttől a 20. hétig látni sem akarnak stb... Még egy papírt is aláírattak, hogy addig nem fordulhatok hozzájuk csak vészhelyzetben. Én nem fogok minden találkozásnál fizetni a dokinak, csak amikor a magánrendelőjébe megyek. Több kismamától hallottam, hogy ők is úgy csinálják. Sajnos nagyon sok rossz élmény is van a fogadott orvosról, de vannak jó oldalai is. Például most mikor voltam a dokinál 30 percig csak velem foglalkozott, átnézett mindent rajtam és a kisbabámon. Hát végre nem "rugtak ki" 5 perc alatt a rendelésről.

Mindenki döntse el maga, hogy mit engedhet meg magának, és mi a jó neki!

Én sem vagyok "teltházas"...

17 hetes kismama

2008. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nekem is van, de én más megyében szülök, mint ahova tartozom. Nekem fontos volt, de sok ismerősömnek nincs orvosa. Az első gyerekkel is volt.

Bár itt Szabolcsban nem mindegy, kihez mész.

2008. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább majd szülésznőt fogadj, olcsóbb is, és ő lesz majdnem végig melletted...
2008. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%

A 2. válaszadónak üzenem,hogy igenis megengedhetem magamnak,hogy megbízzak EGY orvosban és,akinek adjak pénzt,cserébe tudom,hogy a babámmal biztos minden rendben van!

29 hetes kismami

2008. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Valaki már említette, hogy vannak városok, ahol csak az ügyeletes dokinál tudsz szülni. Nos, én ilyen városban lakom. Régóta van orvosom, akihez mindig is jártam, és most is az Ő tanácsadására járok. Ha van valami kérdésem, vagy valami pluszt akarok, akkor megyek a magánrendelésére. Ő kíséri végig a terhességem, de szülni az ügyeletesnél fogok. (Remélem pont Ő lesz)
2008. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsóelötti válaszolótol kérdezném, hogy ha nem fogadok dokit, akkor én már nem is bízhatok benne, hogy egészséges babám születik???

Szerintem aki nem fogad orvost, azt is ugyan úgy megvizsgálnak, mondjuk én csak saját tapasztalatról beszélhetek, de engem mindig megvizsgáltak, és maximálisan megvagyok elégedve a dokival akihez járok, még sem fizettem neki semmit.

2008. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. Nekem sincs fogadott orvosom. Én eddig nagyon meg voltam elégedve azzal az ellátással amit kapok a terhesgondozóban. Nekem vannak ismerőseim akik adtak pénzt és nem nagyon foglalkoztak velük a szülésnél. Ha minden rendben van akkor leginkább a szülésznő lesz ott végig velünk. Ha úgy döntök hogy valakinek adok pénzt, akkor esetleg ő lesz. Bár azt egyik orvos sem tudja előre, hogy adsz-e pénzt vagy nem.

27 hetes kismami

2008. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem nem volt fogadott dokim, és nem is bántam meg, nagyon jó fej orvos vezette le a szülésemet, végig ottvolt bent velem, a végén már három orvos ott tüsténkedett körülöttem. Mellettem szült egy kismama, akinek volt fogadott dokija, de két nappal hamarabb jött a babája, az orvos meg nem volt a városban éppen, pedig már előre ki volt fizetve, így tök más orvosnál szült. Csak másnap ment be hozzá a gyermekágyas osztályra, megkérdezni, hogy mi volt. Szerintem nem éri meg a fogadott orvos, hiszen aki épp ügyeletben van, az is lehet épp olyan jó, mint bárki, hiszen lehet, hogy másnak épp ő a fogadott dokija. Én annyira meg voltam elégedve az ügyeletessel, hogy ha mégegy baba lenne, és addigra nagyon ki lennék tömve pénzzel, akkor őt megfogadnám, de persze ilyen nem lesz. Én azt mondom, minek fizessek valakinek a munkájáért, amikor amúgy is kap fizetést?
2008. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok! Mindenkinek boldog és gondtalan babavárást!
2008. ápr. 15. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!