Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mindenkinek van fogadott...

Mindenkinek van fogadott orvosa? Szülésznőt orvos helyett nem lehet fogadni? Akinek nincsen rá pénze mit csináljon?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem volt se orvosom se szülésznőm fogadva


nagyon jó ellátást kaptam


nem pénz nem volt hanem elvből nem fizetek hiszen az ügyeletes friss és ugyanugy el kell hogy lásson mint a fogadott.


eddig kétszer voltam kórházban babaügyben amikor szültem és most egy hete amikor meghalt a baba a pociban de akkor is ügyeletesek voltak bennt és mindenki nagyon rendes volt bár azt hiszem ez a beteg intelligenciáján is múlik ugyértem ha én tisztelettel fordulok hozzájuk akkor még a legfáradtabb doki v. nővér is kedves lesz..


deoec .debrecen

2010. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott dokim és szülésznőm is szerencsére!Annyi pénzt adtam nekik amennyit gondoltam nem mondtak összeget.
2010. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nos a szülésznő nem helyettesíti az orvos tudását,viszont a doki se igazán tudja,mit csinál a szülésznő.

Nekem van három gyermekem most várom a negyediket de soha nem volt fogadott orvosom.Terhesgondozásra sztk alapon jártam,aztán szüléseim elött fogadtam szülésznőt.Egyáltalán nem kötelező orvost fogadni,minek ha problémamentes a terhesség és a vajúdás?Amikor meg összevarrtak,arra épp elég volt az ügyeletes is.Viszont szülésznőt érdemes fogadni,egyrészt mert ő maga is nő,aki tisztában van minden mozdulatoddal,fájdalmaddal.Másrészt ért hozzá,hogy mikor mit kell csinálni.

Szóval nekem se volt pénzem orvosra,de az orvos tarifájának töredékéért fogadtam szülésznőt.


30 hetes km.

2010. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ne aggódj, sokan vagyunk, akiknek nincs dokijuk, szülésznőjük...nekem sincs...és szerintem nem is lesz.Októberben szülök, és még jó pár dolgot meg kell venni a picinek....ne aggódj, minden rendben lesz biztosan:)
2010. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem kötelező fogadni, akkor ingyen van.

én se tervezek fogadni, de most olvastam egy fórumon, hogy ahol én fogok szülni ott gyakorlatilag elvárják, hogy fogadj... na ez milyen már, kiakadtam, amikor olvastam.

2010. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem félig-meddig volt fogadott dokim. A terhességem 8. hónapjában ment el egy másik kórházba dolgozni. Minden hónapban fizettünk a vizsgálatért, mégse nála szültem. Utána ambulanciára jártam a vizsgálatokra és ügyeletesnél szültem. Már nem akartam az utolsó hónapra dokit fogadni. Egy fillért se fizettem. Nagyon rendes volt a doki és a szülésznő is ráadásul egy csomó pénzt megspóroltunk.
2010. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs pénzed egyértelmű, csak az ima segít.

Rizikós az egész, az ügyeletes lehet diplomás, de nem szakvizsgázott orvos.

Ha a családodban a nők könnyen szültek, akkor bizakodhatsz, hogy neked is menni fog.

Nálunk 2-3 napig vajúdtak, én inkább fizettem, méghozzá a legdrágább helyet, ami ma Magyarországon működik.

2010. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kedves 12:41es, azért ez nem ennyire törvén szerű, és nem is rizikós...Persze jó, ha az ember megnézi milyen dokik vannak a kórházban ahol szülni fog, de egy ügyeletes is éppen olyan jól le tud vezetni egy szülést mint egy fogadott.Ráadásul sok olyat hallottam, hogy az anyuka nagyon magas beosztású dokit fogadott, de hogy hogy nem pont szüléskor nem ért be időben, az anyuka meg órákig vajúdott tök egyedül, más doki jóformán nem foglalkozott vele, mivel nem akartak a másik doki páciensével semmit se csinálni...szóval ennyit erről.

A másik, az sem törvényszerű, hogy a lány úgy szül mint az anyja...anyukám 4 gyereket szült meg tök normálisan,gyorsan, gond nélkül, egyedül az 5.volt császáros, de akkor anyum már 38 éves volt, a húgom viszont az első babájával szenvedett vagy 10 órát, aztán megcsászározták....

2010. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, hogy csak az ima segít.....

Érdekes, nem csak azok a nők tudnak gyereket szülni, akik megengedhetik maguknak a legdrágább magánklinikát.....

Vagy aki ezt nem tudja kifizetni, már ne is vállaljon gyereket??????????

Kérdező! Nyugodj meg! Szépen világra hozod azt a babát az ügyeletessel is!

2010. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, hol fogsz szülni, mit engednek meg, választhatsz-e egyáltalán.Egy dolgot jó számításba venni, az első gyereknél szinte mindig csinálnak gátmetszést, ha neked mindegy kinek a keze végzi...szülésznőt érdemesebb fogadni, bár kórháza válogatja. Ha fogadott orvosod van+ szülésznőd kis odafigyeléssel a gátmetszész is elkerülheted...ha a párod a vajúdás közben melletted lehet védheti az érdekeidet, segíthet.
2010. júl. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!