Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek van fogadott...

Mindenkinek van fogadott dokija? És ha igen akkor mért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Személyesebb a kapcsolat vele. Végig kíséri a terhességet és a szülés is nála történik. Nekünk az eleje nem volt probléma mentes, így nem is volt kérdés, hogy legyen-e magándokink.

34+3 hetes

2010. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincsen,de mostanában készülök keresni,illetve van már egy orvos akivel beszélni szeretnék.Én 20+4hetes vagyok,eddig nem akartam,mivel nem volt különösebb problémám,és nem akartam plussz pénzeket fizetni.Viszont megnyugtató lesz számomra,hogy lesz egy orvos aki ott lesz velünk a szülésnél,ismerem,megbizom benne.
2010. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt.Problémamentes terhességeim voltak,és elégedett voltam a "mezei" sztk-s orvosokkal,utána pedig a szülésnél sem volt problémám ebből.
2010. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem volt fogadott dokim, szerettem volna biztonságban érezni magam a szüléskor és nekem jobb volt így, hogy a terhesség alatt végig egy bizonyos dokihoz jártam és nem nyúlkált bennem kitudja hány orvos és nem hallottam sok véleményt ami összezavarhatott vagy elbizonytalaníthatott volna, csak egyet. Kényelmesebb is volt, mert nem kellett órákat várni az SZTK-s rendelésen a terhesgondozóban, időpontra mentem, a legtöbb amit várakoztam az 10 perc volt. Bíztam benne, jó volt a kapcsolatom vele, kaptam választ a kérdéseimre. A szülés nem úgy alakult ahogy terveztem, de hát ember tervez Isten végez, elfogadtam. Nem bántam meg, hogy fogadtam orvost és ha lesz következő baba akkor is fogadni fogok. BUÉK!
2010. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs. Nemsokára szülök, ügyeleten.
2010. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem nem volt.Sztk-ba jártam.Ügyeletes dokinál szültem 2 hete és NAGYON RENDES,KEDVES volt.A szülésznöröl nem is beszélve.Mondjuk gyors szülésem volt.1,5 óra vajúdás után 30 perc alatt megszültem.
2010. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elso babamat kulfoldon szultem, nem volt fogadott dokim, nem mentem maganklinikara, mert minden nagyon egyszeruen ment: fele annyi kotelezo (es szerintem nem mindig szuksegszeru) vizsgalat volt, mint itt, Magyarorszagon, az altalanos havi ellenorzesen csak a kotelezo genetikai szuresekre kellett menni (2 uh, kombinalt teszt). A vedono, szulesz egy es ugyanaz volt, idopontra mentem, nem vartam, egy talalkozo alatt megvolt az osszes olyan meres, konzultacio, vervetel, pisicsekkolas, stb, amire az adott honapban szukseg volt.


A masodik babamat is kulfoldon kezdtem el kihordani, de epp a harmadik trimeszterre Magyarorszagra koltoztunk csaladi okok miatt. Nem gondoltam, hogy lesz fogadott orvosom, de amikor mar jobbra-balra kuldozgetett a vedono, a fejet vakarta a korzeti nogyogyasz, mert zavarba jottek a kinti vizsgalati eredmenyeimtol es hirtelen azt sem tudtak eldonteni, hogy mikor, hova, kihez kuldjenek, akkor inkabb kerestem egy dokit, aki ket perc alatt kepes volt atlatni a helyzetemet es nem kuldozgetett tovabb.

O ajanlott szulesznot is, akihez idopontra jarhatok ctg-re, nem fel napos varakozassal, ami nagyon nem hatrany, figyelembe veve, hogy az idosebbik babam is csupan 13 honapos es nem tudom egesz delelottokre otthon hagyni, vagy annyi ideig lekotni a varoteremben, amikor vinnem kell magammal.

Egyebkent sem a doki, sem a szuleszno nem ker penzt a terhesgondozasert, csak a szuleser adok nekik amennyit jonak latok, tudok, igy nekem megeri.


Egyebkent ha gordulekenyen, gyorsan menne a terhesgondozas fogadott doki es szuleszno nelkul, akkor eszem agaba sem jutott volna barkit is felkerni, mert szulesnel en nem vagyok tul igenyes. Tudom, hogy milyen a szules, hogy hogyan viselkedek akkor, nekem aztan ugyanmindegy lesz, hogy ki fog vizsgalgatni vajudas alatt, illetve ki all majd a labamnal kitolaskor, az ugyeletesek is tokeletesen megfelelnenek.

2010. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez olyan, mint a fogorvos. Részben bizalmi dolog, hogy - már megbocsássatok - ki turkál bennem, másrészt jó, ha ismeri a nyűgjeimet, esetleg a probélmáimat, és ennek tükrében ad válaszokat, tanácsol dolgokat. Az sem mindegy, hogy bármikor fel lehet-e hívni, vagy a kórházban éppen kifogok valakit, akivel még sosem találkoztam, vagy éppen "híre" van már a városban, de kénytelen vagyok alávetni magam a vizsgálatnak.

Persze sok pénzbe kerül....de azt gondolom, hogy ez éppen megéri, mert nem kicsi a tét, a baba és mama egészsége. Hozzáteszem, hogy egyénként is járni kell nőgyógyászhoz évente legalább egyszer, így ezzel ez a kérdés is letudva:-)

(34. hetes mami)

2010. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én SZTK-s dokihoz járok, nagyon meg vagyok elégedve vele.

Ügyeletes orvosnál fogok szülni.

2010. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!