Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vegyünk tesztet vagy még korai?

Vegyünk tesztet vagy még korai?

Figyelt kérdés

A bnômnek nem jött meg 4 napja és én félek. Azt mondja h csak késik neki. Megszakításos módszer volt, de ismerôsnek úgy jött a baba h csak az elôváladék ment bele.

Milyen teszt lenne jó?

Árban milyenek a szórások?

Tényleg csak 18 felett adja ki a patikus?

An okom eggyátalán fèlni?


Elôre is köszi.


17/F


2012. márc. 21. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi idősen még bőven késhet neki, de a megszakítás orosz rulett. Szerintem kiadják a patikában, nincs életkorhoz kötve, de ha nem, akkor DM-ben Rossmannban simán tudtok venni. Vannak többféle tesztek 400 Ft-tól 2000 Ft-ig. Nekem a Corax Be sure és a One Step nagyon bevált. Ezek kazettás tesztek 800 Ft körül mozognak. Vannak szimpla tesztcsíkosak, ezek 400 Ft-tól indulnak. Az x-epill pl. 500 Ft és két darabos. Reggeli első pisiből kell csinálni, mert akkor a legkoncentráltabb a HCG (ha terhes, ez a hormon van jelen) szintje.

Félni sajnos van okod, ha megszakítotok. Mondjuk mi is így csináljuk, de soha nem volt gond belőle. De ebben az is benne van, hogy 33 éves vagyok, tökéletesen ismerem a testem, tudom, mikor van peteérésem és már szültem is. Nálunk nem gond, ha előbb jön a tesó, de tizenéveseknek és nem komoly kapcsolatban élőknek ezt a módszert nem ajánlom.

2012. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

17 évesen először is lehetett volna eszed védekezni, mert a megszakítás nem az.

lehet hogy csak túlreagáljátok azért késik neki,

vannak tünetei amúgy ami terhességre utal?

egyébként gyógyszertárban érdeklődjetek 10 es érzékenységű terhességi teszt után ez mutatja ki a legkorábban a terhességet,(kiadják nyugi 18 alatt is, én is vettem már )vagy esetleg Rossmann, Dm, Tesco, ilyen helyeken is lehet kapni tesztet,. az árak változók, de 600-1000 forintig terjed az ára

okod van félni, és ha mégse terhes a barátnőd, legközelebb húzzál gumit kisapám, vagy szedjen a kisasszony fogamzásgátlót!

2012. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha 4 napja késik, akkor már egész nyugodtan lehet tesztelni. A patikus 18 év alatt is kiadja, de lehet venni, nagyobb hipermarketekben is, pl, Auchan. Igen, van okod félni, mert a megszakításos módszer nem védekezés. De reméljük, hogy minden rendben van. Amúgy 1000 Ft értékben már elég sok fajta tesztet lehet kapni.

Írd majd meg, hogx mi lett az eredmény, üdv

2012. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát mielôtt megjött volna neki fájt a hasa.

Tudom hogy nem védekezés, de nm tudom mi üthetett belénk.

2012. márc. 21. 21:56
 5/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Most nincs olyan tünete pl, hogy fáradékonyság, szagundor, egyes ételektől való undorodás, más kaják megkívánása, megnövekedett cici? Ezek az első meghatározó tünetek. Viszont négy nap késés után nekem még ilyenek nem jelentkeztek, csak 6. hetes terhesen. Nála a 4 napos késés, ha terhes kb. 4 hetes terhességet jelent. A teszt elvileg már kimutatja. 10-es érzékenységűt, csak a patikában kapsz (pl. Qupido), de ez utóbbi gyakran ad fals pozitív eredményt. Nekem három napos késésnél a Corax (20-as vagy 25-ös erősségű) egyértelmű erős pozitívat mutatott. A 2000 Ft-os drága Clearbluet nem javaslom, mert ez is sokszor álpozitív.
2012. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

kedves első.

attól hogy neked egyes tesztek beváltak és kimutatták a babát, és a clearblue nem, attól még lehet hogy másnak igen.

én mindkét babámmal ezzel teszteltem 4 nappal a nemvárt előtt és halványan ott volt a +.

szóval kinek ez kinek az.

majd a kérdező és a barátnő bemegy a gyógyszertárba és vesznek egyet, aminek már ki kell mutatnia ha baba van a dologban.

reggeli elsőböl teszteljetek az a tuti ,!

szóval nem kötözködni akartam kedves első, csak nem kell kijelenteni valamit , nem tudhatod hogy másnak hogy válik be stb..

2012. márc. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudhatom, hogy válik be, de teljesen felesleges ellőni 2000 Ft-ot egy olyan tesztre, ami nagy hibaszázalékkal dolgozik. Ezért nem javasoltam.
2012. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nincs semmi más tünete. Talán csak a sok hangulatingadozàs.

De nem lehet hogy a sok idegeskedès(sulis gondok amik otthon fokozódnak) miatt kèsik neki?

2012. márc. 21. 22:15
 9/15 anonim ***** válasza:
egy szó mint száz, vegyetek szépen egy akármilyen terhességi tesztet,és egyik reggeli első pisiből csináljátok meg.
2012. márc. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ok

Meglesz

Köszi

2012. márc. 21. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!