Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen okai lehetnek a sorozat...

Milyen okai lehetnek a sorozatos missed ab-oknak a terhesség korai szakaszában?

Figyelt kérdés
5 hónap alatt másodszor történik velem. Azt mondja a dokim, érdemes egy vérvételre elmenni, mert gyakran kiderül, hogy valami banális oka van a problémának.
2012. márc. 6. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Sárgatest elégtelenség, progeszteronnal tudnak rajta segíteni. :)
2012. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem kiderült egy missed ab majd egy vetélés után, hogy szív alakú a méhem, amit előtte soha senki nem mondott. Legalábbis azt nem, hogy ennyire komoly. Műteni kellett, a következő terhességemből megszületett a lányom aki már 2 éves.
2012. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem már van egy kétéves kislányom, nem volt a terhesség körül semmi gond. Tesót szeretnénk, de nem gondoltam, hogy ilyen nehezen fog összejönni. Illetve összejönni egyből összejön, csak valami miatt a 6. héten nem fejlődik tovább.
2012. márc. 6. 21:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyanígy jártam, mint te, csak nekem 2 éves fiam van :o) Rá 6 hónapot vártunk, a tesók meg egyből jöttek, csak sajnos nálam is a 6. héten nem fejlődtek tovább, 8 ill. 9 hetesen missed ab-om volt. Majd a második után 3 hónappal, az első próbálkozásból most 17 hetes vagyok. És még mindig nem tudok megnyugodni, mindig várom a következő uh-t, mint a messiást.

Nálam az első után hormonvizsgálatot néztek, minden ok volt, a doki gratulált a szuper eredményhez. A második után inzulin rezisztenciát csináltunk (a fiammal terhességi cukrom volt) illetve a hematológián is voltam trombózisgyanu és autoimmun szűrésen (10 fiola vérvétel...) Ott is minden okés volt, szóval azóta sem tudom, hogy mi lehetett az ok. Genetika. Na de kétszer egymás után?

Kívánom, hogy a következő is hamar sikerüljön, és egészséges babád szülessen!

2012. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem ez háromszor történt meg egymás után. Minden vizsgálatot végig jártam és nem találtak semmit. De nálam már alapból az 5 héten megállt mindig az egész. És vérzéssel kiürült nem kellett műszeres befejezés. Most 7 hetes terhes vagyok és amikor mentem az 5 hét végén Dokihoz már látható volt a szívpulzálás és nagyon imádkozok, hogy minden rendben legyen. Nekem is van már egy 2 éves kisfiam.
2012. márc. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nőgyógyásztól hallottam, hogy nagyon sok terhesség megszakad spontán a legelején, amikor még nem is tudja a mama hogy terhes. Szerinte ez természetes kiválasztódás, valami nem volt vele rendben, nagyon sok oka lehet.
2012. márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(! Nekem egy volt, pont egy évvel ezelőtt (első baba). Azt mondta a doki, hogy utána várjunk 6 hónapot, mert azon belül nagyobb az esélye, hogy megismétlődik. Nem értem, mi az összefüggés, de mi kivártuk a 6 hónapot + 2-t, mire összejött, és most úgy néz ki, minden rendben van (21. hét). Nekem is azt mondta a dokim, hogy ha mégegyszer megtörténne, akkor mindenképpen indokolt a vérvétel. Nagyon sok fiziológiai oka lehet egyébként, pl. az egyik fórumon azt írta az egyik lány, hogy neki a folsav felszívódásával volt valami probléma (ők is a második missed után járták ki a vizsgálatokat) és nagy mennyiségű aktív folsavat (ami valamiben különbözik a "sima" folsavtól) kell szednie. Nagyon szurkolok, hogy legközelebb minden rendben legyen!

Ha szükséged van egy kis lelki támogatásra, keresd fel a vendegbabak.hu oldalt! Nekem sokat segített annak idején.

2012. márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!