Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Depressziós voltam szülés...

Depressziós voltam szülés után lehetek az megint?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 hós a kislányom és megint babát várok :) Nagyon örülök neki, de nagyon félek a depressziótól. Amikor a lányom megszületett hetekig csak sírtam egész nap és teljesen ki voltam készülve. Félek ettöl az állapottol megint, mert szörnyű volt :(. Volt már valaki hasonló helyzetbe? Ha esetleg tud valaki valami jó tanácsot, hogy ezt elkerüljem szivesen meghallgatom.

9 hetes kismama


2008. ápr. 12. 15:36
 1/3 anonim válasza:
A gyermekágyi szomorúság a nők 80 százalékát érinti és a drasztikus hormonális változások okozzák, ezért megelőzni nem lehet, de elfogadással és pozitív hozzáállással gyorsan túl lehet esni rajta. Az utána kialakuló depresszió a nők 8 százalékát érinti és leginkább hajlam kérdése. Mivel Te már túlestél rajta, tudod, hogy mivel jár és azt is, hogy nem szégyen és nem is tehetsz róla, nem valószínű, hogy még egyszer annyira elmélyülhet. Bízz magadban, légy mindíg optimista és ne félj segítséget kérni. Ezek azok a tanácsok, amik átsegíthetnek a nehéz időszakon.
2008. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 29 hetes, nemrég rámjött a "hoppáré" vagyis valószínűleg kezdtem depi lenni. A párom olasz és folyton a házi tanácsokat kapom. Most a tengeri halat mondták, mint a terhesség vége-szülés utáni depi egyik csodaszerét. Tényleg nem tudom ez segített vagy a tudat, hogy ettem vagy 3 napig mindenféle halat (imádom). Neten utánaolvastam, nem hülyeség a dolog: omega 3 és omega 6 van a tengeri halban, ami valami dopaminnal függ össze, ami a depit okozza vagy valami ilyesmi. Azért egy próbát Neked is megét, bárhol lehet tengeri haltörzset venni fagyasztva, kirántva vagy sütve is egyszerű.
2008. ápr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat megprobálom majd ezt a hal dolgot és pozitivan fogok gondolkodni :))))
2008. ápr. 12. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!