Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depressziós...

Szülés utáni depressziós anyukák ti hogy másztatok ki a depiből? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Adjatok tanácsot kérlek, mert nagyon magam alatt vagyok! Sokat sírok, állandóan fáradt, álmos vagyok, és apad a tejem. Este már nem volt elég, ami kijött a két mellemből. Most már emiatt is ki vagyok borulva. Itthon vagyok a babámmal, és nincs kihez szólnom. A babám 8hetes, jobbat érdemelne!
2010. ápr. 1. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Engem ugyan elkerült a depi, de valószínűleg azért, mert télen szültem (másfél éve) és olyan rövidek voltak a napok, nem volt időm semmire, 5-től meg már amolyan álomféle kábulatban voltam mindig.


De egyet biztosan tudok, ha társaságod lenne (ha csak néha és kicsi időre is), az nagyon sokat segítene!!! Vagy kicsinosítod magad (tudom, szülés után 8 héttel az még nem megy mindenkinek, nekem se azt mutatta még akkor a tükör, amit szerettem volna látni), és elmész sétálni egyet a kicsivel.


Budapesten laktok?

2010. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem viccelj! Beismered, hogy negatívabb vagy egy kicsit és ez már jó jel. Tökéletes anyukája vagy a picidnek, csak egy kicsit fáradt. bele kell még rázódj a babázással járó dolgokba. Ezen szerintem majd mind átestünk. Nekem még néha most is előjön pedig már 15 hós. Menj sétálj nagyokat, kicsit törödj magaddal, olvasgass, hallgass zenét vagy amit szeretsz. Talán van aki erre a kis időre figyel a picire.

Ja és amikor a manó alszik te is pihenj, az is sokat segít.

Szuper anya vagy, csak egy kicsit fáradt.

Kitartás, minden szupi lesz.

2010. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! aranyosak vagytok. Debreceni vagyok. és sajna nincs senki, akire hagyhatnám egy kis időre a babámat. Szüleink, rokonok nem itt élnek. a barátok pedig dolgoznak.
2010. ápr. 1. 12:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Szeintem egyszerűen fárdt és nem kipihent vagy, ezen mindenki átesik.

Sok séta ebben a jó időben, családi porgram hétvégén.

Gondolom van apja a gyereknek, bízd rá 1-2 órára, menj ekl szoliba, nézelődni, vásárolgatni, vagy ülj be akédba, halgass zenét, olvass.

2010. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem rég én is ebben a cipőben jártam, egy kérdésre részletesen leírtam, hogy mi volt velem és mit tettem. Ezt most bemásolom, jó hosszú:-)

Már a baba születésénél furán éreztem magam, egész nap remegett a gyomrom, és csak az járt a fejemben, hogy most mi lesz, most mi lesz...mi lesz ha sír, ha beteg lesz, mi van, ha el akarok menni valahová és nem tudok, és hasonló gondolataim voltak. Ahogy teltek a hetek a gyomorremegés csak nem akart elmúlni, és azt vettem észre, ha felébredt a lányom, meghallottam a hangját mégjobban összerándult a gyomrom. Elláttam én őt, de sokszor némán, csak néztem, néztem, és közben elkapott a pánik, hogy "Úristen, gyerekem van, én meg nem érzem, hogy anya vagyok!" Ezután jött a fáradság. Nem kell bemutatni, hogy a 3 óránkénti evés, fejés, altatás majdnem 3 óráig tart, így kikapcsolódni nem volt idő, még pihenni se nagyon. Folyamatosan lelkiismeretfurdalásom volt, mert úgy éreztem, hogy jobb volt az életem nélküle...borzasztó érzés volt, mert a terhesség alatt annyira vártuk, én nagyon boldog voltam. Aztán jött egy-két pánik roham, és néhány nap, amikor egész nap összesen 2-3 órát aludtam, azt is részletekben. Nem volt halálfélelmem, de azt éreztem, hogy megőrülök, és nekem nem kell gyerek, mindenki hagyjon békén, és nem akarok kikelni az ágyból. Úgy éreztem, hogy elvesztem mindenem, a családom, a munkám, az életem. Na ekkor döntöttem úgy, hogy orvoshoz megyek. Néhány alkalommal csak beszélgettünk a pszichiáterrel, persze nem beutalóval a szakrendelésen, hanem perkáltam, perkálok érte rendesen. Aztán teszteket töltöttem ki, és ezek alapján megállapította, hogy depressziós vagyok, így kaptam antidepresszáns tabit (Cipralex), amit fél évig szednem kell. Emellett szedtem gyógynövényes nyugtatót (nervenpflege), és sajnos elalváshoz még mindig kell, de majd csak visszaáll a pszichém, és képes leszek elaludni. Persze a szoptatásnak vége, a két pánik roham után teljesen elapadt a tejem, így nyugodtan ehetem a tabikat. Már nincs szorongásom, bár időnként nehezen indul a nap, de próbálom szugerálni magam, hogy a világon nekem van most a legjobb sorom, alig van dolgom, és van egy édes lányom, aki tényleg annyira jó baba, hogy jobbat nem is kívánhatnék. Szóval így állok most, de a doki szerint ez még jobb is lesz, illetve azt várom ettől, hogy krízis esetén majd nem esek pánikba, hanem csinálom amit kell.

velem ez történt, remélem nem sokan élték ezt meg így, viszont elhúzódó rossz közérzet, lelkiismeretfurdalás, türelmetlenség, kedvetlenség stb. esetén mindenképpen érdemes felkeresni egy szakorvost. Én nem bántam meg, és nem is szégyellem, és szerencsére a családom is támogat teljesen.

Azt még hozzáteszem, nem tudom, hogy gyógyszer nélkül hol tartanék. Lehet, hogy megoldódott volna anélkül is, de én annyira megijedtem az érzéseimtől, hogy inkább ezt választottam.

A tej miatt nem érdemes aggódni. Én is sokat idegeskedtem miatta, bántott, hogy nem tudom szoptatni a lányom, de meggyőztek, hogy hülyeség emiatt bánkódni. Én is tápszeren és tejen nőttem fel, a férjem is, és mindketten jól vagyunk, kivéve a dilimet, de gondolom ez nem az anyatej hiánya okozza:-))))

Biztos rossz egyébként egyedül lenni, de ezt csak úgy tudod kompnzálni, ha szól a rádió, beszélsz a gyerekedhez, mint egy felnőtthöz, és elmész otthonról sétálni, elmész egy játszótérre, és hidd el, le fognak szólítani, kérdeznek a babádról és már csak azt veszed észre, hogy új ismerőseid lettek.

Bocsi, hogy ennyire hosszan írtam, de nagyon meg tudom érteni, hogy mit érzel, még akkor is, ha nálam ez már tényleg betegség lett!

Minden jót Nektek!

2010. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez csak kezdetben ilyen nehéz,később ha belerázódsz,jobb lesz.De ha úgy érzed,depressziós vagy,ne habozz felkeresni egy szakembert.Egyébként merre laktok,mert én is debreceni vagyok?
2010. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem hál istennek pánikrohamaim nincsenek. A gyerekdokinak mondtam tegnap, hogy mi a helyzet, javasolta, hogy szedjek egy homeós bogyót, azt lehet szoptatás alatt is. De én is ott tartok időnként, hogy némán teszem tisztába a kislányom, csak nézem. Persze közben az jár az eszembe, hogy milyen gyönyörű és egészséges babám van. Ettől aztán megint sírok. Ha rám nevet, ha hangot ad ki, sírok.


13:11esnek, a tócóvölgyben lakom. Október végén költöztünk ide, eddig másik részén laktunk a városnak, és itt még nem ismerek senkit. Hiába járok le sétálni a gyerekkel, látom, hogy ott vannak az anyukák, de ők már olyan jól "bandáznak" együtt, hogy egyszerűen nincs se kedvem, se merszem megszólítani őket. És azt sem tudom, hogy csináljam. Főleg most, hogy lépten-nyomon elbőgöm magam. :s

2010. ápr. 1. 13:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Sedativ pc-t szedtem.Gyógynövényes feszültség oldó
2010. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem baromi fáradt vagy,ami természetes.Ha pedig depressziós,abból is ki fogsz lábalni.Szedd a bogyót,amit mondott a doki és meglátod,jobb lesz.Hidd el,senki nem úgy kezdi,hogy kis lila meg rózsaszín felhők úsznak körbe-körbe a feje felett és egész nap mosolyog mint a vadalma.Biztos,hogy rendbe fogsz jönni hamarosan,itt a jóidő,csicseregnek a madarak,stb.Tudom,hogy ez nem tartozik ide szorosan,de szerintem ebben hibás a média,stb is,mert folyton csak azt a képet vetíti eléd minden(ki),hogy az anyaság egy csodálatos dolog (ami így is van) és mindenki kipihent és gyönyörű és nyugodt.Pedig az elején szerintem nem sok olyan anyuka van aki kipihent volt és nem esett néha pánikba.De ez elmúlik,tuti biztos.Egyébként ahol laktatok,oda nem tudsz visszajárni barátnőzni?Én amúgy vénkerti vagyok,szóval nem olyan közel,de nem is vészes a távolság.
2010. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi hogy csak most írok, de detto ugyanígy érzem magam, mint Te akkor (pelenkázásnál csak nézem a picit).

Kilábaltál már? Mert én úgy érzem csak belefele megyek. 3 hónapja szültem. Mit szedsz? Valami jó lenne nekem is.

Remélem még visszanézel.

2010. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!